+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başka dinden olan insanları neden sevmememiz gerekiyor ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  Reklam

  Yanıt: başka dinden olan insanları neden sevmememiz gerekiyor ?

  Reklam  Yanıt: başka dinden olan insanları neden sevmememiz gerekiyor ? isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: başka dinden olan insanları neden sevmememiz gerekiyor ?
  Yaso kardeşim Bende yanılmışım nefret şahıslara olmuyor yaptığı fiillere oluyormuş.Ahmet hocayı dinledim aydınlandım seninde dinlemeni isterim http://www.youtube.com/watch?v=E6UhTEZqlWM&NR=1
  bir tane var;http://www.youtube.com/watch?v=A4MJFrQcAl0&NR=1

  Allah'a emanet

 2. YaZaROW
  Emekli

  Yanıt: başka dinden olan insanları neden sevmememiz gerekiyor ?


  Reklam


  Allah'ın çocuk sahibi olabileceğine inananları ben insan yerine bile koymam. Fakat mecburi olarak karşılaşınca dinimizin üstün ahlakı gereğiyle onlara bile saygıda kusur etmiyoruz.

 3. yaso-123
  Devamlı Üye
  Arkdaşlar birşeyi düzeltelim onlar Allah'ın çocuk sahibi olduğuna inanmıyorlar yani hz.isayı Allahın oğlu dğeil haşa kendisi olarak görüyorlar yani tanrının 3 şekilde göründüğünü ama tek olduğunu düşünüyorlar

 4. YaZaROW
  Emekli
  Tek olduğunu düşünselerdi zaten müslüman olmuşlardı. Konuyu biraz daha açıp (eğer biliyorsanız) ayrıntılı bir şekilde anlatın ki doğru olsun. Kafasına takılan kalmasın.

 5. farukyazici
  Emekli
  MelihEyüp verdiğin linkteki videoyu izledim.
  İlk dikkatimi çeken şey kulun "hiç günahsız olarak" Allah'ın karşısına geldiğini söylemesidir. Böyle birisi ancak peygamber olabilir.
  "Alimlerle tanışmak, velileri aramak" diye bir ifade kullanıyor. Ben dinimizde Allah'ın böyle bir emri olduğunu göremiyorum. Hem de cehenneme götürecek bir günah.

  Bu konuda aşağıdaki linke göz atmanı öneririm. Müslüman olmayanlar veya dine hakaret edenler konusunda Kuran nediyor ve peygamberimiz nasıl bir yol izlemiş?

  http://www.suleymaniyevakfi.org/aras...iliskiler.html

 6. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  yaso kardeşim bazıları oğlu olduğuna inanıyor bazısıda inanmıyor.(akla uymadığı için çoğu hristiyan'ın kafası karışıyor bazı ateist oluyo bazı başka din arıyor.Onların bir saçma inancıdayeni doğan çocuk bile günahkar geliyor dünyaya.Adamlarda kötü düşünmek bile günahmış,Bazısı hristiyanlığı bırakma sebebi hep 3 tanrı masalı bazısıda papa nın günahsız bir insan olmasını ve dinde insanların rütbe rütbe olması yüzünden ayrılıyor bu benim gözlemim.(Mesela bizde namazda ünlü bir iş adamı la bir fakir kardeşimizin aynı safta yanyana Allah a sığınmaları nasıl bize normal geliyosa onlar buna çok şasırıyorlar ve hayranlık duyuyorlar.)Papalar müslüman lar şeytana tapar diye kandırıyorlarmış insanları.Hakikatkitabevi ''herkese lazım olan iman kitabını sana öneririm bir çok hristiyan ın nasıl müslümanlığı seçtiği mektupları var.Sitesinde ücretsiz dinliyorum sanada tavsiye ederim.

 7. yaso-123
  Devamlı Üye
  onlar peygamberimizi kitabımıza dinimize inanmadıkları için ve Hz.isa'yı tanrı olarak gördükleri içim bizim dinimize inanmıyorlar ve tabi kitaplarının değiştirilmediğini düşünüyorlar yani Allah'ın bir olduğuna inanıyorlar zaten ayrıntılı şekilde anlatmıştım ama biraz daha açıyım yani Allah'ın Hz.isa olduğunu düşünüyorlar insan bedeniyle dünyaya geldiğine ve sonrada çarmaha gerilip öldüğüne inanıyorlar daha sonra bir şekle daha giriyordu ama o aklıma gelmedi şuanda kısacası Allah'ın 3 şekile girdiğine ama 1 olduğuna inanıyorlar yani onlara göre Allah 1dir ve oğlu yoktur ...

  Melih kardeşim hemen bakacam o kitaba tavsiyen için çok saol dediiklerinde ilginçmiş ilk defa duydum

 8. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  “Size gökten ve yerden rızık verecek Allah’tan başka bir yaratıcı mı var? Ondan başka ilâh yoktur.”(Fatır Suresi, 3. Ayet)

  Sen Tanrı'nın bir olduğuna inanıyorsun, iyi ediyorsun! Cinler bile buna inanıyor ve titriyorlar (Yakup 2:19).

  Kardeşlerim aradaki farka bakın Birini okurken Hemen bunu beşerin yazmadığını anlıyorsun.2.ciyi okuyunca sanki amcaoğlu la konuşuyomuş gibi hissediyorumYaso kardeşim araştırdım 3 tanrı değil ama şöyle diyorlar 1+1+1=1 bu matematiğe ters değilmi

 9. yaso-123
  Devamlı Üye
  Yemin ediyorum 2. yi okunyunca şaşırdım cinler bile demesi ilginç geldi gerçekten insan diliyle yazıldığını yazının devamını okumadan direk anladım ..

  Cidden matemetikde bile böyle mantık yok

  melih bu arada ben bu siteye girdim hangi kitabı dinleyecem mektupları tam oalrak nerden bulabilirim yardımcı oalbilirmisin kardeşim

 10. YaZaROW
  Emekli
  İlahi fark diye buna denir.

 11. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  Allah'ın fitneye düşmesini dilediği kimse için, Allah'a karşı senin elinden bir şey gelmez. İşte onlar Allah'ın, kalplerini arıtmak istemediği kimselerdir... Onlara âhirette de büyük azâb vardır." (Maîde/5:41)

  "Tanrı bize olan sevgisini şununla kanıtlıyor: biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü. " (Romalılar 5:8

  ya beşeri olduğunu nasıl görmüyorlar Allah hidayet versin ve bunlara inanmaları biz müslümanlar için ibretlik halimize şükredelim kardeşlerim.
  bu uydurma sözlerini aldığım hristiyan sitesini bir görseniz okadar aciz kalıyorlarki dinlerini kanıtlamaya Kur'an hak değildir diyor ama o kadar saçma sapan örnekler veriyorki ilim sahibi olan herkez güler acır bunların haline

 12. Star
  Devamlı Üye

  Reklam


  Birde anlamadığım şey şu.Hristiyanlar Allah'tan af dilemek yerine Hz.İsa'dan diliyorlar ''İsa nolur beni affet'' gibi vs.

  Böyle düşünmekte çok yanlıştır diye düşünüyorum.Hayatımda ilk ve son kez bir kiliseye gitmiştim ve orda Hz.İsa ile Hz.Meryem'in cam kabin içinde heykelleri vardı.Önlerindede diz çökme yerleri.İnsanlar diz çöküp aşağıdan onlara bakıp dua ediyorlardı.Benim bildiğim sadece Allah karşısında diz çökülür ancak Peygamberimizide hayatımızdan çok daha önemseriz.

  Yanlış mıyım? Eğer haklıysam bu insanlar neden böyle yapıyorlar?


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu