+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yabancılar dinlerine çok düşkünken bizde neden tam tersi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaso-123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yabancılar dinlerine çok düşkünken bizde neden tam tersi ?

  Reklam

  Yabancılar dinlerine çok düşkünken bizde neden tam tersi ? Mumsema Bazen duyuyorum yabancı ülkelerde herkesin cebinde incil varmış her sabah okulda dua ederlermiş ve haftanın bir günü hangi gün unuttum herkes kliseye gidermiş ve sokakta kimseler kalmazmış..bizde ise namaz kılıyorum dediğinde insana yobaz gözüyle bakıyorlar ben müslümanım ama kadının kafasını kapatması yobazlıktır diyorlar biryerde sakallı dindar bir adam gördüklerinde hemen tariikatçı demeye başlıyorlar neden bizim ülkemizde dinimiz yobazlık gibi algılanıyor anlamıyorum sadece üzüntümü paylaşmak istedim sizlerle cevap vermek zorunda değilsiniz..Ben genç kızlar okula başörtülü gitti diye haberlere çıkan kınanan cahil damgası vurulan bir ülkede yaşamak istemezdim umarım yanlış birşey söylemiyorumdur ..

 2. Star
  Devamlı Üye

  Yanıt: Yabancılar dinlerine çok düşkünken bizde neden tam tersi ?


  Reklam


  Arkadaşım merak etme.Sonuçta Amerika gibi ülkelerinde bizden aşağı kalır yanları yok.Hatta onların durumu daha vahim denebilir.Evet yabancı ülkelerde Hristiyanlar ve Yahudiler dinlerine düşkünler ama böyle tam tersi olanlarda var.Şimdi örnek vermek istersek sabaha kadar ohooo...Hem zaten genel anlamda birçok ülkeyi kapsayan bir örnek vereyim.Rusya,Yunanistan ve bazı ülkelerden bizim ülkemize fuhuş için kadın getiriliyor.Bu birçok ülkenin ortak olarak yaptığı birşey.Her ne kadar tiksinti duysakta onlar bu günaha ortak olarak yapmaya devam ediyorlar.Şimdi kalkıp Amerikalıların ülkeleri nasıl katlettiklerini,İsrail'in Filistin'i nasıl katlettiğini,Rusya'da ne pis şeyler olduğunu vs. hatırlatmaya gerek yok sanırım.Biraz kendimize bakacağımıza onların hallerine bakıp kendi halimizede şükretmeliyiz...

 3. yaso-123
  Devamlı Üye
  orası öyle ama ben ondan yakınmıyorum ben asıl ülkemizde dinimizin bazı gerekliliklerinin yobazlık olarak görülmesinden yakınıyorum malesef

 4. YaZaROW
  Emekli
  Ölünce o kişilerin gözlerinden perdeler kalkacak. O zaman göreceğim ben yobazlık neymiş. Yobazlık namaz kılmak mıymış yoksa barlara gidip içki içip birbirlerine yavşayıp (özür dilerim) dans etmek mi! Çok sinirleniyorum böyle cahil zihniyetleri düşününce.

 5. farukyazici
  Emekli
  Amerika'da kesinlikle anlattığın gibi bir durum yok.
  Kiliseler bomboş. Evsizlerin kaldığı yerlere dönüşmüş durumda.

  Yahudiler ise dinlerine daha bağlı. Özel kıyafetlerini, saç şekillerini, kipalarını eksik etmiyorlar. Özel hastaneleri, okulları, ibadethaneleri var.

  İnsanların dinine düşkün olup olmamasından biz sorumlu değiliz. Kimeyi zorla Müslüman da yapamayız. Bu nedenle fazla kafaya takılacak bir durum değil.

+ Yorum Gönder