+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmaya yeni başladım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yenibaşlangıc
  Üye
  Reklam

  Namaz kılmaya yeni başladım

  Reklam

  Namaz kılmaya yeni başladım Mumsema S.a.arkadaşlar. ben namazlarımı yeni kılmaya başladım namazlarda okunan sureleri tam bilmiyorum bazen aynı sureleri tekrar okuyorum namazlarda okunması gereken surelerin sıralamasını bilmiyorum surelerin anlamlarını tam bilmiyorum.namazlarım kabul olurmu?
  Bide arkadaşlar namazımı bitirip tespihleri çekiyorum duamı yapıp bitiriyorum.namazdan kalktıktan sonra elime dua kitabımını alıp tekrar duaları okumaya başlıyorum ama bu aradada bi yandan da sigara içiyorum içtiğim sigaranın dualarıma bi sakıncası varmıdır?
  cvp larınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Yanıt: Namaz kılmaya yeni başladım


  Reklam


  Daha fazla sure ezberleye bilirsen güzel olur bildiklerinlede amel ede bilirsin.namazda iken sure okumasanda namaza bir engel değildir,farz olanları yapman yeterlidir.
  duaya gelince kişi birinden birşey isteyeceği zaman mahçup duruma düşer utanır,bizlerde ALLAH tan kabul olması için duada bulunuyoruz bu yüzden güzel bir şekilde duada bulunalım yakaralım çünkü biz bu durumda bir dilenciyiz bize yaraşır şekilde istemeliyiz selametle...

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Yeni başlangıç kardeşim; bizde bir çok sure biliriz, manalarınıda biliriz, namazımızıda tadil-i erkanına göre kılarız ama kimseye benim namazım kabul oldumu diye sormayız. Çünkü sorsak, karşımızdaki Allah-u Alem. (Allah bilir) diyecek. Surelerle insanların rablerine yaklaştıklarını duymamıştım. Ama halis bir gönülle.... ihlas ve gayretle birlikte nefs-i ıslah ederek, rablerine yaklaşıp rıza umulduğunu duymuştum. Duva içinde illaki bir yerlerden bakıp okuyup kopya çekilmesi gerekmiyor diye biliyorum. Gönlünü açıp Allah desen, o zaten kalplerin esrarını biliyor. Diline bakacağını da bu durumda hiç sanmıyorum. O sigaraya gelince.... Yok gelmeyeyim..... Madem yeni başlamışsın, sen ne yapacağını bizden daha iyi bilirsin inşaallah. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

+ Yorum Gönder
namaz kılmaya yeni başladım,  namaz kılmaya başladım