+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatışcağım pkklı Müslümansa hüküm? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatışcağım pkklı Müslümansa hüküm?

  Reklam

  Pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatışcağım pkklı Müslümansa hüküm? Mumsema SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM ABİLERİM ABLALARIM pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatıştığım pkklı Müslümansa hükmü nolcak ?

 2. GÖKHÜKÜMDAR
  Devamlı Üye

  --->: pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatışcağım pkklı Müslümansa hüküm?


  Reklam


  ülkemizin kanayan yarasıdır ALLAH izniyle bu sorun çözülecek abim ablam görüşme imkanın varsa onlara ikna et silahları bıraksın inşallah çatışma olmaz pkk çatışma ölen asker müslümansa şehit sayılır pkk ölürse şehit sayılmaz yaptıkları törer dür masum insanları öldürmek çok büyük günahtır pkk lılar müslüman mı hepsinin inancı bilmiyorum müslüman olan da vardır olmayan da ama yaptıkları törer büyük günahtırlar töreristler şehit olmaz

 3. Ferhat1991
  Emekli
  Cevap Için Allah (c.c) Razı Olsun

 4. aynurA
  Üye
  Bence masum insanları , küçük çocuklar öldürenlerin, ana baba yüreğini dağlayanların ,çocukları babasız, kadınları dul bırakanların,yüreklerinde ALLAH korkusu olmayanların islam ile din ile hiç bir alakası yoktur.

 5. Ferhat1991
  Emekli
  doğru söylüyorsun aslında kardeşim cevabın için YÜCE ALLAH RAZI OLSUN

 6. mematii
  Emekli
  İslam'a göre "Şakî" nin (eşkiya) cezası ölümdür. Ayrıca Pkklıların dinle falan alakası yoktur. Sosyalist-komünist ideolojiye sahiptirler. Herhangi bir çatışmada karşılaşırsan şayet, "Bismillah" deyip alnının çatısına mermiyi basacaksın kardeşim.. Zaten Allah'tan korksalardı başkalarının maşası olup din kardeşlerine silah doğrultmazlardı. Bu konuda için rahat olsun..

  Soruyu soran kardeşimiz doğrusu bize tebessüm ettirdi. Meğer kardeşimiz ne kadar da ince düşünceli (!) ne kadar da hümanist(!)miş!..

 7. Ferhat1991
  Emekli
  cevap için saol kardeşim içimi rahatlattınız hepinizden YÜCE ALLAH (C.C) razı olsun

  kardeşim bide bu eşkiyanın cezası ölümdür diye yazılı bir kaynak varmı sana zahmet yazarsan sevinirim YÜCE ALLAH (C.C) razı olsun

 8. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM ABİLERİM ABLALARIM pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatıştığım pkklı Müslümansa hükmü nolcak ?
  Arkadaş böyle yazmış ama galiba yanlış anlaşılmış.Yani arkadaşın ailesinde pkk lı kimse yok yanlış anlayanlar için cümleyi inceleyelim

  SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM ABİLERİM ABLALARIM pkk lılar Müslümanmı Askere Gittiğimde Çatıştığım pkklı Müslümansa hükmü nolcak ?

  Renklere dikkat edelim arkadaş aslında bunu kastediyor...


 9. VanLi*
  Devamlı Üye
  Konum itibarıyla pkk lıları pek görmesemde yandaşlarına çok yakın dereceden görüp tanıyorum.Pkk lıların pek müslümanlığını göremedim yandaşları bile namaz kılmaz bişey yapmaz çoğu namazı kılar orucu tutar ama öyle bildiğimiz sahih müslüman olanı pek görmedim.bizim burda bir camiinin imamı bile onlardandı o bile emekli olup camiden nasıl kacacağını planlıyordu.Emekli oluncada pek görünmedi ortalıkta.

  Kasdettiğim yandaşları şehirdekiler bile böyleyken dağdakini hiç düşünemiyorum.Tabi içlerinde müslüman olanlarda var ama inanki müslüman olmayanlara göre çok çok azdırlar.


 10. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Vanlı Kardeşim gayet güzel açıklamış
  Ama bu illere göre değişiyor tabi asla ama asla Genelleme yapmamak lazımdır
  Aslen doğu anadoluluyum her ne kadar fazla kalamasamda doğuda Gerçekten
  Oranın İnsanları harika yolda geçerken Selam vermeden hayatt geçmezler Namazları hep camilerde kılarlar Bayram Namazlarından sonra herkes tek tek bayramlaşır

  Pkk'lıların müslüman gavur hristiyan yahudi olduklarını Ancak Allahu Teâlâ bilir
  Müslüman olanı vardır ama olmayanı daha çoktur


 11. yeşil sancak
  Devamlı Üye
  Müslüman adamın gönüllü olarak dağda ne işi var...Halkına kurşun sıkan müslüman öylemi ne adına...

 12. VanLi*
  Devamlı Üye

  Reklam


  Alıntı yeşil sancak Nickli Üyeden Alıntı
  Müslüman adamın gönüllü olarak dağda ne işi var...Halkına kurşun sıkan müslüman öylemi ne adına...

  kardeşim zaten küçük yaştan beyinleri yıkanarak bu hale geliyorlar onlarda o yolun doğru olduğuna inanırlar hiçbir alim ve din adamı onları haklı bulmaz ve bu sayede bunların din adamlarını feci şekilde kinleri vardır.Bedüizzamanı sayarlar mesela o'da kürt olduğu içindir.Sayar serverler ama hiçbirinin evinde bir tane ondan eser yoktur.

  Ayrıca kürtlerin eskiden yapılan haksızlıkların hesabını sormaya hakları vardır.Ama bu şekilde yanlıştır.Eskiden yapılan hataları yapan kişiler sayesinde şuanda başkalarına ödetmek başkalarına cezayı vermek çok yersiz ve yanlış birşeydir.

  Ehli sünnet kardeşimizin dediği gibi ayrıca genelleme yapmak yanlış olur.


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu