+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aksam yattımda bişey yokdu sabah kaldım ellerim kınalıydı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yigit48
  Üye
  Reklam

  Aksam yattımda bişey yokdu sabah kaldım ellerim kınalıydı

  Reklam

  Aksam yattımda bişey yokdu sabah kaldım ellerim kınalıydı Mumsema aksam yattımda bişey yokdu sabah kaldım ellerim kınalıydı.aksam boya falanda ellemedm kınada yakmadım. evden biriside yakmamış. sol elmde daha fazla sol avcumda 5 sayısı çıkmıs bu ne demekdir çok acil bi yardım.

  ---------------

  http://img404imageshackus/i/resim006vjpg/http://img204imageshackus/i/resim007ujpg/
  Bunlarda resimleri

 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  --->: çok Acil Yardım


  Reklam


  Alıntı Sedanur Nickli Üyeden Alıntı
  Belki başınıza gelmiştir , bir sabah uyandıklarında ellerinde ya da ayak parmaklarında kına şeklinde bir yanık , iz gören kişilerin sayısı çok fazladır..geçen bir sohbet esnasında gene bu konu gündeme geldi velhasıl bugunde aynı soruyu bir arkadaşımızın sorması üzerine böyle bir konu başlık olma anlamını taşımış bulunmaktadır.Şimdi olaya 2 türlü bakacak olursak birincisi şu şekilde olabilir; hepimizin bildiği gibi vücüt ve ruh bağımlıdır ancak belli bir zamana kadar, insan rüya alemine ruhuyla dalar,vucut sabıttır ancak aradaki bağ hiç bir zaman tam olarak kopmaz, örneğin rüyada yüksek bir binadan atladığınızda aynı hissi yataktada hissedersiniz ve zıplarsınız(arasıra başıma gelmiş bir şey) aynı şekilde istemsiz olarak kabus gördüğümüzde el kol hareketleri yapmamız yada ona bağlı olarak konuşmamız hareket etmemiz bunlara örnektir..insan çok az rüyasını hatırlar uyku esnasında binlerce onbinlerce rüyadan sadece bir kaçı hatırlanır; bazende öyle alemlere dalarki rüya esnasında tıpkı rüyada zıplamak gibi;korkmak gibi bir iz kanıt bırakır buda genelde kına şeklinde yansır vucuda ,bu aslında inanılmaz bir bağın olduğunu ve 2 aleminde adete iç içe olduğunu kanıtlar niteliktedir..diğer bir taraftan bakacak olursakta Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur.. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, Ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazi isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanir. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur. Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadigini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder.. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir baska rivayete görede: Rüyada kina kisinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede isarettir.. Kına yakmakla alakalı Hadis-i Şerifler de vardır.:
  “Ebu Nuaym ve Bezzar’ın naklettiği hadis-i şerif de Efendimiz (a.s) :”Kına yakın.Zira güzelliğinizi,gençliğinizi ve nikah sevginizi arttırır.”
  “Deylemî’nin naklettiği bir hadis-i şerif de ise Resûl-ü Ekrem (s.a.v)) :”İlk kına yakan İbrahim Peygamber’dir.Siyahla ilk boyanan da Firavundur.”
  Müslim’in rivayet ettiği bir hadis-i şerif de ise yine Efendimiz (a.s):”Kocası öle kadın (iddeti bitine kadar) süslü elbise giymez.Ziynet de takmaz,kına sürmez ve sürme çekmez.”
  Deylemî’nin naklinde ki hadis de Efendimiz (s.a.v) :”Boyanmanın en iyisi kına ile olandır.”
  İbn-i Asakir’nin kaydettiği bir rivayette :”İhtiyarlığınızı kına ile giderin.Zira bu ,yüzleriniz için güzellik,ağızlarınız için hoşluk,kadın için kuvvettir.Kına cennet ehlinin kokusunun seyyididir ve kına küfürle imanı ayırır.”
  Deylemî’nin rivayet ettiği diğer bir hadis de;Resûl-ü Ekrem (s.a.v) ;”Şunlar lut kavminin kötü ahlakındandır.Erkeklerin sakız çiğnemesi yol üstünde misfak kullanmak ıslık çalmak ,güvercinle oynamak,erkeklerin parmaklarına kına yakması,bağrı açık gezmesi.”
  Hâkim’in müstedrek’inde Efendimiz (s.a.v):”Kına ile boyanın.Çünkü o güzel kokuludur ve korkuyu yatıştırır.
  İbn-i Adi'nin rivayetinde ise Resul-ü Ekrem (a.s) “Saçlarınızı kınalayın ve Yahudilere benzemeyin” buyuruyor.
  Tabâranî ise şöyle bir hadis-i şerif rivayet eder:”Peygamber Efendimiz,başından rahatsız olana “git hacamat ol”,ayağından rahatsız olana ,”git ayağına kına koy” derlerdi”.
  İbn-i Mace: Efendimiz’den:”Bedeninde bir yara olursa üzerine kına korlardı.”
  Beyhâkî ise şu hadis-i şerifi nakleder:”Kadının elinde kına eseri olmasını hoş görürlerdi.”
  görüldüğü gibi uykudan uyandığında elinde ayan-beyan kınalar görmek mutlak manasıyla hayra alamettir...
  selam ve dua ile inzar(muhammet kahraman)
  Kirmani ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadigini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar
  Buyrun işinize yarar umarım.

 3. yigit48
  Üye
  Bunu okudum ama rüyalarla ilgili bu bana daha detaylı gerçek bi bilgi lazm

 4. Rabbe_Yolcu
  Hüküm Allah'ındır...
  ALLAH hayr etsin ama hiç bi fikrim yok ..Bu tip sorularhep yanıtsız kalır ALLAH en doğrusunu bilendir hayr düşünelim hayr olsun ..

 5. muhasebeci
  Emekli
  yuh artık adam resmen kendı yapmıs.ne olucak agır depresyon belırtısı

 6. Ben90
  Üye
  muhasebeci sen bu foruma insanlara yardimci olabilmek derdini paylasmak icinmi uye oldun yoksa insanlari azarlamak icinmi? ayni seyi benim daha once actigim baslik altinada yaptin. biraz insanlarin soru(n)larina karsi saygili ol lutfen. olamiyorsan bu forumdan üyeligini sil gitsin hic hos degil bu yaptigin.

 7. VanLi*
  Devamlı Üye
  ayni seyi benim daha once actigim baslik altinada yaptin
  sen sadece içlerinden 1 tanesisin.Kardeşimizin yaptığı yanlışlara çok tanık oldum dalga geçer gibi cevap vermek ve azarlamak sanırım ilk hedefi.

 8. yigit48
  Üye
  kendm yapmıs olsam sormazdm böle bişey

  -------------------

  durduk yere böyle bişey çikdigi için sordum avucumun içdede 5 sayısı var ne anlamı acaba

 9. YaZaROW
  Emekli
  Bir anlamı olduğundan emin olamadığım halde, (peygamberimizin huylarından iyiye yorumlamak) davranışından aldığım izinle, İmanın 5 şartını benimsediğinize veya benimseyeceğinize işaret olur inşaAllah.

 10. yigit48
  Üye
  insallah öledir AMİN

 11. m mahmut
  Üye
  ben resmi görünse aklıma ilk şu geldi .geçenlerde kınataşının tozuyla evde kızlar saçını boyamışlar .tabii taşı evde , havanda dövünce tozu her yere şıçramış 1-2 sonra heleki suyu görünce her yerde siyah lekeler çıktı .ben oldukça şasırdım araştırınca olay ortaya çıktı.belki sizde gündüz elinizi toz boya üzerinde olan bir eşyayı ellemisşinizdir gece de el terleyince o nem ile boya meydana çıkmıştır

 12. Şema
  el-âsa limen âsa

  Reklam


  Uykudayken Ele-Ayağa Kına Yakılması

  Soru: Sabah kalktıgımda ellerimde karışık şekillerde koyu renklerde belirgin kınalar vardı, her iki elimde de Bunun nedenini söyler misiniz?

  Soru: Bu olay babaannemin başına gelen bi olay Akşam yatarken ayağında hiç bişey yokken sabah namazına abdest almak için uyandığında, sağ ayağınakına yakılmış olduğunu görmüş Kına kokusu bile varmış Bu neden olabilir?

  Değerli Kardeşimiz:
  Bunun nedenini bilmiyoruz Ancak korkulacak bir durum değildir Özellikle bu gibi durumları kötüye yormamalıyız

  Selam ve dua ile
  Sorularla İslamiyet Editör

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
sabah uyandigimda ellerim kinaliydi,  gece uyandigimda ellerim kinaliydi,  uykudan uyandigimda kolum kinaliydi,  sabah uyandığımda elim kınalıydı,  sabah uyand