+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu dünyadan tamamen vazgeçip tam anlamıyla ahirete yönelmek doğrumudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Bu dünyadan tamamen vazgeçip tam anlamıyla ahirete yönelmek doğrumudur?

  Reklam

  Bu dünyadan tamamen vazgeçip tam anlamıyla ahirete yönelmek doğrumudur? Mumsema Selamun Aleyküm Kardeşlerim Abilerim Ablalarım Bu Dünyadan Tamamen Vazgeçip Kendimizi Ahiret Hayatına Adapta Etmek Doğrumudur Tabikide Bu Dünya Ahirete Hazırlık Yeri Ama Bugün Aldığım Islam Ilmihali Kitabında Peygamber Efendimiz (s.a.v) In Böyle Yapmadığı Yazılıydı Dinlenme Ve Ibadet Saatleri Bellidir Bu Dünyadan Tamamen Vazgeçmeyi Sevmez Yazıyordu. Bu Doğrumudur Açıklarımısınız?

 2. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..

  --->: bu dünyadan tamamen vazgeçip tam anlamıyla ahirete yönelmek doğrumudur?


  Reklam


  Ahiret bilinci başta gelir tabiki ama yaşadığın müddetçe kendinin ve ailenin geçimini sağlama sorumluluğun vardır. Allah yalnızca dünyayı düşünenleri, dünya arzusuyla yananları mükafatlandırmayacaktır. Ancak hem dünya hem de ahiret için çalışanın mükafatı da farklıdır.

  Mesala Peygamber Efendimiz(s.a.v) hem kendi ve ümmetinin ahireti için çalışmış hem de bu dünya için çalışmıştır. Ticaretle uğraşmış, savaşlara girmiş, sahabeleriyle sohbetler yapmış, ailesine bakmış, tüm bunlar dünyalık işlerdir ve Allah katında hayırlı olan dünyalık işlerin de ayrı bir mükafatı vardır..
  Sevgili Peygamberimiz ibadetlerin yanında helal kazanmak ve rahat yaşayabilmek için bu dünya için de çalışmamızı şu hadisinde açıklamıştır;'' "Hiç ölmeyeceğini zanneden kişi gibi (dünya için) çalış, yarın öleceğinden korkan kimse gibi de (dünyaya bağlanmaktan)
  kaçın." 3. Ferhat1991
  Emekli
  Allah (c.c) Razı Olsun Cevaplar Için Eve Geçince Bakıcam Inşallah

 4. menekse23
  Devamlı Üye
  Ahiret bilinci başta gelir tabiki ama yaşadığın müddetçe kendinin ve ailenin geçimini sağlama sorumluluğun vardır.
  Evet! Nasil ki yasamimiz boyunca Ruhumuz ve Bedenimiz birse. Dünya ve Ahiret arasinda da bir Kopus olmamalidir. Tipki elimizin bir üst tarafi oldugu gibi (Dünya), cevirdigimiz zaman birde elimizin alt tarafi var (avuc ici) => Ahiret.
  Ama arada kopus yok!

  (alintidir)

+ Yorum Gönder