+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Görünmeyen Varlıklar İnsana Zarar Verirmi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. erdem37
  Üye
  Reklam

  Görünmeyen Varlıklar İnsana Zarar Verirmi ?

  Reklam

  Görünmeyen Varlıklar İnsana Zarar Verirmi ? Mumsema Lütfen Cevabınızı EsiRgemeyin Alahın İzniyle Bu kOnuyu Acıklıga Kavuturalımm

 2. aziz83
  Emekli

  Yanıt: Görünmeyen Varlıklar İnsana Zarar Verirmi ?


  Reklam


  Değerli Kardeşimiz;
  Cinler ve şeytanlar insana zarar verebilirler. Ancak istediği her insana zarar veremez. İbadetten uzak yaşayan, günahlarla çok meşgul olan insanlara şeytan ve cinler zarar verir.

  Cinler ve şeytanlar, insanların günahlarıyla açtıkları menfezlerden girer.. girer ve insanı çepeçevre kuşatırlar. Bu menfezler kapanmalıdır ki, onlar içeri giremesinler ve insan da, onların şerrinden korunmuş olsun.

  Ehl-i keşfin müşahedesiyle cin ve şeytanların mü'minlere musallat olmaları, daha ziyade onların bazı manevi yönlerden açık ve zayıf olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu da; cünüplük, hayız, nifas halleri, abdestsizlik, su-i edep içinde gafilâne davranışlar sergileme gibi durumlardır ki, ruh bozuklukları ve fizyolojik olmayan cinnetler, ekseriyetle böyle boşlukların ardından insana ârız olurlar. Eğer bunlarda cin ve şeytanın parmağı varsa -ki vardır- onlar, mü'minin içine mutlaka, onun bir günahından yol bulup girmişlerdir.

  Evet, eğer sen bir kale gibi isen, bu kalenin kapıları açık olursa ezeli düşmanın elbette o kapılardan girecek ve senin vücud kaleni teslim almaya çalışacaktır. Eğer böyle bir akibete düşmek, ma'ruz kalmak istemiyorsan, mutlaka günahlardan kaçınmalı, dikkatli bir hayat yaşamalı ve kalenin içten fethedileceğini de asla unutmamalısın...

  Habis cinler ve şeytanlar, her çeşit günahı alet olarak kullanırlar. İçki, kumar ve fuhuş, onların sıkça kullandıkları aletlerdir. Bu günahları irtikab edenler, şeytan tuzağına düşmüş sayılırlar.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


  bkz>>


  http://www.mumsema.com/cin-seytan/58...irse-hang.html

  http://www.sorularlaislamiyet.com/in...at_open&cid=37


  http://www.sorularlaislamiyet.com/in...keyword=Cinler

 3. aziz83
  Emekli
  Sual: Cin insana zarar verir mi, insan şekline girebilir mi? Zararından korunmak için ne yapmalı?
  CEVAP
  Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye kitabında özetle deniyor ki:
  Cinlerin müslüman olanı ve olmayanı vardır. Müslüman olan cinlerden insanlara bir zarar gelmez. Bunlar, yalnız ibadet ederler. Ehl-i sünnet âlimleri bunları tanır. Salih insanlar gibi görünür ve sohbet ederler. Kâfir olan cinler, insanlara çeşitli şekilde zarar verirler. İnsandan ayrılmayıp her şekle girebilirler. Mesela mikrop şekline girip insanın damarlarında dolaşırlar. Yalnız müminlerin kalbine giremez ise de, kalbine vesvese verebilir. Keçi, yılan, kedi şekline girdikleri çok görülmüştür.

  Kâfir cinler, iyi insan şekline de girip iyi ve faydalı şeyler de yaparlar. Kâfir ve fasıklarla arkadaşlık yapınca, hiç ayrılmayıp onları günaha ve küfre sokarlar.

  Cinler ve şeytanlar rüyada da görülebilir. Çok güzel şekle girip ihtilama sebep olurlar.

  Herkesin kâfir bir cin arkadaşı vardır. Melekler, insanları cinlerin zararından korur.

  Âyet-i kerime ve dua okuyup, Allahü teâlâya sığınanlara da cinler bir şey yapamazlar.

  İnsanlara, hastalıkların tedavilerini ve gerekli ilaç öğrettikleri, sara hastasının bedenine girip, ona zarar verdikleri, insanlara nazarlarının değdiği kitaplarda yazılıdır.

  Cin üç sınıftır:
  1- Rüzgar ve hava gibi olanlar.
  2- Yerdeki böcek ve hayvancık gibi olanlar.
  3- Dinin emir ve yasaklarına uymakla vazifeli olanlar ki bunlara hesap ve azap vardır.

  Cin, ateş ve havadan yaratıldığı için çok latiftir, çabuk hareket eder, hafif bir çarpmada hemen ölürler. Ömürleri kısa, din bilgileri azdır ve kibirli olurlar, birbirleri ile hep dövüşür ve savaşırlar. Cinnin ölümü, yerde kaybolmakla olur. İhtiyarları, gençleşir, çocukluk haline döner ve ölüp yerde kaybolur.

  Kâfir cinler, cinci ve büyücülerin bildirdiği insanlara sihir = büyü yaparlar. Hadika’daki hadis-i şerifte, (Sihir = büyü yapan, yaptıran ve inanan bizden değildir) buyuruluyor. Cinciler, falcılar ve yıldız nameye bakıp, sorulan her şeye cevap verenler büyücü sınıfına girerler. Bunlara gidip, söylediklerine, yaptıklarına inanmak, bazen doğru çıksa bile, Allah’tan başkasının her şeyi bildiğine ve her dilediğini yapacağına inanmak olup, küfür olur

  Geçmiş şeyleri cinden sormak caiz, ileride olacak şeyleri sormak caiz değildir. Çünkü geleceği ve gaybı ancak Allahü teâlâ bilir. Kâfir cinler yalancı olduğu için olmuş şeyleri de görmeden gördük diyebilirler. Cinciye gidip, insanı cinden kurtardığına inanıp, ona ücret vermek caiz değildir.

  Cinden kurtulmak için en tesirli silah Kelime-i temcid (La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim) ve istiğfar duasıdır. Bunları okuyandan, cinler kaçar ve büyü bozulur. Cin mektubu denilen duayı, yanında taşıyana veya evinde bulundurana cin gelmez, dadanmış olan cin de gider.

  Âyet-el-kürsi, İhlas, Muavvizeteyn ve Fatiha surelerini sık sık okumak da, insanı cinden muhafaza eder. Bu âyet-i kerimeleri okumakla, bu mektubu taşımakla, şifa âyetlerini okumakla ve yazıp suyunu içmekle faydalanmak isteyenlerin Ehl-i sünnet itikadına uygun olarak doğru iman sahibi olması gerekir. Bunları yazanın ve kullananın itikadı doğru olmazsa ve haram işlerse, faydaları görülmez.

  Cin ve şeytan şerrinden kurtulmak için ve sara hastalığına ve sihre, büyüye karşı koruyucu âyet denilen (ayat-ı hırz)ı yedi gün okumalı ve bu âyetleri üzerinde taşımalıdır.

  Evliyanın ruhları, görünmeden de, görünerek de, sevdiklerine fayda verir ve belalardan korur. Onları tanımaya, sevmeye ve sevilmeye uğraşmalıdır. (Daha fazla bilgi için Seadet-i Ebediyye kitabına bakılmalı.)

 4. Star
  Devamlı Üye
  Konuya açıklık getirenlere Allah razı olsun

 5. Zeineb
  Küllinefsin zaikatül mevt
  Cin duası nasıldır dostlar?
  Yazıp yanımda taşıyım.

 6. kerbelariza
  Üye
  ihlas.suresi felak ve nas sureleri insanlari hertürlü ser odaklarindan korur.. 2. olarak sukunet önemli ..yani azgin bir köpege rastladiginda en uygunu köpegin sahibini cagirip ..seni kollamasini dilemendir,,3. dini ticaret nesnesi yapanlardan uzak kal 4. anne ve baban var ise onlarin duasin öncüle en fedakar onlardir..mevla nebi torunu hz.zeynebi sefaatini zor ve darda olan bacilarima ikram etsin

 7. Misafir
  Alla razı olsun

 8. Misafir
  Merhaba ben 16 yaşında bir kızım kendimi acayip garip hissetmekle beraber sürekli başım ağırıyo ve anlımda nefes ya da girdap gibi bir şey hissediyorum bazen soğukluk hissediyorum şu an olduğu gibi bazende titreme falan etrafımda birilerinin olduğunu biliyorum.Onları hissediyorum hatta bazen geceleri yatağıma geliyorlar korkmuyorum ama bazı geceler kötü olan geliyor yani kötü birisi diğerleri beni koruyor bunu biliyorum bundan bir ay önce falanda ben uyurken yanıma birisi geldi kulağıma anlamadığım bir dilde bir şeyler fısıldadı çok hızlıydı ona dönmeye çalıştım ama yapamadım ağzımı kapatmıştı ve buz gibiydi vücudumdaki her nokta donuyordu ama sırtım daha çok sormak istediğim şu bu başıma gelenler bir tek bana olmuyor dimj?

 9. Misafir
  o donma olayı cinlerin senin yanından geçmesi ve bu olay herkeste oluyor onlar başka boyutta onların gündüzleri geceler onların geceleri gündüzleri dir. ve bu yüzden bu olay genelde geceleri meydana gelir

+ Yorum Gönder
görünmeyen varlıklar,  görünmez varlıklar,  GORUNMEYEN VARLIKLAr,  görünmeyen varliklar,  insanlara görünen varlıklar,  görünmeyen insanlar,  gorunmez varliklar