+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şehvetli cinsel hayaller kurmak günah mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. buyuludenizzz
  Üye
  Reklam

  Cevap: Şehvetli cinsel hayaller kurmak günah mıdır ?

  Reklam  Cevap: Şehvetli cinsel hayaller kurmak günah mıdır ? isimli konu Mumsema.com Cevap: Şehvetli cinsel hayaller kurmak günah mıdır ?
  Bende toprak gibi düşünüyorum..bilinç altına atılan her duygu fırsatını bulunca ortaya çıkacaktır.

 2. BİR kul
  Üye

  Cevap: Şehvetli cinsel hayaller kurmak günah mıdır ?


  Reklam


  arkadaşım böle şeyler düşün mememlisin çünkü iyi şeyler deildir illa düşünürsün ama engellemelisin çünkü bunlar iyi davranışlar deildir arkadaşım 2. sorun ise kız arkadaşlarının avret yerleri açık deilse konuşabilir ama kız arkadaşını bazı yerlerine bakarsan haramadır onun böle davranışlar iyi deildir imana gelerek doğru bulursan böle düşünceler aklından çıkacaktır....

 3. Misafir
  yaso-123 kardeşim;
  toprakd rumuzuyla yazan zat psikoloji falan okumuş değil,yaşlılıkta çocukça davranışlarda bulunmak her insan için geçerli. İşte kanıtı:
  Allah sizi yarattı, sonra sizi öldürüyor, sizden kimi de, bildikten sonra bir şey bilmesin diye, ömrün en aşağı ucuna (yaşlılığa) geri çevrilir. Şüphesiz, Allah bilendir, her şeye güç yetirendir. (Nahl Suresi / 70)
  bildikten sonra bir şey bilmemek kelamının çocuklaşmak olduğu apaçıktır. Bu muhterem zat sadece kötü düşünceleri meşrulaştırıp o işin tdpdadgg vicdan azabından kurtulmaya çalışıyor.

 4. Misafir
  Ayrıca insanda içgüdü yoktur,içgüdüsel davranış vardır. İçgüdü hayvanlarda olur ve davranışların bastırılabilmesi Allah'ın verdiği bir nimettir. Eğer düşüncelerimizi bastırmak mümkün olmasaydı her insanda olan id,yani ilkel benlik cinsel ihtiyacınızı tatmin için size sokak ortasında birine tecavüz bile ettirebilirdi. Bunları bilmek için psikoloji okumaya,o branşta öğretmen olmaya veya alim olmaya gerek yok. Her şeye inanmayın lütfen. Selam ve dua ile...

 5. Misafir
  Bilinçli Cinsellik düşünmek günah mı
  orucu etkilermi ve namazdaki sevabı azaltır mı merak ediyorum

 6. arifselim
  Yönetici
  İsteyerek tahrik olmak için cinsellik düşünmek günahtır. Orucu bozmaz ama bu orucun sevabını azaltır. Elbette namazını da etkileyebilir.

 7. Misafir
  Şimdi benim aklıma allahin cc in isimi ayip bölgelere geliyor gibi hayalime geliyo.farzetki bunu bilerek düşündüm hayal ettim.bunu uygulamaya gecirmesem benimsemesem gunah mi kufur mu sirk mi ne olur acil yaz ne olur

 8. arifselim
  Yönetici
  Zaten bunların akla gelmesi vesvesedir. Senin kalbinin bu düşüncelerden rahatsız olması veya senin bu tür şeylere inanmaman bunların günah olmadığına ve şeytanın birer hilesi olduğu anlamına geliyor. Boşuna kafana takma ve önemseme.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
hayal kurmak günah mıdır,  cinsel şeyler düşünmek günah mı,  cinsel hayal kurmak günah mı,  cinsellik dusunmek gunahmi,  cinsellik düşünmek günah mı,  hayal kurmak günah mı,  cinsel hayal kurmak gunahmi