+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?

  Reklam  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?
  Arkadaslar Allah rizasi icin cevap yazin. Ben Allaha dua ettim Allahim beni bu sikintidan kurtar derslerim iyi olsun bi meslegim olsun ben bidaha kotu seylerle ugrasmayacam eger ugrasirsam bana verdigin meslegi elimden geri al. Allaha binlerce defa sukurler olsun derslerim cok iyi ama ben kendimi tutamiyorum Allah bana kizip beni eski halime dondururmu meslegimi elimden alirmi. Allah bana bunlari verdi ben sozumden durmadim ne yapmam gerekir Allah icin ne gerekiyorsa yaparim ama verdigim sozu tutamiyorum lutfen bilenler Allah rizasi icin cevap yazsin.

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?


  Reklam


  Allah'a verilen söz tutulmaya en layık olan sözdür madem söz verdin bunu tutmaya çalış ki Allah'da sana yardım etsin. Eğer yeminini bozarsan sana yemin kefareti ve tövbe gerekir.

  Allah sözünü bozduğun için elinden alıp almayacağını biz bilemeyiz ancak Allah bilir.

 3. Misafir
  S.a annem sigara ictigimi öğrendi ve bana dediki bir daha sigara içersen ben öleyim dedi bende bağımlısıyim ne yapmam gerekiyor yardimci olun

 4. Misafir
  Merhaba, Ben Geçenlerde "Bu Tarihler Arasnda "Bu Şey" Olursa "Bunu" Yapmayacam" (Özel oldugu icin boyle ifadelr kullandm) diye Allaha Söz Verdim Ancak O Tarihten Once Sozumu Istemeden Bozdum Ama Dedigim seyde o tarihler arasnda olmadi zaten(dedigim tarihler arasnda degilde 1 hafta sonrasnda oldu) Kefaret Gerektirir mi?

 5. klav
  Özel Üye
  Zaman belirtmişsin ve zaman aralığında olmamış. Verdiğin sözle ilgisi yok. Bir şey gerekmez.

 6. Misafir
  1 - Hocam askere gidicem diye allaha söz verdim ama polis olucam buda askerlige engel ne yapmam gerekiyor


  2 - Müstehcen şeyler bir daha izlemiyecem diye Allah a söz verdim. Ama 2-3 saat izledim. Kefaret gerektiriyor mu

 7. arifselim
  Yönetici
  1- Yeminin bozulduğunda sana yemin kefareti gerekir.

  2- Allah'a verilen söz tutulmaya en layık olan sözdür. Bu durumda sana hem kefaret hemde tövbe gerekir.

 8. Misafir
  Merhaba hocam. Ben Allah'a sınavımı gectikten sonra tesettüre giricem diye söz verdim ancak tutamadım yani daha doğrusu annem atandıktan sonra yaparsın diyor ailemi zor duruma sokmak istemiyorum zaten çok zor harçlık istiyorum. Inşallah biran önce yapmak istiyorum ama söz verdiğim gibi zamanında yapamadım biraz gecikecek gibi. Kefaret mi gerekir kendimi affettirmem için ne yapmalıyım?

 9. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Sen aileni değil Allah'ı ilk önce düşün ve Allah'a ne cevap vereceğini düşünmelisin. Sen Allah'tan korkarsan hiç ummadığın yerlerden o seni rızıklandırır ve seni korur. Allah'a verdiğin sözü hemen yerine getirmen gerekir. Eğer yapmazsan sana yemin kefareti gerekir.

 10. Misafir
  Mrb ben erkek çocuk istiyordum ve onun duasını gördüm kendi kendime nasip edersen söz muhammed koyucam dedim ma eşim ise o isim ağır taşıyamazsa günahtır dedi yine Rabbim den hayırlı erkek evlat istiyorum ama galiba muhammet koyamiycam o yüzden ne yapmam lazım bir kere tövbe ettim Rabbim beni bağışla dedim ama yinede senden Hayır bir evlat istiyorum dedim ne yapmam gerek..

 11. Misafir
  Ben simdi 16 yasindayim ailevi olaylardan dolayi aileme allaha yemin olsun ilerde evinize barkinıza gelmicem dedim simdi benim ne yapmam lazim

 12. Selam2
  Devamlı Üye

  Reklam


  İnsan tutmayacağı bir sözü söylemeyecek. Tedbirli davranacak. Hele Allah ismi üzerine yemin etmemek büyük sözler vermemek lazım. Oldu da söz verdiniz Allah'tan utanıp sözümüzü tutmanız gerekir. Herkese tavsiyem olsun hiç bir zaman yemin etmeyin ağzınızı bu sözlere alıştırmayın.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
allaha söz verip tutmamak,  allaha söz vermek,  allaha verilen sözü tutmamak,  allaha soz vermek,  allaha verdiği sözü tutmamak,  allaha verilen sözü bozmak,  allaha söz vermek ve tutmamak