+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 5789 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?

  Reklam  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi? sekizinci sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?
  Ben calisyordum ve ben,calisdgim,patrona yaln soyledim,isten,cikmak icin ve patrinumda dediki egerki bu isten,kurtularsam de namazimi gecirmcem,de seim,ama başıma,oyle sey gelmdi yalandi ama ben Allaha söz verdim,bunu yapmazsam ne olur

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Allah'a söz verip de tutmamak kefaret gerektirir mi?


  Reklam


  Yalan söylemek haramdır ve asla caiz değildir. Vermiş olduğun söz ise bu konudan farklıdır yani ayrı olarak değerlendirilir. Zaten namaz kılman farzdır buna mecbursun. Şayet yeminini bozarsan o zaman sana yemin kefareti gerekir.

 3. Misafir
  Mereba arkadaslar ben bi hristiyanli erkekten hoslaniyorum sonra internette okudumki gunah ve ALLAH a soz verdimki insan uzak durucam ama yapamiyorum okula giderken onunla karsilasiyorum okulda onu goruyorum ve yapamiyorum ben sozumu bozmadim ama geri almak istiyorum sozumu sizce gunahmi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Merhaba hanım kardeşim. Müslüman bir kızın müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi haramdır. Yani nikah kıysa bile geçerli olmaz. Kendine hakim ol ve öyle bir şeye kendini bulaştırma. Sözünde durursan Allah'da sana mutlaka yardım eder.

 5. Misafir
  hocam ben ALLAHA bır sey hakkında tovbe ederken yanlıslıkla ALLAHA söz verdim ne yapmalıyım? sımdıden allah razı olsun

 6. arifselim
  Yönetici
  Yanlışlıkla edilen bir söz geçerli değildir. Söz ancak kesin bir ifade ve söz niyeti ile edilirse geçerli olur. İnsan bilmeden ve dalgınlıkla ettiği yeminleri geçerli değildir.

 7. Misafir
  Hocam eşim namaz kılarken allaha söz vermiş oğlum olsun adını ali ekber koyucam demiş 10 günlük oğlum var ve ben başka isim koymak istiyorum bunun günagı ne olur cvp yazarsanız çok memnun olucam

 8. arifselim
  Yönetici
  Bu sözü eğer içinden geçirmiş ise bu yemin sayılmaz. Ama normal bir söz vermişse o zaman bu sözü yerine getirmezseniz eşinin yemin kefareti yerine getirmelidir.

 9. Misafir
  Eşim epilepsi hastası geçenlerde bir nöbet gecirdi o nöbet geçirirken Allah ım sen bana yardım et ne olur kendine gelsin bisey olmasın söz veriyorum senden başka birşey istemiycem diye söz verdim ne yapmalıyım çok üzülüyorum

  -------

  Hayirli günler hocam ben bisey icin allaha soz vermistim bidaha yaparsam bana universiteyi nasip etme dedim. Aylar gecti kismen yapmis oldum yani direk sozumu bozmadim ama ona yakin bi davranista bulundum simdi hem cok pismanim hemde universiteye gidemeyecegim icin korkuyorum sinava da 5 ay kaldi. ne yapmam lazim sozum bozulmusmudur lutfen cevaplarsaniz cok cok mutlu olurum simdiden Allah razi olsun lutfen cevaplayin hocam

 10. arifselim
  Yönetici
  Hayırlı günler. Direk bozmadım demekle ne demek istediğini bilemeyiz. Şayet sözünü bozmuşsan sana tövbe ile yemin kefareti düşer. Bundan dolayı bana şöyle olacak demenin bir manası olmaz. Eğer tövbende samimi olursan Allah kulunu bağışlar.

 11. Misafir
  Kardeşlerim ben 18 yaşından küçüğüm ve hatırladığım kadarıyla salı gününun akşamında gusl abdesti alirken kendi kendime Allah im hafta sonuna kadar cunup kalmayacağım dedim bugün cuma eğer bu dediğimi yapmazsam günahı var mıdır kazaman etmem gerekir mi acil cevaplarsanız sevinirim

 12. sae
  Üye

  Reklam


  Cenabet olabilen her kişi küçük değildir. 18 yaşından küçüğüm diyerek çocuk olduğunu söylemeye çalışıyorsun. Buluğa girdiğin günden itibaren günahların başlamıştır. Bu yaş 9 da olabilir 12 de olabilir. Söz tutmak için verilir.

+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 5789 SonuncuSonuncu

allaha söz verip tutmamak

allaha söz vermek

allaha verilen sözü tutmamak

allaha soz vermek

allaha verdiği sözü tutmamakallaha verilen sözü bozmakallaha söz vermek ve tutmamak