+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin ettim tövbe etsem yada tövbe duasını okusam yeminim geçer mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Yemin ettim tövbe etsem yada tövbe duasını okusam yeminim geçer mi?

  Reklam  Yorum: Yemin ettim tövbe etsem yada tövbe duasını okusam yeminim geçer mi? isimli konu Mumsema.com Yorum: Yemin ettim tövbe etsem yada tövbe duasını okusam yeminim geçer mi?
  - Yeminim olsun demekle yemin etmiş gibi oluyormuyum


  - Bn sevdime kavuşurdum namaz kilacama ve 7 yaşın okucama söz verdim yasinleri okudum namazı kilamadm napmam lazım allahın aşkına yardm edin

  - Bende mesela erotik film izlersem cehennemlik olayım Allahım dedim ne dua edersem edeyim kabul etme Allahım dedim yemin kefareti ödemem gerek sanırım nefsime zulmettim esir oldum sözümde duramadım

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Yemin ettim tövbe etsem yada tövbe duasını okusam yeminim geçer mi?


  Reklam


  - Yeminim olsun demekle yemin etmiş oluyorsun bu bir yemindir.

  - Sözünde dur ve hemen namazına başla. Eğer kılmamışsan (ki bu sana farzdır zaten ve kılmak zorundasın) bunun için yemin kefareti vermen gerekir.

  - Bu dediğin sözler çok çirkin ve tehlikeli beddualardır. Bunlardan tövbe etmelisin ve asla bir daha dememelisin.

 3. Misafir
  Ben ardaşıma çok sinirlendim ve birdaha yemin ederimki seninle konuşmayacağım dedim. Daha sonrada pişman oldum ve konuştum. Bunun için 3 gün üst üste oruçmu tutmam lazım yoksa tövbe duası yapsam olur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu ettiğin yemin için sana yemin kefareti gerekir tövbe yeterli olmaz. Gücü yeten kişi oruçtan önce 10 fakiri bir gün doyurması gerekir. Buna gücü yetmezse o zaman 3 gün oruç tutar.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
yemin duası,  yemin tövbe duası,  sinirliyken yemin etmek,  yemin etme duası,  yemine tövbe duası,  yemin ettim tövbe ,  yemin duasi