+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Diyelim ki cennete gittik ve annemiz babamız cennette değil o zaman içimiz sıkılmaz mı morelimiz bozulmaz mı cennette ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Star
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yanıt: Diyelim ki cennete gittik ve annemiz babamız cennette değil o zaman içimiz sıkılmaz mı morelimiz bozulmaz mı cenn

  Reklam  Yanıt: Diyelim ki cennete gittik ve annemiz babamız cennette değil o zaman içimiz sıkılmaz mı morelimiz bozulmaz mı cenn isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Diyelim ki cennete gittik ve annemiz babamız cennette değil o zaman içimiz sıkılmaz mı morelimiz bozulmaz mı cenn
  Birçok yerde geçtiği gibi ''İnsan yanlız bir varlıktır''

  Tabikide sevdiğimiz insanlara üzüleceğiz.Ancak öbür dünyada onları bir daha hiç görememe,ateşin içinde görebilme gibi durumlarımız olabilir..


 2. yaso-123
  Devamlı Üye

  Yanıt: Diyelim ki cennete gittik ve annemiz babamız cennette değil o zaman içimiz sıkılmaz mı morelimiz bozulmaz mı cenn


  Reklam


  Birçok yerde geçtiği gibi ''İnsan yanlız bir varlıktır''

  Tabikide sevdiğimiz insanlara üzüleceğizAncak öbür dünyada onları bir daha hiç görememe,ateşin içinde görebilme gibi durumlarımız olabilir
  öyle olursa üzülürüz cenette üzüntü diye birşey yok kardeşim

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Hiç kimsenin hiç kimseye fayda vermediği bir günde, müminler küffür ve müşriklerden yüz çevirirler.... Zira onlar orada yalnız ve kimsesizdirler.

  Allah-u Taala herkesin iki eliyle kazandığını o hesap günü kendilerine zulmedilmeksizin takdim ve takdir eder. Zira onlar kendi nefs'lerine zulmetmişlerdir.

  İşte o cennetle müjdelenenler varya, yine onlar kendilerine şefaat makamı verilmiş olanlar. Çevrelerindeki müminlerede şefaat ederek, en son ümmetide cennete girmeden cennetin kapısında bekleyen peygamber(S.A.V.).

  Orada geçer akçe, iman, ihlas ve ibadet....

  Hakların alınıp, hakların verildiği bir makam....

  Rabbi, iman ile giden kulun vekili olması hasebiyle, onun üzerinde hak iddia eden herkese güzel bir hak tevdi ederek gönüllerini hoş ve rızalığını da kulu üzerinde tamamlamak diler.

  Bundan sonra insan cennete yeni yüklenmiş bir hafıza ile girer. Ne cehennemdekilerin ızdırabını bilir. Ne de ona üzüntü ve keder verecek bir bağı.

  Allah'u Taala hepimize iman üzere hesap vermek için rabbinin rızası ve rahmet kapısının önünde itaat edip, Orada KİMSESİZ VE YALNIZDIRLAR dedikleri arasında olmamayı nasip ve müesser eylesin. Allah hepinizden razı olsun. Amin.

 4. Star
  Devamlı Üye
  Allah hepinizden razı olsun. Amin.

  Sendende razı olsun kardeşim.Herkeze yardımın dokunuyor


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12