+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvese Geldiği Zaman RABBİMİZ Den Af Dilemelimiyiz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Vesvese Geldiği Zaman RABBİMİZ Den Af Dilemelimiyiz?

  Reklam

  Vesvese Geldiği Zaman RABBİMİZ Den Af Dilemelimiyiz? Mumsema SELAMUN ALEYKÜM ABİLERİM ABLALARIM KARDEŞLERİM Vesvese Geldiği Zaman RABBİMİZ Den Af Dilemelimiyiz BEN NAMAZ KILARKEN VESVESE GELDİĞİNDE BAZEN TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA ESTAĞFİRULLAH TÖVBE ESTAĞFİRULLAH DERİM İÇİMDEN EÜZÜ BESMELEYİ SURE OKURKEN SÖYLEYEMİYORUM İÇİMDEN TÜRKÇESİNİ SÖYLEYEBİLİYORUM ANCA ALLAHA SIĞINIRIM DİYORUM AMA BÖYLE TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA ESTAĞFİRULLAH DİYİNCE İÇİMDEN BU SEFERDE OKUDUĞUM SURELERDE HAFİF KARIŞIKLIK OLUYOR SADECE ALLAHA SIĞINIRIM DESEM OLURMU YOKSA YUKARDAKİLERİDE DEMELİMİYİM

 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Yanıt: Vesvese Geldiği Zaman RABBİMİZ Den Af Dilemelimiyiz?


  Reklam


  Kardeşler, namazda doğru okumak için bir ayeti 3 veya 5 veya daha fazla tekrarlamak namazı bozar mı? İlmihalde tekrar halinde bişey olmaz demiş, ama ben birden fazla tekrar ediyorum. Tekrarın sayısı hükmü değiştirir mi? Çevremde kimse yok soracağım. O yüzden acele cevap yazar mısıznız?

  Sorumu tekrarlıyorum, lütfen cevap???

 3. Ferhat1991
  Emekli
  benim bilgim yok be kardeşim yardımcı olmak isterdim ben bilgim az dini konularda krdşm hocalarımız cevap vericektir İNŞALLAH

 4. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Namazda ayetleri tekrarlamak namazı bozar mı?

  Soru

  Münferit namaz kılarken, kıraat esnasında, suredeki bir kelimeyi düzgün okuyacağım diye 3 belki de 4 kere aynı kelimeyi geriye dönüp okumak namazı bozar mı? Özellikle harf mahreçleri açısından yapıyorum bunu.
  Kullanıcı: ekrkoy | Tarih: 23-Şubat-2007, Saat: 06:10:52


  Cevap

  Değerli Kardeşimiz;

  Bir kimse namaz kılarken aşırı derecede bir hata ile Kur'an okuduktan sonra, dönüp sahih şekilde okusa, namazı caiz olur. Ancak ayetleri doğru okuduğu halde tekrarlamak mekruhtur.

  Deniliyor ki, bir namaz birçok yönlerden sahih olduğu halde, bir yönden bozuk olsa, ihtiyat olarak bozulduğuna hüküm verilir. Bundan kıraat hususu müstesnadır; çünkü bunun üzerinde çoğunluk bakımından düzgün okuma güçlüğü vardır. Onun için sıhhat yönü tercih edilir.

  Namazda iken Kuranı Kerimi tecvitsiz okumak namazı bozmaz. Namazda yapılan bazı hataların namazı bozmadığını ifade edelim. Özellikle birbirne benzeyen harfleri karıştırmak namazı bozmaz. Bununla beraber namazdaki süreleri ve duaları tecvitli okumak en güzelidir.

  Geniş bilgi için tıklayınız

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 5. Ferhat1991
  Emekli
  Allah (c.c) Razı Olsun Cevap Için

 6. imam
  Üye
  Vesveseden kurtulmanın yolları (video)
 7. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  Namaz yanlış kılınırsa sehiv secdesi yapılabilir diye biliyorum ben...

+ Yorum Gönder