+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır? Mastürbasyon neden günah? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. oddyseus
  Üye
  Reklam

  Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır? Mastürbasyon neden günah?

  Reklam

  Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır? Mastürbasyon neden günah? Mumsema Öncelikle bu siteyi kurduğunuz ve bizim gibi gençleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim...  Ben mastürbasyonun günah olduğunu bilmiyordum ta ki bu siteye 2 hafta önce girene kadar... Ve daha önce çok kez mastürbasyon yaptım.

  Soru 1 :Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır?

  Soru 2 : Mastürbasyon neden günah ?

  Bu sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim..

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Yanıt: Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır? Mastürbasyon neden günah?


  Reklam


  Öncelikle bu siteyi kurduğunuz ve bizim gibi gençleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim...
  Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır? Mastürbasyon neden günah?


  Ben mastürbasyonun günah olduğunu bilmiyordum ta ki bu siteye 2 hafta önce girene kadar... Ve daha önce çok kez mastürbasyon yaptım.

  Soru 1 :Önceden mastürbasyonun günah olduğunu bilmeden cenabet kalmak günah mıdır?

  Soru 2 : Mastürbasyon neden günah ?

  Bu sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim..
  Önceden yaptığınız günahtan dolayı tövbe edip bir daha yapmayacağıonıza Allaha söz vermelisiniz. söz verirseniz bütün günahlarınız silinir.

  Neden günah sorusuna cevap:
  Çünkü fıtrata-yaratılışa aykırı bir durumdur.
  Allah şehvet verdi ve uygun yollarla gidermemizi diledi.
  Evlenmek gerekir, evlenemeyen zaten rüya yolu ile sıkıntısı gider.

 3. VanLi*
  Devamlı Üye
  burayı okursanız neden günah olduğunu anlarsanız açıkca belirtilmiş.

  http://www.mumsema.com/i-j/4158-isti...aki-hukmu.html


 4. konya442
  (Cezalı)
  Selamun aleykum lutfen yardiminizi bekliyorum , Ben masturbasyonu Allaha sükür biraktim ve ben masturbasyon yapmadim halde ic camasirimda tirnakimin 5/1 kadar bir islaklik vardi yani zorla buldum bu islakligi bi konrtol edim derken , simdi cunupmiyim , icimden bir ses zaten cunupsun sabah kalktimda masturbasyon cekersin ve cogu zaman ruyamda cinsel ile ilgile ruyalar goriyorum , sabah kalktimda hep sismis sekilde oluyor icimden bir ses yataga simdi meni bulasmisdir , ve simdi o kilifi degistirsem kendi kendime diyorum ki simdi yarn gine meni bosalir cunku yaklasik 3-4 haftada bir ruyada meni geliyor , ama gelmezede,, ve sehvetlendinde bile meni geldini saniyorum ,

  Ve haftayada camiylen kampa gitcez ve yuzde 50 meni benden yatarkene akar cunku 2-3 haftadir bosalmiyor ama bosaltimdami gitsem ne yapsam orada bosalirsa sinir krizi geciririm cunku meni geldinde piskologim iyice gidiyor.

  Ve biktim artik hergun hergun gusul almakdan , masturbasyon yapmadim ruyada bazen bisi gormiyom ginede bir hastalik haline gelmis surekli kendimi cunup hissetiyorum , acaba bosaltsam mi

  Lutfen birseyler yazin ama link istemiyorum

 5. konya442
  (Cezalı)
  yokmu yardim edin ?

 6. YaZaROW
  Emekli
  Sabredin. Defalarca oluyorsa demek ki vesvesedir. Bir şeyin sürekli olacak hali yok ya. 2-3 haftada bir oluyor. Hem şehvetsiz gelen meni gusül gerektirmez ki. Sakın günaha düşmeyin. Günaha düşebileceğiniz şeylerden hemen şuan uzaklaşın.

 7. konya442
  (Cezalı)
  Yok ben Ruyada hep göriyorum ,, ve sabredemiyorum ruyada bazen bosaliyorum eger kampta bosalirsa ,, ben sinir krizi geciririm.
  Simdi sabah kalktimda sismis haldeydi ve wc gittim biraz yapiskan vardi heraldi meziy gittim gusul aldim simdi yatagin kilifini degistirsem , bu ara benden meni yatarkene cikma ihtimali vaar cunku hep 3-4 haftatda bir cikiyorskiden haftada bir cikiyordu ,, bu masturbasyonu birakdimdan beri vesveseler beni birakmiyor önceden cunup oldumda bile bu kadar gusul almiyorum simdi ooo hergun isim yok gusul aliyom ooof ooooff cildircam adeta .. Ailemde kiziyor artik banyo olmamdan napacam


  Simdi ben cunup miyim acaba masturbasyon yapmadim ve ic camasirimda hafif islaklik vardi cook kucuk di hemde ic camasirin taaa ------ kenarindaydi yani belki islaklik daha degil bir iz de olabilir , icimden bir ses neyse sabah gine banyo yaparsin her aksam yaklasik boyle oluyor bi gonul rahtliyla yatamiyom

 8. konya442
  (Cezalı)
  cevap bekliyorum utaniyorum yaa özur dilerim

 9. zzzz
  Üye
  cenabet kalmak günah değil midir vakit geciktirmek günah mıdır açık açık anlatın lütfennnn ???

 10. Hoca
  erimeye devam...
  cenabet kalmak günah değil midir vakit geciktirmek günah mıdır açık açık anlatın lütfennnn ???
  Namaz vaktini geciktirmemek şartıyla cünüp kalınabilir
  Şayet kişi namaz vakitleri geçecek şekilde cünüp kalırsa büyük günah işlemiş olur.

 11. zzzz
  Üye
  ramazanda cunup olmak gunah mıdır ? ben ikindi namzını kıldıktan sonra cunp oldum aksam namazından 1 saat once yıkandım gunaha girmişmiyimdir ??? uzerinde meni olan elbiseyle namaz kılmak gunah mıdır ???

 12. İnanc
  Devamlı Üye

  Reklam


  ramazanda cunup olmak gunah mıdır ?

  Ramazan olsun olmasın cünüp dolaşılmaz
  uzerinde meni olan elbiseyle namaz kılmak gunah mıdır ???

  Necâsetten tahâret, temizlik nedir?Cevap: Necâsetten temizlenmek namazın şartlarındandır. Ya'nî namaz kılanın bedeninde, elbisesinde ve namaz kılacağı yerde dirhem miktarından fazla necâseti, pisliği temizlemesi gerekir. Dirhem, katı necâsetlerde yaklaşık 5 gr.dır. Akıcı, sıvı necâsetlerde, açık el ayasındaki suyun yüzü genişliği kadar yüzeydir. Necâset, dirhem miktaından az ise namaz sahîh, geçerli olur ise de, yıkamak sünnettir. Dirhem miktarı bulunursa, tahrîmen mekrûh olur ve yıkamak vâcib olur. Dirhemden çok ise, yıkamak farzdır. Necâset miktarı, bulaştığı zaman değil, namaza dururken olan miktarıdır.
  ben ikindi namzını kıldıktan sonra cunp oldum aksam namazından 1 saat once yıkandım gunaha girmişmiyimdir
  Güsl abdestini elinden geldiği kadar erken al ..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
bilmeden cünüp olmak,  cünüp olduğunu bilmemek,  mastürbasyon günah mı,  cenabet,  masturbasyon cenabet,  masturbasyon gunah mi,  mast