+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklıma gelen bu düşünceler vesvese mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevgiii
  Devamlı Üye
  Reklam

  Aklıma gelen bu düşünceler vesvese mi?

  Reklam

  Aklıma gelen bu düşünceler vesvese mi? Mumsema s.a.

  ben şuan bana sıkıntı veren bir konudan bahsetmek istiyorum.işallah yardımcı olursunuz.ben tuvalete gidince heryeri yıkıyorum sonra tuvaleti kullanıyorum çıkarken mutlaka ayaklarımı yıkıyorum ama yazın iyide kışın çok üşüyorum ve hata oluyorum.ama yıkamasamda ya ayğımıma pislik geldiyse diye düşünüyorum içim rahatız oluyor bolca su öküyorum ayağıma.sonra çıkışda bu sefer ellerimi yıkamaya başlıyorum üçkez mutlaka sabunlicam ellerimi çeşmeyide sabunluyorum temiz olsun die eğer banyodaki telik ıslaksa başkasının ayağı değdi diye tekrar yıkıyorum ayaklarımı bazen lavaboda el yıkarkn üzerime sıçrıyor su elimle üzerimi siliyorum yine başlıyorum el sabunlamaya hayatım el ayak yıkamakla geçeiyor.aama bugün kendimden nefret ediyorum ve bıktım artık kendimden bana akıl veririmisiniz neyapmalıyım.s.a.

 2. YaZaROW
  Emekli

  Yanıt: vesvesemi?


  Reklam


  Şöyle düşünebilirsiniz. Tuvalet bu kadar pis değil. Her gidişimde yıkamama gerek yok ayaklarımı. Çünkü ben batıda yaşıyorum denize yakın bir bölgede ve gerçekten kışın soğuk oluyor. Abdest alırken bile zorluk çekiyorum. Siz öyle yaparsanız kesin hasta olursunuz. Siz terliklerinizle girin işinizden sonra da çıkın terlikleri çıkarıp. O kadar ayaklarınızı yıkamaya ne gerek var. Hele bir kereden fazla olduysa bu olay, kesin vesvesedir.


  Not: 2-3 haftadır yoktum. Bu ilk mesajım. Vallahi ne kadar özlemişim anlatamam. Tüm islam gönüllülerine selam olsun.


 3. sevgiii
  Devamlı Üye
  s.a.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim daha açıkk bilgi verebilirmisin.

 4. YaZaROW
  Emekli
  Tabii ki.

  Aklımıza takılan 1. şüpheler normal karşılanıp yapılmalı fakat aynı şüpheler 2-3-4-5 diye artarsa şeytandan geldiği anlaşılmalıdır. Bu mantıkla hareket ederseniz şüpheye ve vesveseye düşmezsiniz.


+ Yorum Gönder