+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cuma namazı evde kılınırmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Cuma namazı evde kılınırmı

  Reklam  Cevap: Cuma namazı evde kılınırmı isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Cuma namazı evde kılınırmı
  Pekala ,ben suçlu veya suçsuz yere hapis cezasi aldım .Misal bir yil veya beş yil ..islamın ve i adetin geregi ben abdest alıp namaz kılacagım.Cuma günü hapishanede 40 kişiyi ben nereden toplayabilirim ki?

 2. Misafir

  Cevap: Cuma namazı evde kılınırmı


  Reklam


  Ayağım kırık cuma namazını dışarda kilamiyorum o zaman evdede kilamicam oylemi

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  o zaman evdede kilamicam oylemi
  Mazeretten dolayı cumaya gidemeyen erkekler, evde öğle namazını kılarlar.

 4. haso12307
  Üye
  cuma namazı ancak cemaatle kılınan bir namaz olup tek başına kılınamaz. Diğer farz namazlarda imamla birlikte bir kişinin bulunması cemaat için yeterli olduğu halde, cuma namazında cemaat olabilmek için daha fazla kişinin bulunması, yani cemaati oluşturanların belli bir sayının altında olmaması gerekir.

  Hanefî mezhebinde, İmam Ebû Hanîfe ve İmam Muhammed'e göre, cuma namazı için imamın dışında en az üç kişinin daha bulunması şarttır. Bunlar yolcu veya hasta da olsalar bu şart yerine gelmiş sayılır. İmam Ebû Yûsuf'a göre ise, imamın dışında en az iki kişinin bulunması gerekir.

 5. Misafir
  Ben Çalışıyorum We Gidemiyorum Wakit gec oluyo Cuma degil de allah bize 5 vakit namaz vermis ben öğle namaz kilsam gu ah mi

 6. arifselim
  Yönetici
  Beş vakit namaz gibi cuma namazını da Allah erkeklere farz kılmıştır. Cumaya gitmek için elinden geleni yapmalısın. Ancak cumayı kılamayan kişi öğle namazının farzını kılması gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
cuma namazı evde kılınırmı,  cuma namazi evde kilinirmi,  cuma namazı evde kılınır mı,  cuma namazı evde kılınabilir mi,  evde cuma namazı kılınır mı,  cuma namazı tek kılınır mı,  cuma namazı cemaatsiz kılınır mı