+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeklerin kaş arasındaki kılları makasla kesmesi caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Erkeklerin kaş arasındaki kılları makasla kesmesi caiz mi?

  Reklam

  Erkeklerin kaş arasındaki kılları makasla kesmesi caiz mi? Mumsema Selamun Aleyküm Kardeşler Başlıktada Bahsettiğim Gibi Erkeklerin Kaş Arasındaki Kılları Makasla Alması Caizmi KüçükKEN Bir Eşşeklik Ettim Jilet Vurdum şimdi çok çıkıyor Kesmeyince Iyice Birleşiyor MAKASLA KISALTMAM CAİZMİDİR? CEVAP İÇİN RABBİM RAZI OLSUN

 2. muhasebeci
  Emekli

  --->: erkeklerin kaş arasındaki kılları makasla kesmesi caizmi?


  Reklam


  çok gunah kesme .en buyuk gunahlerdan bırını yapmısın kasını keserek

 3. Ferhat1991
  Emekli
  cevap için saol ALLAH affetsin hepimizi

 4. aziz83
  Emekli
  Değerli Kardeşimiz;
  Cenab-ı Hak her insanı ayrı bir güzellikte yaratmıştır. Birlik mührünün açıkça okunduğu insan simasındaki güzellik, fıtrî ve tabiî olanıdır. Bunu muhafaza etmek, sahip olduğu özellik ve güzelliklere şükredip, Allah'ın uygun görüp ihsan ettiği kadarına razı olmak kulluğun bir derecesi ve işaretidir.

  Bunun için hayatî ve zarurî bir maslahat yoksa, vücutta bulunan mevcut durumu değiştirmeye gitmemek lâzımdır. Çünkü böyle rast gele yapılan bir tasarruf insanı ağır bir mes'uliyet altına sokabilir.

  Erkeklerin kaşlarındaki eğri büğrü kılları almasının bir sakıncası yoktur. Bu nedenle kaştaki eğri büğrü kılların alınmasını, sakalların kenar, yan ve altlardan alınmasına ve düzelltilmesine benzetebiliriz. Ancak kaşları ve kaşlarının ortasındaki kılları alması doğru değildir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
  15-Mart-2007 - 11:15:01

 5. aziz83
  Emekli
  Efendimiz (s.a.s.) "Allah yüz tüylerini yolan ve yolduran kadına lânet etsin..." buyurmuştur. Bu hadisin yorumu İslam âlimlerini hayli meşgul etmiştir. İnsan fıtratına yapılan müdahaleleri âlimlerimiz caiz görmemişlerdir. İnsanın kaşı, bir uzuv olarak düşünüldüğü için hem erkekler hem de kadınlar için kaşların aldırılması, inceltilmesi ve yukarıya kaldırılması gibi uygulamalar caiz görülmemiştir. Fakat hem erkekler hem de kadınlar için göze çirkin gelen iki kaş arasındaki veya kaşlardaki fazlalık kıllar zarurete binaen alınabilir.

 6. ikindi
  Devamlı Üye
  iyide biz sacimizi sakalimizi da kesiyoruz, koltuk altini aliyoruz, etek trasi oluyoruz. bunlarda tüy alma oluyor. ben sacimi usturaya vurdursam olmazmisimdi? biraz mantik disi geliyor bana ...

 7. VanLi*
  Devamlı Üye
  çok gunah kesme .en buyuk gunahlerdan bırını yapmısın kasını keserek
  sen hala milletle dalga geçmek için çabalıyormusun?

 8. yaso-123
  Devamlı Üye
  kadınları bilmiyorumda erkeklerde caiz diye biliyorum çok büyük günah filan değildir yukardaki yazıda yüzündeki tüyleri yolduran kadına Allah lanet etsin lafını çözemedim peygamber efendimiz (sav) bizi o kadar severken neden lanet okusun ki ?

 9. Misafir
  Kardesim; seviyor diye gangi kötülüğü işlesek bize birsey demiyecekmi dikkat et ona allah söylüyordu kafadan konuşmuyordu

 10. Misafir
  Kardeş sen troll'sün galiba bırak bu işleri bence insanları bişi boşuna yanlış yönlendirip günaha sokacaksın.

+ Yorum Gönder
kaşları makasla kesmek,  kaş kesmek günah mı,  makasla kaş kesmek,  kaşları kesmek günah mı,  iki kaş arasındaki kıllar,  kaş arası kıllar,  kaş arasındaki kıllar