+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fethullah gülen ne yaptı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bahadır emin
  Devamlı Üye
  Reklam

  Reklam  isimli konu Mumsema.com
  inanmayan inanmasın. ben belge tutmuyorum burda. zaten 90lı yıllardan beri yaptıkları ortada. en yakın dava arkadaşı nurettin veren'in açıklamalarını dinleyin. ulusal kanalda görmüştüm bi kere. cemaati en güzel ondan dinleyin.  karaktersizlik, şahsiyetsizlik.

 2. YaZaROW
  Emekli

  Yanıt: Fethullah gülen ne yaptı?


  Reklam


  Bu soruyu çok abes buldum daha ne yapsın her insanın hataları olur zaafları olur hoca efendiyi yargılamak bize düşmez sanırım zaten bizim insanımızın en büyük sorunu en ufak bir yanlışta tekmelemek ya ölde bileyim kıymetini misali
  Sanırım bu yorumunuz bana geldi o yüzden cevap vereyim dedim. Bir insanı doğru tanımak için sorgulamak en büyük hakkım. Ben de bu forum çerçevesinde bu hakkımı kullanıyorum. Amacım hiçbir hoca efendiyi eleştirmek değil. Zira eleştirebilirim de çünkü lafına itimat edeceksem neyin nesi olduğunu bilmem gerekir. Bilmediğim ve tanımadığım birine itimat etmem cahillik olur. Yoksa hiçbir artniyetim yok, neden olsun. Müslümanım diyen her insanı severim ve saygı duyarım ben.


  Not: Arkadaşlar lütfen tek ricam bu sayfaya siyasi ve politik haberler koymayın. Sayfa kapanacak amacıma ulaşamayacağım. Forum kuralları çerçevesinde soruma yanıt vermek isteyenler yazarlarsa çok memnun olacağım.


 3. dr.mustafa
  Hüzündür bana yakışan
  Fethullah gülen nur cemaati içinden çıkıp apayrı yollara sapan, amerikanın ılımlı islam projisini beraber yürüttüğü, başörtüsüne (Allahın kesin emri) teferruat diyen, kafire höşgörülü, müslümana (fundemantalist müslüman tabi) şedid, körfez savaşında saddamın attığı füzelerde ölen israilli çocuklara ağlayan, mavi marmara gemisindei şehitleri otoriteye itaat etmediği için hırlayan vs vs vs

  daha çok saymakla bitmez
  iftira değil hepsi gerçek mahmut efendi hz "kafirler cennete girecek diyen cennete giremez" demiyor mu fethullah gülen Allah'ın birliğini kabul eden hristiyanlar ve yahudiler peygamberimizi kabul etmeseler de cennete girer demiyor mu?
  Bahadır emin kardeşim en ciddi noktalara değinmiş. Mesela geçende bir hadis-i şerif paylaştım ve kimse okumadı neden neden neden? “İzâ temme fücûru’l-abdi meleke ayneyhi, febekâ bihimâ metâ şâe.” Yâni: Bir kul fısk u fücûrda, günâh işlemede son noktaya gelirse; o artık iki gözüne hâkim olur ve istediği zamân ağlar! Sohbetlerini izle diyorsunuz ve birşey daha öğrendim ki kii gönülden gelerek ağlıyorsa ağlarken bir kelime edemezmiş tıplkı Kâbe imamlarının ağlamaktan Fatiha-i Şerifi okuyamamaları gibi. dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama MFG vaaz(!)larında hem ağlıyo hem konuşuyo demek ki gönülden gelmiyo ağlamaları... Demek ki gözüne hükmediyo. Neden siyonist deniyo? Neden övenler sadece kırık testi, kırık mızrap falan gibi onların kitaplarını okuyorlar. Neden kimse HALİÇ'TE YAŞAYAN SİMONLARI okumuyo.


 4. sofi ezel
  aciz bir üye
  Köpek dudakları değdi diye, deniz kirlenmez...Rumi

 5. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  İftiralı gıybet: Peygamber (a.s.m.) Şöyle buyuruyor" “Eğer söylediğin onda varsa gıybetini yapmış oldun; eğer yoksa bir de iftirada bulundun.”- Ebu Davud, Edeb 40, (4874)

 6. hasene
  Kıdemli Üye
  ehli sunnet kardesime katiliyorum ne gerekszi bir konu insanlari giybete hatta iftiraya sevk etmis allah affetsin

 7. YaZaROW
  Emekli
  Evet bu hadisi Cübbeli hocanın bir sohbetinde duydum. Çok haklısınız ehli-sünnet kardeşim.

  ehli sunnet kardesime katiliyorum ne gerekszi bir konu insanlari giybete hatta iftiraya sevk etmis allah affetsin
  Ya mübarek, suçu bana niye atıyosun? Sanki ben konuya cevap yazın. Yazmayana beddua edeceğim mi dedim ? Parmaklar insanların kontrolünde. Konuyu iyi niyetle açtım ben. Bana ne sorumluluğu yüklüyorsun Allah aşkına.

 8. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  Hoca efendi hiçmi iyi şeyler yapmadı birazda art niyetli olmadan bunlarıda araştırıverelim kardeşler hangimiz onu yakından gördük ya..sadece yayınlanan yayınlardan takip ediyoruz hiç nur cemaatının sohbetlerine katılan oldumu ?Mişli laflarla olmadıı

 9. VanLi*
  Devamlı Üye
  Kâbe imamlarının ağlamaktan Fatiha-i Şerifi okuyamamaları gibi.

  Nasıl Allahtan korkmazsınız ey güzel kardeşlerim.Nasıl %99 günah işlemeye meyilli bir konuda sallayıp tutuyorsunuz.

  Hiçmi düşünemiyorsunuz ya siz yanılıyorsanız.

  Size sorarım ya yanılıyorsanız ne olacak.Belki kendinizi kandırabilirsiniz.

  dost acı söyler.Eğer dediklerim olursa iftira atmış olursunuz.Sanırım bu kelimeyi çok hafife alıyorsunuz İFTİRA

  Ya % 1 ihtimal size ters düşerse yinede korkmuyormusunuz.

  Size tavsiyem bu alim size ters düşüyorsa, eleştiriyorsanız, susun ve kendinize bakın sadece, her koyun kendi bacağından asılır .Önce kendi halimize sonra başkalarının haline ağlayalım.


  İftiralı gıybet: Peygamber (a.s.m.) Şöyle buyuruyor" “Eğer söylediğin onda varsa gıybetini yapmış oldun; eğer yoksa bir de iftirada bulundun.”- Ebu Davud, Edeb 40, (4874)

  Şu vır vır konuşanlardan biri çıksında onun yaptığı hizmetlerin Binde 1 ini yapsında görelim.


 10. dr.mustafa
  Hüzündür bana yakışan
  her koyun kendi bacağından asılır
  BUNUN Bİ YAHUDİ ATASÖZÜ OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZDUR UMARIM ;-((


 11. YaZaROW
  Emekli
  Doğru sözü eğer uyuyorsa biz de söyleyebiliriz. Ona bakılırsa kullandığınız bu alfabe de hristiyanların alfabesi. O yüzden bu tür ortak konularda bir suç yok yapmakta. Çünkü yapılagelmiş bir şey ve o kelime kalıplaşmış. Başka aynı anlama gelecek deyim yok. Varsa da bilinmiyor çok fazla.

 12. VanLi*
  Devamlı Üye

  Reklam


  BUNUN Bİ YAHUDİ ATASÖZÜ OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZDUR UMARIM ;-((
  Anlamaya bağlı.

  Biri birisine at dese mesela ben hayvan olarak at dediğini anlayabilir sizde fiil(eylem) olarak anlayabilirsiniz.


+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu