+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başka dinden bir insan çok dindarsa ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaso-123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Başka dinden bir insan çok dindarsa ?

  Reklam

  Başka dinden bir insan çok dindarsa ? Mumsema Başka dinden olan bir insan mesela bir hirstiyan kendini herşeyden soyutlamış harama bakmaz, kul hakkından çekinir, Allah'tan korkar ve zinaya yaklaşmaz kısacası tüm günahlardan uzak durur ve sevap işler iylik yapar kısacası çok dindar bir kuldur ve dünyada nefsiyle ve şeytanla savaşmıştır ama hristiyandır o zaman sırf müslüman olmadığı için cehennememi gider işte o zaman bu haksızlık olmazmı yani herşeyden Allah için vazgeçmiş nefsiyle ve şeytanla savaşmış ama sırf gerçek dinin farkına varmamıştır diye mi? ..bu soruyu asla Allah'ı yargılamak için değil sadece kalbimi tatmin etmek için sordum...

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Yanıt: Başka dinden bir insan çok dindarsa ?


  Reklam


  Kardeş ne olursa olsun iman etmeyen cehenneme gider. Bunun en iyi örneği Pygamber Efendimiz (sa)'in amcası Ebu Talib tir. Kendisinin imansız gittiğine dair görüş birliği vardır. Rasulullah (sav)'ı koruyup kollayan birisi bile olsa imansız gittiği için cennete giremeyecektir. Ama cehennemdeki azabı hafif olur.

 3. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  imamhatipli42 kardeşimizin söylediği örnek gibi mesela ebu talib'le adolf hitler i aynı keseye koyamazsın ikiside sonsuz cehennemde yanıcaktır ama azab şekillleri farklı olucaktır.Diğer dinlerle amel işlenmiyor.İstediği kadar dindar olsun dua etsin sadece azabı diğerlerine göre farklı olur.

 4. yaso-123
  Devamlı Üye
  anladım , bilmiyorum doğrumu düşünüyorum ama ben cehenneme giden herkesin adına üzülüyorum keşke cehennem hiç olmasaydı..

  melih kardeşim aydınlattığınız için ikinizdende Allah razı olsun bunu bilmiyordum

 5. mechul_1
  Emekli
  haşa öyle demeyin. bu şeytanın bir oyunudur diye duymuştum. iblis günahın cezasının olmamasını dilettirirmiş.

  cehennem hiç olmasaydı halimiz nice olurdu.

+ Yorum Gönder