+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hayatımızda İlgilendiklerimiz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Star
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hayatımızda İlgilendiklerimiz

  Reklam

  Hayatımızda İlgilendiklerimiz Mumsema Evet arkadaşlar şimdi soracağım soru benim için büyük bir önem taşıyor.Yani bilgisi olan arkadaşlar ve bunu yaşamış arkadaşlar cevap verirlerse benim için daha iyi olur.Cevaplarınız için Rabbim şimdiden hepinizden razı olması dileğiyle..

  Arkadaşlar.Ben hayatımın büyük bir bölümünü dinime,İslam'a,namaza,ibadete,Allah'ıma ayırmak istiyorum.Bunu başarsam bile genç olduğumdanmıdır bilinmez(14 yaşındayım) bazı farklı şeylere kayıyorum.Bilgisayar oyunu,hobiler,internet online oyunu,yabancı diziler,filmler vs vs.

  Yain hayatımın %75'i dinime aitse %25'ide hobilerime ait.Bazen gerçek dünyada olduğumu unutup Harry Potter vs. vs. gibi insanlar tarafından yaratılmış hayali dünyalara dalıyorum.Bunun bir sakıncası varmıdır.Tam bir yetişkin olup ve Allah izin verirse evlenip çoluk çocuk sahibi olduğumda bu hobilerimden vazgeçeceğimi biliyorum ancak İslam'a yönelmek isteyen bir genç için bu normal midir?

  Allah'a emanet olun,Allah sizden razı olsun


 2. YaZaROW
  Emekli

  Yanıt: Hayatımızda İlgilendiklerimiz


  Reklam


  Aynı durum bende de vardı. Fakat sürekli sohbet dinledim, sürekli kitaplar aradım buldum ve okudum. Ondan sonra o kitaplar kütüphanemin en altında kaldı. Şimdi en üstte hadis kitapları siyer ve kuranı kerimler var. Sen de böyle yap ve dua et göreceksin bir gün YaZaROW söylemişti dersin.

 3. Star
  Devamlı Üye
  Peki böyle nadiren,ara sıra film izleyip, oyun oynuyor musun?

  Konuyla ilgilendiğin içinde teşekkür ederim bu arada.


 4. YaZaROW
  Emekli
  Yalan söyleyemem. İzliyorum da oynuyorum da. Fakat filmlerin yerini belgesellere bırakmaya başladım. Örneğin tgrt belgesel diye bir kanal var. O kanalı tavsiye ederim sana. Mükemmel belgeseller yayınlıyorlar. Oynadığım oyunların da seslerini kısıp sohbet dinliyorum. Fakat oyun açmamın sebebi bir şeyi dinlerken bir mp3 sohbeti sıkılıyor olmam. Boş boş bakınmaktansa kendimi bir şeylere vererek dinliyorum. Böylece dikkatim de dağılmıyor.

 5. Star
  Devamlı Üye
  Hmm...Haklısın.Eh bende senin dediğin gibi yaparım.Dinimle daha çok ilgilenirim.Çok nadirende film falan izlerim,oyun oynarım,fantastik kitaplar okurum vs.
  Zaten İslam'la çok ilgilenirsem zannediyorumki onları yapmayıda bırakırım

  Birde şu sohbetleri nerden dinliyorsun kardeşim?

  Allah razı olsun


 6. YaZaROW
  Emekli

 7. Star
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun sağol kardeşim

 8. YaZaROW
  Emekli
  Oralardan temin edebilirsin kardeşim. Sana tavsiyem sakın bu yolu bırakma. Çok doğru yoldasın ve bilgini arttırarak devam et. Biraz bilgin artsın çevrendekileri de teşvik et hemen. Bilgisiz yola çıkma yoksa dinlemeyebilirler. Onları ikna edemeyebilirsin. Bu dört hocanın bütün sohbetlerini dinle 1-2 kez o zaman bayağı bir bilgi edinirsin. Şimdiden kolay gelsin.

 9. Star
  Devamlı Üye
  Doğru yolda olduğumdan eminim sağol YaZaROW kardeş

  Bazen şeytanda vesvese veriyor acaba doğru yoldamısın diye ama hakikati biliyorum Elhamdülillah.Hobilerimle ilgilenmeyi azaltarak bu yönteme başlayacağım.

  Sanırım artık %90 dinle ilgilenirken %10 hobilerime ayıracağım :D

  İlgilendiğin için tekrar tekrar teşekkür ediyor ve seni Allah'a emanet ediyorum


 10. Star
  Devamlı Üye
  Flood için şimdiden yetkili kardeşlerimden özür dilerim ancak YaZaROW'a birşey söylemek istiyorum.

  Teşekkürler kardeşim.İlgilendiğim şeyleri,fanı olduğum dizi,film,anime ne varsa bıraktım.Yinede müzik dinliyorum ve ara sıra oyun oynuyorum.Bunun beni dinimle daha çok ilgilenmekten alı koyacağını sanmıyorum inşallah

  Şuanda tamamen dinimle ilgileniyorum.Teşekkürler.Böylesi daha hayırlı imiş
  Allah razı olsun yardımın için


 11. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  Kardeşim bende oyun oynuyorum yalan yok arada bir film de izlediğim oluyor oyun oynarken yazarow gibi bende sohbet ve kitap dinliyorum dinlerken boş boş durmak çok moral bozucu oluyor.Ama oyuna malesef fazla oynuyorum ama dünyalık film izlesemde eskiden etkilenirdim şimdi hayali şeyler bana acayip saçma geliyor.Yaşın gereği olabilir bu hayal sorunu ben 17 yaşındayım yeni yeni geçti ama sanırım dinle tanıştıktan sona oldu bu, önceleri saf saf hayal kurup inanırdım filmdeki şeylere şimdi çok komik geliyor yabancıların yaptığı harry potter felan

  Sana hakikatkitapevi sitesine girip tam ilmihal ve birçok ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarını dinlemeni öneririm ''herkeze lazım olan iman'' diye kitap var onu oku çok güzel bilgiler var içinde.

 12. Star
  Devamlı Üye

  Reklam


  İlgilendiğin için sağol Allah razı olsun.Bugün iki yeni din kitabı aldım zaten

  Biri ''Namazın Mucizeleri'' diğeri ise İmam-ı Azam'ın yazdığı Fıkh-ı Ekber Şerhi


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu