+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Osman Ünlü ehli-sünnet midir? Rahatça dinleyebilir miyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Muslim
  Üye
  Reklam

  Reklam  isimli konu Mumsema.com
  sen alemlerin rabbi ile cumhurbaşkanını mı kıyas ediyosun?!! size şahdamarınizdan daha yakınım demiyor mu? dua edinde kabul edeyim demiyor mu? tevessulun ALLAH'tan istemek şartıyla caiz olduğu şekiller vardır sahih hadislerde geçer. ben senin yazdığına kızdım. bu nasıl kıyastır!!?

  ayrıca bu osman ünlü nün dinlenmesini tavsiye etmem. sitesinde bir çok yanlış fetvası var. örneğin 2 niyetli namaz falan olmaz. imameyne görede olmaz, muteber alimlere gorede olmaz.( ALLAH en doğrusunu bilir)

  sonra aşırı mezhep taassubcusudur!

  diş dolgusu fetvası zaten konuşmaya gerek yok bi kendisi der gusül olmaz diye!

  imam ibni teymiyye, ibni kayyım gibi tırnağı olamayacağı alimlere laf söyler. sitesinde iftiralar doludur bu alimlere karşı.

  daha bir sürü yanlışını, yanlış fetvasını yazabilirim bu adamın

 2. 26
  Misafir

  Cevap: Osman Ünlü ehli-sünnet midir? Rahatça dinleyebilir miyim ?


  Reklam


  Gerçek bir müslüman için Kuran sünnet en büyük yol göstericidir. "Her kim faize girerse Allah a ve rasulüne savaş açmıştır" Allah ayetinde belirtiyor kredi , kredi kartı bu konular caizdir denilip geçilecek meseleler değil. Rabbim bilinç açıklığı versin nefsinizi tatmin edecek şeylere değil Allah in ayetlerine sarılın. Hoca diye her dediğine uyduğunuz da insan nihayetinde yanılabilir Allah yolundan ayırmasın...

 3. 27
  Misafir
  Soru:Akşam namazının sünnetine niyyet ederken, (Evvâbîn) de desem olur mu?


  Cevap:Hem kazaya kalan akşam namazının farzına, hem de akşam namazının sünnetine... diye niyyet ederiz. (Evvâbîn) desek de olur.


  Soru:Kazam bitti, sünnetleri ne yapayım?


  Cevap:İhtiyâten hem kazaya, hem de vaktin sünnetine niyet edebilirsiniz. Üçüncü ve dördüncü rek'atlerde zamm-ı sûre okumanın mahzuru olmaz.

  Bu sorulara bu cevabı vererek birçok insanın kazasını heba eden vebale giren biridir.hadi tamam kazası bitene bari sünnetleri normal kıl de kaza gene kıl de sunnete kaza niyetini niye sokuyosun peygambemiz( sav.) Kaza diyemi kiliyomus onları faiz konusu keza öyle vebali çok Allah yardımcısi olsun 2.3.4 niyet edebilirsiniz fetvası hususunda cubbeli Ahmet hoca efendiyi dinleyin aklınızda şüphe uyandıran şeylerde bi kaç hocayı daha dinleyin Allah CC bu hocamizida bu yanlıştan dondursun inşallah.selamun aleykum

 4. 28
  Misafir
  İbni teymiyenin hakkında neler söylediğini onun hacalarını iyi araştır Osman hacanın haklı olduğunu anlarsın Osman ünlü Haca ehli sünnet alimlerinden nakl yapıyor birine kötü diyorsa bilinki gerçek alimler kötü demiştir

 5. 29
  Muslim
  Üye
  osman ünlü mü haklı? ya da ehli sünnet? adamın (dinimiz İslam) adlı sitede ibn teymiyye hakkında yazdıkları iftiradan ibaret. ibn batuta olayı filan. ama senin gibi aklını kiraya veren cahiller her okuduğuna inanıp osman ünlü gibi kendini ehli sünnet sananlara prim verdiği için insanlar sapıyor. adam türbe yapımının caiz olduğunu yazmışlar sitede. araştır bakalım 4 mezhepte neymiş türbe dikmenin hükmü. onu geçtim hadiste rasulullah sav ali ra ha yıkılmadık put, düzlemedik kabir bırakma diyor. bu adam ne diyor. anlamıyorum çok mu zor aracısız olarak RAHMAN dan istemek? imam şafiî rahimehullah diyor ya bi adam havada uçsa inanmam bakarım kuran ve sünnete ittibasina diye. osman ünlü de öyle biri. bırakmış bıyığı, kesmis sakalı. hadistekinin tam tersi. uyduruk hadisler desen kaynıyor o sitede. kimse savunmasın bana bu adamı. 4 mezhep fıkhı ve 4 imamın itikadı ortada. zerre şaşmamak lazım onlardan. neyse. sana yazacak çok şey var daha ama...ne ibn teymiyye yi "gerçekten" araştırmışsındır, ne de öğrencilerinin bi ya da kendinin kitabını okumussundur. ALLAH u alem. ayrıca sitesindeki yanlış fetvaları da yazmadım. çoğu hocaya muhalif olan fetvalar var. o yüzden o siteyi de önermem, osman i da. sana benden tavsiye, her okuduğuna inanma! ve 4 imamdan şaşma.

 6. 30
  Muslim
  Üye
  bu arada "yazdıkları" derken birebir kendi oturup yazmamış olsa bile siteye onları site ile bağlantılı olduğu için bu adam öyle yazdıkları diye yazdım.

 7. 31
  Misafir
  Sa. Değerli kardeşim Osman Ünlü Hoca bazı konularda yanlış fetvalar naklediyor misal;bankaya faizle para yatırmak ve o paranın faizini kullanmak caizdir diyor yani açık açık faize cevaz veriyor.. Başka hatalı fetvaları da var isterseniz daha detaylı da yazabilirim

 8. 32
  Misafir
  Efendim hem dinlemiyorum ve hemde okumuyorum diyorsunuz. Benim şahsi fikrimdir diyerek eleştiriyorsunuz. Ama dayanak ve varsa delillerinizi beyan etmiyorsunuz edemiyorsunuz. Bu bir çelişki değilmi?

 9. 33
  Misafir
  Mezhep taklidi, mezhebi değiştirmek değildir. Bir insan diş dolgusu veya başka bir nedenle başka bir mezhebi taklit etse kendi mezhebinin farzlarını ve taklit ettiği mezhebin farzlarını da yapar. Hanefi mezhebinde niyet farz değildir, niyet etmenin zararı ne. Hanefi mezhebinde bütün vücudu ovmak farz değil, malımızı taklit eden ovar, zararı var mi.... yada sca kaplama mest yapma nin sakıncası nedir. Ehli sünnette mezhepler rahmettir. Mezhep taklidi yapmadan şafii mezhebindeki kardeşlerimiz kabede tavaf yapamaz. Mezhep taklidi yapmaktan niye bu kadar korkulu yor anlamıyorum

 10. 34
  Misafir
  Osman Ünlü hocaefendi elbette ehli sünnettir. Kesinlikle rahatça dinlenebilir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

osman ünlü kimdir

osman ünlü hoca kimdir

osman ünlü cübbeli ahmet hoca

cübbeli ahmet hoca osman ünlü

mehmet ali demirbaş cübbeli

cübbeli ahmet osman ünlü

osman ünlü hoca hangi mezhepten