+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fatihada kelime yanlışlığı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  Reklam

  Fatihada kelime yanlışlığı

  Reklam

  Fatihada kelime yanlışlığı Mumsema Kardeşlerim kusura bakmayın ama gene harf yanlışlığı hakkında bir sorunum var.Fatiha suresini okurken pek farketmediğim yanlışımı yakaladım.SIratal yerine sıretal dense namaz bozulurmu bide ı ve i hataları bozarmı Allah razı olsun.(Kardeşlerim surelerin bu harflerini şuan kendimde düzeltemedim ondan tedirginim kusura bakmayın.)

 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: Fatihada kelime yanlışlığı


  Reklam


  Fatiha Suresi

  1.Bismil -lâ-hir- Rahmân-ir'Rahıym 2.El-hamdü lillahi Rabbil-âlemiyn. 3.Er'Rahmânir-Rahiym. 4.Mâliki Yevmiddiyn 5.Iyyâake-nâbüdü ve iyyâakenesteiyn 6.İhdinassırâtal-müstekıym 7.Sıraatalleziyne-en'amte aleyhim, gayril mağdubi aleyhim ve leddâlliyn. Amin.

  1.Rahmân ve rahîm olan Allah'ın adıyla. 2.Hamd, âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. 3.O, rahmândır ve rahîmdir. 4.Ceza gününün mâlikidir. 5.Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız. 6.Bize doğru yolu göster. 7.Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil! 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kardeşlerim kusura bakmayın ama gene harf yanlışlığı hakkında bir sorunum var.Fatiha suresini okurken pek farketmediğim yanlışımı yakaladım.SIratal yerine sıretal dense namaz bozulurmu bide ı ve i hataları bozarmı Allah razı olsun.(Kardeşlerim surelerin bu harflerini şuan kendimde düzeltemedim ondan tedirginim kusura bakmayın.)
  MelihEyüp kardeşim Sıratal kelimesinde kalın mahreçli okunan harfler var kalın okunması gerekli
  ama Sureler latin harflerle öğrenildiğinde genellikle bu mahreç hataları oluşuyor.
  Orijinal metinden öğrenmek en iyisi kalın okunması gereken harfler kalın ince okunması gereken harfler inceye yakın okunmalıdır.kendini zorlamana rağmen mahraçları çıkaramamaktan dolayı namazın bozulmaz,çünkü kasıt yok gücün yetmiyor fakat kısa sürede öğrenmeye gayret göstermelisin.
  Namazların hakkında vesveseye kapılma çünkü seni ve niyetini senden daha iyi bilen var ömenli olan samimiyet ve azimdir.
  Birde surelerin okunuşlarını dikkatle dinlemen gerekli.
  Mesela meryemgül kardeşim Fatiha suresini eklemiş,Allah c.c razı olsun,
  dinleyerek Fatiha suresindeki hatalarını düzeltebilirsin...
  Allah c.c kolaylık versin,selam ve dua ile...

 4. ikindi
  Devamlı Üye
  kardesim sen en iyisi sureleri mp3 calar (varsa) yada telefonuna yükle ve yolda dinle. öylelikle söyleisseklide aklinda kaliyor

 5. YaZaROW
  Emekli
  Katılıyorum. Arapların seslerinden dinlersen hatta daha da rahat kavrarsın ve gönlün rahat eder. Çünkü türkçeyi en iyi bir türkün konuşabileceği gibi Arapçayı da en iyi bir arap konuşabilir. (Bence)

 6. MelihEyüp
  Allah'tan korkar
  Allah razı olsun dinlemeye başladım.Kardeşim araplar gerçekten türklerden daha iyi söylüyor haklısın Davud amca yı dinliyordum e a u ü onda nededi tam kavrıyamıyordum.Meryemgül kardeşimizin koyduğu fatiha anlamama yardımcı oldu Allah razı olsun.(Davud hoca kötü okumuyor yanlış anlaşılmasın bir çok duayı öğrenmeme vesile oldu videoları, ama araplar gerçekten farklıymış.)

 7. Kürşad.
  Üye
  Kasıtlı okuyan elbette kimse yok.Hiçbir kişi de bile bile yanlış okumak da istemez.Üzüntü duyduğum nokta insanların televizyon köşelerinde ,oyun salonlarında kahevhanelerde vb...lüzumsuz kendisine faydalı olmayan işlere oldukça fazla zaman harcaması .İnanıyorum ki bize faydası olmayan işlere ayıracağımız zamanın %20 sini Kur' an ve Dini bilgiler ilmihal vs.. ayırsak veya bilen kişlerden öğrenme yoluna gitsek sorunlar çözülecektir.

+ Yorum Gönder