+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz.isa'nın hiç evlenmemiş olmasının sebebi nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Reklam

  Yanıt: Hz.isa'nın hiç evlenmemiş olmasının sebebi nedir ?

  Reklam  Yanıt: Hz.isa'nın hiç evlenmemiş olmasının sebebi nedir ? isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Hz.isa'nın hiç evlenmemiş olmasının sebebi nedir ?
  Ondan şüphe duymuyorum zaten. Fakat bütün peygamberler bizim için değerli değil mi? Ve Bediüzzaman Said Nursi hazretleri Peygamberimiz (s.a.v)'i örnek almadı mı? . Ama işin aslı sizin sözünüz. Haklısınız Hz.Muhammed (s.a.v)'i örnek alan bir müslüman tabii ki doğru yolu bulur.
  Katılıyorum kardeşim bütüm peygamberler bizim için değerli olmalı evet Peygamber efendimizi örnek almalıyız ama diğer peygamberlerinde örnek alınacak birçok özellikleri var diye düşünüyorum .
  Hergün okuduğumuz Bakara suresinin 285,286. Ayetlerinde de belirtildiği gibi
  Allah c.c Peygamberlerinin hiç biri arasında ayırım yapmayız..
  Bu bizim İman esaslarımızdan biridir.
  Fakat her gelen Peygamber bir öncekinin tamamlayıcısı ve bütün Peygamberlerin taşıdığı özellikler Efendimiz (s.a.v) de mevcuttur.
  ve kendisine verilen bütün İslami hükümler Mahşere kadardır.
  bizler ve şu zamanda yeryüzünde ki bütün İnsan ve cinler son peygamber Hz Muhammed (s.a.v) getirdiklerinden sorumludur.
  Olayları çarpıtmanın bir manası olmadığını düşünüyorum...

 2. yaso-123
  Devamlı Üye

  Yanıt: Hz.isa'nın hiç evlenmemiş olmasının sebebi nedir ?


  Reklam


  Hergün okuduğumuz Bakara suresinin 285,286 Ayetlerinde de belirtildiği gibi
  Allah cc Peygamberlerinin hiç biri arasında ayırım yapmayız
  Bu bizim İman esaslarımızdan biridir
  Fakat her gelen Peygamber bir öncekinin tamamlayıcısı ve bütün Peygamberlerin taşıdığı özellikler Efendimiz (sav) de mevcuttur
  ve kendisine verilen bütün İslami hükümler Mahşere kadardır
  bizler ve şu zamanda yeryüzünde ki bütün İnsan ve cinler son peygamber Hz Muhammed (sav) getirdiklerinden sorumludur
  Olayları çarpıtmanın bir manası olmadığını düşünüyorum
  Sonuçta diğer peygamberin hayatında bizim ibret alabileceğimiz birçok örnek mevcut evet Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'de bütün peygamber özellikleri mevcuttur ama bu diğer peygamberlerle aynı şeyleri yaşıyacağı anlamı taşımaz..

  Hz Muhammed Mustafa (Sallallahu Alayhi vessellem) in hayatını örnek alması yeterlidir
  Sizin yukarıdada söylediğiniz gibi burda olay sadece özellikler değil yaşanmış örneklerdir ...

  Ayrıca olayları çarpıttığımız yok sadece güzel güzel konuşuyoruz burda...


  Alıntı:
  Araştırmak isterdim fakat inan ki hem vaktim yok hem de isteğim Değiştirilmiş insan yazması saçmalıklarla vakit harcamak içimden gelmiyor Bu yüzden Kur'an ne bildiriyorsa ona inanıyorum Senin sorduğun kişiler dinsizlerdir O yüzden bu üçlemenin arkasına gizlenip yine de bir tanrıya inandıklarını, dinsiz olmadıklarını size belirtmeye çalışmışlardır Esas hıristiyan bile olamıyorlar pes doğrusu
  Tabikide Kuran ne derse odur aksini iddia edersek kafir oluruz ben sadece o şekilde inandıklarınıda duymuştum...

 3. YaZaROW
  Emekli
  Haklısın binbir çeşit kafir var. Zaten tek birleştikleri nokta küfürleri. Bize karşı büsbütünler fakat neye inandıklarından bile haberi yok.
  ----
  Kardeşim böyle konuşmalar sadece konuyu uzatır. Desert.nose forum kurallarını uygulattırmak için görevlendirilmiş bir sorumlu. Söylediklerinde ısrar etmesinin sebebi seni banlamak istememesi. Çünkü flood ban sebebidir. Seni banlamak istemediği için sert çıkmış. Kuralları kendi koymuyor ki.

 4. yaso-123
  Devamlı Üye
  Kardeşim böyle konuşmalar sadece konuyu uzatır Desertnose forum kurallarını uygulattırmak için görevlendirilmiş bir sorumlu Söylediklerinde ısrar etmesinin sebebi seni banlamak istememesi Çünkü flood ban sebebidir Seni banlamak istemediği için sert çıkmış Kuralları kendi koymuyor ki
  flood'un bu kadar kötü bişey olduğunu bilmiyordum 2 kere cevap verdiğim için banlanmak istemem tamam artık daha dikkatli olurum ...

 5. YaZaROW
  Emekli
  Önemli değil. Sen de düzgün şekilde anladığın için sağol. İnan başta bunları yazarken yanlış anlar mı acaba dedim. Ama sen hemen kavradın. Böylece 2. bir tartışmaya girmedik.

 6. GİZLİ YUSUF
  Üye
  Alıntı Desert Rose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peygamberlerden Hz İsa (a.s) gibi Hz Yahya (a.s)da hiç evlenmemiştir.
  ve bazı İslam alimlerindende hiç evlenmeyenler mevcuttur
  Bebiüzzaman Saidi Nursi gibi.
  Herşeyin Allah c.c nun takdiriyle olduğunu bilmek ve
  altında herhangi bir neden aramamak ve bizim merak konumuz olmamalı kardeşim.
  Allah c.c herşeyi hakkıyla bilendir,hikmetinden sualda olunmaz.
  ENBİYA 16 Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık. ÂLİ İMRÂN - 191 Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru” derler. Diye bildirilmişken hepimiz haddimizi aşmadan konuşmalı altında bir neden aramamak ve bizim merak konumuz bu olmamalı dememek gerekiyor kanaatimce,buna benim ilmim yetmiyor deme vicdanına sahip olmalı iman edenler,elbet bunun sırrına vakıf olan Allah dostları vardır ama onlarda ancak haddini bilenlerle görüşürler.Hadiste Hikmet müminin yitik malıdır nerede bulsa onu alır. gereğince hareket etmeli ve gayret göstermeliyiz gayret bizden himmet Hak'tan dır.Bir Peygamber evlenmemişse Allah herşeyi hikmetle yarattık oyun olsun diye değil derse elbette bunun gerek İsa aleyhisselam gerekse hitap ettiği ümmet açısından hayırlı bir sebebi vardır ve bunu merak etmek yanlış değildir ancak cevaba ulaşmak nasip meselesidir.Bu sebepten cahilane konuşmalardan uzak durmalı ve tevbe etmeliyiz.Allaha emanet ediyorum.

 7. Misafir
  Estağfurullah elbette ki tüm Peygamberleri seviyoruz.

 8. Misafir
  Kadının bir kaç sefer evlenmesi türk toplumunda ayıplanıyor,hatta şiddetle karşı çıkılıyor. İslamda bunun hükmü nedir veya alimlerin bu konuya bakış açısı nasıldır? Saygılarımı sunuyorum efendim...

 9. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Birden fazla evlilik yapmak insanın isteyerek yaptığı bir şey değildir. Genellikle sorunlardan ve insanın karşılaştığı şeylerden dolayı olabilmektedir. Bu çok normal bir durumdur. Peygamber aleyhisselamın ilk evliliği olan hanımı Hz. Hatice annemizde daha önce evlilik yapmış bir kadındı. Buna rağmen peygamber aleyhisselam onunla evlenmiştir. Daha sonraki evliliklerinde Hz. Aişe hariç bütün hanımları dul kadınlardan olmuştur. Bu durum dinen bir ayıp veya bir noksanlık değildir. Önemli olan dindar, ahlaklı ve iffetli olabilmektir.

 10. Misafir
  ömrünün büyük kısmını roma zindanlarında geçiren bir insan nasıl evlenecek.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

evlenmeyen peygamberler

hz isa neden evlenmedi

evlenmemiş peygamberler

hiç evlenmeyen peygamber

hangi peygamber evlenmemiştir

Evlenmeyen peygamberhiç evlenmemiş peygamber