+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti konusunda sorularım, arkadaşlar içinde faydalı olacaktır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aziz83
  Emekli
  Reklam

  Yanıt: Gusül abdesti konusunda sorularım, arkadaşlar içinde faydalı olacaktır

  Reklam  Yanıt: Gusül abdesti konusunda sorularım, arkadaşlar içinde faydalı olacaktır isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Gusül abdesti konusunda sorularım, arkadaşlar içinde faydalı olacaktır
  1-) Genelde giydiğimiz çoraptan birtakım yün,toz maddeleri ayak tırnağımızın arasına girebilmektedir. Özellikle tırnakların uc noktalarına giriyor, çıkarılması zor oluyor bazan da gözden kaçıyor. Her banyodan cıkışımda tırnaklarımı kontrol ediyorum incecik toz görsem dahi şüpheye düşüyorum. Ayrıca belirtmem lazım banyodan cıkarken ayaklarım özel olarak yıkadğım halde yine toz görünce şüpheye düşüyorum. Böyle durumda gusül tekrarı gerekir mi ?

  Gerekmez.
  peki aynı durum normal abdestte olursa ne olacak? kıldığı namazı iade mi edecek?
  tırnakları kısa tutup tırnak aralarına giren yabancı maddeleri temizlemek gerekir, bunu yapıyorsanız abdestte geçerlidir gusülde geçerlidir...

 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Yanıt: Gusül abdesti konusunda sorularım, arkadaşlar içinde faydalı olacaktır


  Reklam


  bazen ayak başparmağının etle birleştiği yer varya orda bir kuytu oluşuyor onun arasına giriyo. ilmihalde şehir halkının tırnaklarındaki pislikler affedilmiştir diyo. bu dediğim ona girer mi acaba?

  bir de geçen bir yerde okudum. insanın bir ramazanda kaza borcu varsa bir dahaki ramazana kadar kaza etmezse kefaret gerekiyomuş diye. aslı nediR?

 3. konya442
  (Cezalı)
  Tekrar gerekmez abim ,

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12