+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?

  Reklam  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? sekizinci sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?
  Ben calisyordum ve ben,calisdgim,patrona yaln soyledim,isten,cikmak icin ve patrinumda dediki egerki bu isten,kurtularsam de namazimi gecirmcem,de seim,ama başıma,oyle sey gelmdi yalandi ama ben Allaha söz verdim,bunu yapmazsam ne olur

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?


  Reklam


  Yalan söylemek haramdır ve asla caiz değildir. Vermiş olduğun söz ise bu konudan farklıdır yani ayrı olarak değerlendirilir. Zaten namaz kılman farzdır buna mecbursun. Şayet yeminini bozarsan o zaman sana yemin kefareti gerekir.

 3. Misafir
  Mereba arkadaslar ben bi hristiyanli erkekten hoslaniyorum sonra internette okudumki gunah ve ALLAH a soz verdimki insan uzak durucam ama yapamiyorum okula giderken onunla karsilasiyorum okulda onu goruyorum ve yapamiyorum ben sozumu bozmadim ama geri almak istiyorum sozumu sizce gunahmi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba hanım kardeşim. Müslüman bir kızın müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi haramdır. Yani nikah kıysa bile geçerli olmaz. Kendine hakim ol ve öyle bir şeye kendini bulaştırma. Sözünde durursan Allah'da sana mutlaka yardım eder.

 5. Misafir
  hocam ben ALLAHA bır sey hakkında tovbe ederken yanlıslıkla ALLAHA söz verdim ne yapmalıyım? sımdıden allah razı olsun

 6. arifselim
  Yönetici
  Yanlışlıkla edilen bir söz geçerli değildir. Söz ancak kesin bir ifade ve söz niyeti ile edilirse geçerli olur. İnsan bilmeden ve dalgınlıkla ettiği yeminleri geçerli değildir.

+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578
allaha söz verip tutmamak,  allaha söz vermek,  allaha verilen sözü tutmamak,  allaha soz vermek,  allaha verdiği sözü tutmamak,  allaha verilen sözü bozmak,  allaha söz vermek ve tutmamak