+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birinin şehit olması cennet ehlinden olması için dua etmek uygunmudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Birinin şehit olması cennet ehlinden olması için dua etmek uygunmudur?

  Reklam
 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  Yanıt: birinin şehit olması cennet ehlinden olması için dua etmek uygunmudur?


  Reklam


  şehit olması için Allaha dua eden yalvaran sahabeler vardır ve sonunda duaları kabul olup şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.(Allah onlardan razı olsun)

  örnek için bknz,okuyunuz...

  http://www.mumsema.com/peygamberimiz...ya-nevfel.html


 3. Ferhat1991
  Emekli
  Cevap Için Allah (c.c) Razı Olsun Inşallah

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Cennet ehlinden olmak için duâ

  Şu duâyı yakîn ile inanarak gündüz okuyan kimse gece olmadan ölürse Cennet ehlinden olur. İnanarak gece okuyan sabah olmadan ölürse Cennet ehlinden olur.
  Allahümme ente rabbî lâ ilâhe illâ ente halâktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va’dike mesteta’tü eûzü bike min şerri mâ sana’tü ebûü leke bi ni’metike aleyye ve ebûü bizenbî fağfir lî feinnehû lâ yağfirüzzünûbe illâ ente. (45)
  Allahım sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Sen beni yarattın. Ben de senin kulunum. Gücüm yettiği kadar senin va’din ve ahdin üzerineyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Senin bana verdiğin ni’metini îtiraf ederim. Günahımı da îtiraf ederim.Beni mağfiret et. Çünki günahları ancak sen bağışlarsın.


+ Yorum Gönder