+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Böyle Bir Hadis Gördüğümü Hatırlıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Böyle Bir Hadis Gördüğümü Hatırlıyorum

  Reklam

  Böyle Bir Hadis Gördüğümü Hatırlıyorum Mumsema Selamun Aleyküm Kardeşlerim Böyle Bir Hadisin Olduğunu Hatırlıyorum Hadisin İçinden Birkaç Cümle Yazcam Varsa Eğer Tamamını ve Açıklamasını Yazarmısınız

  [Vesvese için af dileme gerçek olmayan affedilmez] böyle yada buna benzer bir şey gördüğümü hatırlıyorum yanlış hatırlıyorsam RABBİM affetsin beni

  Selam Ve Dua İle ALLAH'a Emanet Olun

 2. semihozdurak
  Emekli

  Yanıt: Böyle Bir Hadis Gördüğümü Hatırlıyorum


  Reklam


  Ve aleykum selam kardeşim, yaptığım araştırmaya göre;

  Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in ashabından bir kısmı ona sordular: "Bazılarımızın aklından bir kısım vesveseler geçiyor, normalde bunu söylemenin günah olacağına kaniyiz." Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): "Gerçekten böyle bir korku duyuyor musunuz?" diye sordu. Oradakiler Evet! deyince: "İşte bu (korku) imandan gelir (vesvese zarar vermez) dedi. "Müslim, İman 209 (132); Ebu Dâvud, Edeb 118 (5110).

  Senin yazdığın hadisi bulamadım, fakat sanıyorum ki Peygamber Efendimiz, vesveselere takılmamamız gerektiğini her hadisinde bildirdiği gibi senin yazdığında da onu bildirmek istemiş sanırım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Allah yar ve yardımcın olsun. Allah razı olsun.

 3. Ferhat1991
  Emekli
  tamam kardeşim SAOL ALLAH (C.C) razı olsun

+ Yorum Gönder