+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kul Hakkını Ödemiş miyim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Star
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kul Hakkını Ödemiş miyim?

  Reklam

  Kul Hakkını Ödemiş miyim? Mumsema Arkadaşlar;

  Benim çocukken birşeyini çaldığım bir abim vardı...Bugün bu abimin dükkanına gittim ve ona borcum olduğunu söyledim.Ona çaldığım şeyin parasını verdim.Sonrada hakkını helal etmesini söyledim ve oda etti.

  Sizce kul hakkı üstümden kalkmış mıdır?


 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Yanıt: Kul Hakkını Ödemiş miyim?


  Reklam


  Helal etmişse Kalkmıştır inşAllah kardeşim..

 3. Star
  Devamlı Üye
  Teşekkürler kardeşim.İnşaAllah kalkmıştır.Ona çaldığımı söylemememe rağmen

 4. Ferhat1991
  Emekli
  Ehl-i Sünnet Kardeşim Benimde Böyle Bir Durumum Var Geçen Sene Bu Forumda Sorduğumda Biri Demiştiki Yanlış Hatırlamıyorsam Bir Iyilik Yapıcam Derken Kötülükte Yapma Doğruyu Söyle Demişti Bu Yalan Olmazmı Yani çaldığım Bir şey Için Borcum Var Demek ?

 5. Star
  Devamlı Üye
  Tamamda zaten çaldığın için borçlu oluyosun yinede Çünkü parasını ödemiş olmuyorsun.Yani bir nevi doğruyu söylüyorsun yinede

 6. yaso-123
  Devamlı Üye
  Kardeşim çocukken demişsin o zaman bluğ çağındamıydın?

 7. Star
  Devamlı Üye
  12 yaşında vardım sanırım

 8. HAMMADUN
  Emekli
  Her şeyden önce şunu bilmemizde yarar var... Eğer bir kusur işlemiş ve bu kusurun veya günahın affı için rabbimizden nasuh bir tövbe ile bağışlanmamızı istemiş ve akabinde de telafi edebildiğimiz oranda verdiğimiz zararları madden ve manen kapatma gayretinde olduğumuzda, bunu açık edip, çevreye yaymamakta yarar var. Zira rabbinin affettiğini, çevreye açmak ve kişileride buna şahit tutmak, kişi hakkında sonrası için hayırlı olmayabilir.

 9. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Star- Kardeş Aldığınız malı adama söylemeden ve adamdan Helallik almadan Kul hakkını ödemiş olmuyorsunuz Ne kadar Helallik alsanda Borcum vardı desende olmaz ki Kul hakkı büyük günahlardandır..

  Bide kardeşim soru sorarken biraz daha geniş yazarsanız hem biz yanlış bilgi vermiş olmayalım hemde size daha iyi yardımcı olalım... inşAllah

+ Yorum Gönder