+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'ın adını anarak yemin etmekle Allah'ın üzerine yemin etmek arasında kefaret farkı var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. komite
  Devamlı Üye
  Reklam

  Allah'ın adını anarak yemin etmekle Allah'ın üzerine yemin etmek arasında kefaret farkı var mıdır?

  Reklam

  Allah'ın adını anarak yemin etmekle Allah'ın üzerine yemin etmek arasında kefaret farkı var mıdır? Mumsema S.a cümleten sorum başlıkta yazıyor.Allahın üzerine, Allaha söz vererek yemin ettim,and içtim ama cahilliktir bozdum .Bunu yazın yaptım hemde 3 kere.Şimdi 3 gün üst üste diğeri içinde 3 gün üst üste oruç tutsam kefaletim kabul olurmu?Yoksa Allah'ın üzerine yeminin ayrı kefareti var mıdır??Saygılar..

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Yanıt: Allah'ın adını anarak yemin etmekle Allah'ın üzerine yemin etmek arasında kefaret farkı var mıdır?


  Reklam


  S.a cümleten sorum başlıkta yazıyor.Allahın üzerine, Allaha söz vererek yemin ettim,and içtim ama cahilliktir bozdum .Bunu yazın yaptım hemde 3 kere.Şimdi 3 gün üst üste diğeri içinde 3 gün üst üste oruç tutsam kefaletim kabul olurmu?Yoksa Allah'ın üzerine yeminin ayrı kefareti var mıdır??Saygılar..
  ve aleykumusselam.
  Allah'ın adını anarak yemin etmekle Allah'ın üzerine yemin etmek arasında kefaret farkı var mıdır?
  Kardeş yeminin geçerlidir ve keffaret vermen gerekir.

  Yemînin keffâreti ise, on fakiri doyurmak veya giydirmek ya da köle azât etmektir. Buna gücü yetmeyen kimse üç gün peşpeşe oruç tutar.

 3. komite
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun içim çok rahatladı.Hep merak ediyordum sağolun

+ Yorum Gönder
allahın üstüne yemin etmek,  allahın üzerine yemin etmek,  allahin uzerine yemin etmek,  allah üzerine yemin etmek,  Allahin ustune yemin etmek,  allahin adiyla yemin etmek,  allahın adına yemin