+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaso-123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ?

  Reklam

  Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ? Mumsema Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ? Yani hakkına girmek için hakkımı helal etmiyorum demesi gerekir mi ?

 2. YaZaROW
  Emekli

  Yanıt: Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ?


  Reklam


  Bende bu sorunun şöylesini merak ediyorum. Bir kişiye hakkını helal et demedik. Fakat o haram da etmedi. Bunun hükmü nedir?

  Ve bir kişiye hakkını helal ettirdik. Ondan sonra bize sinirlendi ve hakkım haram olsun dedi. Bunun hükmü nedir?

  Allah razı olsun cevaplar için.


 3. yaso-123
  Devamlı Üye
  Bende bu sorunun şöylesini merak ediyorum Bir kişiye hakkını helal et demedik Fakat o haram da etmediBunun hükmü nedir?
  Benim sorumda bu şekilde kardeşim yani hakkımı helal etmiyorum demesi gerekir mi acaba yada böyle demesse kul hakkına girmeyip sadece günaha mı girmiş oluruz?

  Ve bir kişiye hakkını helal ettirdik Ondan sonra bize sinirlendi ve hakkım haram olsun dedi Bunun hükmü nedir?
  Sual: Bir kimse hakkını bana helal etti. Aradan bir müddet geçtikten sonra, sana hakkımı helal etmiyorum dedi. Hangisi geçerlidir?
  CEVAP
  İkisi de geçerlidir. Helal ettim demekle o zamana kadar olan haklarını helal etmiş olur. Helal etmiyorum dedikten sonra da, helal ettiği günden itibaren olan haklarını helal etmemiş olur. Eski kararından vazgeçemez.

 4. YaZaROW
  Emekli
  Dinimizislamın fetvalarında içime bir şüphe düşüyor. Saadeti Ebediyye kitabını yücelttikleri için ve o kitapta da uydurma hadis bulunduğundan ve peygamberimiz hakkında yalan söz isnad etmenin çok günah olduğunu bildiğimden o kaynaklara güvenim azaldı kardeşim.

  Ve ekleme olarak söyleyeyim ki konunun altında soru sorduğum için özür dilerim. Kusuruma bakma fakat senin sorunu görünce aklıma geldi. Suistimal ettiysem affet mesajı değiştirebilirim.


 5. yaso-123
  Devamlı Üye
  Dinimizislamcom'un fetvalarında içime bir şüphe düşüyor Saadeti Ebediyye kitabını yücelttikleri için ve o kitapta da uydurma hadis bulunduğundan ve peygamberimiz hakkında yalan söz isnad etmenin çok günah olduğunu bildiğimden o kaynaklara güvenim azaldı kardeşim

  Ve ekleme olarak söyleyeyim ki konunun altında soru sorduğum için özür dilerim Kusuruma bakma fakat senin sorunu görünce aklıma geldi Suistimal ettiysem affet mesajı değiştirebilirim
  Anladım bende o zaman bu siteye girmem herkes güvenilir değil diyor ...
  Yok kardeşim hiç sorun değil

 6. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  kardeşim Saadeti Ebediyye kitabı iyi değilmi(hakikatkitabevi yayıncılıktan mı bahsettin)eğer öyleyse bende bileyim yeni yeni okumaya başladım o yayıncılığı birde neye dayanarak bu kitaba böyle birşey dedin kanıt gösterirsen iyi olur kardeşim.

 7. aziz83
  Emekli
  Bir kişinin kalbini kırdıysak o kişi ''Hakkımı helal etmiyorum'' demese bile hakkına girmiş olurmuyuz ? Yani hakkına girmek için hakkımı helal etmiyorum demesi gerekir mi ?
  Kalp Kırmak Gönül Yıkmak Şirkten Sonra En Büyük Günahtır, Kul hakkına girer Hakkımı helal etmiyorum demese bile helallik alınmalıdır.

 8. aziz83
  Emekli
  Yazarow dan alıntı
  saadeti Ebediyye kitabını yücelttikleri için ve o kitapta da uydurma hadis bulunduğundan
  Aman kardeş biliyosan konuş, Sende bilal hattab gibi Allah muhafaza sahih hadislere Efgani gibi bir sapığı kaynak göstererek uydurma diyenlerden olma!!!
  Bana Saadet-i Ebediyye içinde geçen uydurma hadis gösterebilir misiniz??

 9. yaso-123
  Devamlı Üye
  Kalp Kırmak Gönül Yıkmak Şirkten Sonra En Büyük Günahtır, Kul hakkına girer Hakkımı helal etmiyorum demese bile helallik alınmalıdır
  Anladım Allahü teala razı olsun

+ Yorum Gönder
hakkımı helal etmiyorum demek günah mı,  kalp kırmak kul hakkına girer mi,  rüyada hakkımı helal etmiyorum demek,  rüyada hakkını helal etmemek ne anlama gelir,  hakkını helal etmemek günah mı,  birinin hakkına girmek,  hakkımı helal etmiyorum ne demek