+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAH Neden hayvanları ağaçları vb. yaratmış Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. raşit1962
  Üye
  Reklam

  ALLAH Neden hayvanları ağaçları vb. yaratmış

  Reklam
 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Yanıt: ALLAH Neden hayvanları ağaçları vb. yaratmış


  Reklam


  Değerli Kardeşimiz;  hayvanlar da topraklardan yaratılmıştır. Onların bedenlerinde yer alan –topraktan- unsurlar, insanların bedeninde de yer almaktadır. Bu da bu her iki tür varlığın da topraktan yaratıldığını gösterir.
  Ancak bitkilerin, hayvan ve insan gibi canlıların yaratıldığı kaynak toprak olmakla beraber, bunların varlığı, devamı ve devamları için gerekli ihtiyaçları da suya bağlıdır.
  Bu ve bunun gibi konulara işaret etmek üzere, Kur’an’da bütün canlıların sudan yaratıldığı açıkça ifade edilmiştir:
  “Hayatı olan/canlı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmayacaklar mı?”(Enbiya, 21/30)
  “Allah her canlıyı sudan yarattı. Kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayak üstünde yürür, kimi dört ayak üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir.”(Nur, 24/45)
  İnsanın sudan ve topraktan yaratılması konusunda bilgi için tıklatınız.

 3. raşit1962
  Üye
  bir çok merak ettiğim şey var sizin sayenizde öğreniyorum saolun

 4. Misafir
  Allah bitki ve hayvanlari biz insanlar için mi yaratmistir? Yani insanlar faydalansin yesin gibi mi yoksa istediği için mi? Bununla ilgili bir ayet var mi acaba? Teşekkürler.

+ Yorum Gönder
allah hayvanları neden yarattı,  ağaclar neden yaratıldı,  allah hayvanları niçin yarattı,  allah hayvanları niye yarattı,  allah bitkileri neden yarattı,  allah.hayvanları insanlar için mi yarattı,  allah neden hayvanı bitkiyi yarattı