+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bulduğum para hakkında camiye danıştım abim şöyle dedi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Bulduğum para hakkında camiye danıştım abim şöyle dedi

  Reklam

  Bulduğum para hakkında camiye danıştım abim şöyle dedi Mumsema Selamun Aleyküm Kardeşlerim Bulduğum Para Hakkında Camiye Danıştım (Camiide yeni yapılıyor yardım topluyorlar) Abim Dediki camiye ver hem sana hayır hem bize dedi bende ilan yapmak gerekiyormuş ama dedim oda dediki sen ver sahibi çıkınca ben geri veririm parayı dedi bende verdim parayı doğru yapmışmıyım ???

  bide 2 tl gibi bir miktar harcamıştım sonra tamamlamak kaydıyla böyle yapmamda sakınca varmıdır 2 tl yide sonra vercem dedim akşam yada yarın sabah vercem İNŞALLAH

 2. aziz83
  Emekli

  Yanıt: bulduğum para hakkında camiye danıştım abim şöyle dedi


  Reklam


  Kardeşim para miktarı büyük ise Bulunan şey bulunduğu yerden uzaklaştırılmadan şahidlendirilir Ben şu kadar parayı yahut şu değerde birşeyi buldum. Sahibini aramak niyetiyle de aldım. İsmim evim adresim şudur gelsin alsın sizler şahid olun? denir(bu hüküm bu devirde fırsatçıların aldatma şüphesinden dolayı uygulanması zor) ve bir sene kadar bu para ve mal ilân edilir. Bu müddet zarfında sahibi çıkarsa verilir. Çıkmazsa sahibi adına bir hayır yerine yahutta müstahak bir fakire şahit tutularak hibe edilir.

  Bundan dolayı kardeşim parayı camiye vermeniz doğru olmamış. O para sonuçta size emanet hükmündedir. Emanet ise ne amaçla olursa olsun harcanmaz veya borç olarak verilmez.

 3. Ferhat1991
  Emekli
  ALLAH (C.C) razı olsun iyice karıştı işler ya nasıl alcam şimdi parayı camiiden

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin Ferhat1991 tarafindan gönderilmistir.
  --------------------------------
  Selamun Aleyküm Kardeşlerim Bulduğum Para Hakkında Camiye Danıştım (Camiide yeni yapılıyor yardım topluyorlar) Abim Dediki camiye ver hem sana hayır hem bize dedi bende ilan yapmak gerekiyormuş ama dedim oda dediki sen ver sahibi çıkınca ben geri veririm parayı dedi bende verdim parayı doğru yapmışmıyım ???
  bulduğum para hakkında camiye danıştım abim şöyle dedi


  bide 2 tl gibi bir miktar harcamıştım sonra tamamlamak kaydıyla böyle yapmamda sakınca varmıdır 2 tl yide sonra vercem dedim akşam yada yarın sabah vercem İNŞALLAH

  bu sorumu cevaplarsanız sevinirim başka bir sorum daha olcak ardından ALLAH (C.C) razı olsun
  Abin iyi düşünmüş.
  Aslında para miktarı büyük ise elbette bir süre bekletmek gerekir ama abi bu para sahibi bulunduğunda ödemeyi kabul etmiş.
  Kardeş camiye parayı ver ve ilan etmeye devam et.
  Allaha emanet ol.

 5. Ferhat1991
  Emekli
  ALLAH (C.C) razı olsun içimi rahatlattınız hocam gerçekten sizde ALLAH (C.C)a emanet olun

+ Yorum Gönder