+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Diğer dinlerdede cennet cehennem inanışı var mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaso-123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Diğer dinlerdede cennet cehennem inanışı var mıdır ?

  Reklam
 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Yanıt: Diğer dinlerdede cennet cehennem inanışı var mıdır ?


  Reklam


  İlahi veya hak din dediğimiz vahiy kaynaklı semavi dinlerde, ahiret inancı vurgulanmış, Cennet ve Cehennemin mevcudiyeti, buradaki hayatın sonsuzluğu (Hulûd) kesin bir şekilde ifade edilmiştir. (Tevrat: Eyüp: 14/14-22, 19/25-29; İncil, Markos: 12/18-27; Luka, 20/27-38)
  Kur'an, ilk insan Adem'den sonra gelen bütün peygamberlerin ümmetlerini ahirete inanmaya davet ettiklerini anlatır ve çeşitli vesilelerle ölüm olayı üzerinde durur.
  Her şeyden önce hayat veren ve öldüren Allah'tır. (Yunus, 10/56) "Allah'ı nasıl inkar edersiniz ki, ölü idiniz, diriltti, sonra öldürecek ve tekrar diriltecek." (Bakara, 2/28) Yani insan bu dünyaya gelmeden önce ölü idi, daha doğrusu ölü gibi idi. Sonra, dünyaya geldi, hayat buldu, sonra eceli yetince ölecek, sonra tekrar dirilecek. İki ölüm ve iki hayat budur. Bazılarının sandıkları ve iddia ettikleri gibi bunun reenkarnasyonla da bir ilgisi yoktur

 3. yaso-123
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder