+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 4678 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden El ile istimna illetinden (mastürbasyon) kurtulmak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. BİRDÜNYAUMUT
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: El ile istimna illetinden (mastürbasyon) kurtulmak istiyorum yardım eder misiniz?

  Reklam  Cevap: El ile istimna illetinden (mastürbasyon) kurtulmak istiyorum yardım eder misiniz? yedinci sayfa yazısı mumsema.com Cevap: El ile istimna illetinden (mastürbasyon) kurtulmak istiyorum yardım eder misiniz?
  Sevgili Kardeşim Yaso-123
  Öncelikle islami konulardaki hassasiyetinden dolayı tebrik ederim. İnşallah bu hal üzere sabit kalır ve bu hal üzere güzel bir ömür sürersin. Her insanın hayatta bir kez uğradığı ve Ayet ve hadislerin ışığında insanlara en büyük müjdelerin verildiği ''ALTIN ÇAĞDIR'' ergenlik çağı. Kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Kabule şayan bir duadır. Allah(C.C.)'ın en sevdiği ibadet Gencin ibadetidir. Hiç bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde Allah(C.C.)'ın arşının gölgesinde barınacak 7 sınıf şanslı, nasipli insandan biri ''Allah(C.C.)'a İbadetle Büyüyen Genç'' tir.
  Çünkü genç gelişme çağındadır. Nefisle vicdanın, şeytan ile meleki vasıfların en yoğun mücadele ettiği bir muharebe sahasıdır Ergenlik. Bu hengamede Allah(C.C.)'ı seçen, içten gelen bütün uyarılara set çekmeyi başaran GENÇ bütün setleri bir bir aşarak Meleklerin üstsne çıkar. Namazı Kabede kılınan namaza benzer. Duası makbul olur.
  İşte bu sebeple Rabbinin emir ve yasaklarına uyma yolundaki hassasiyetin beni sana ve senin gibi kardeşlerime dost kılıyor.
  Sevgili Kardeşim.
  Hiç korkma! Her türlü vesveseye karşı şeytana ve nefsine ''Ben Gencim! Allah(C.C.)'ın koruması altındayım!'' diye haykır. Duaları hayatının en kıymetli noktasına yerleştir. İslam Ümmetinin kurtuluşu için, bizler için, senden dua isteyen herkes için yürürken, otururken, bir işle uğraşırken, yatarken dua et. İlaç budur. Peygamber efendimizin hep yaptığı dualardan bazıları:

  Ey Kalpleri Kudret Eliyle Çeviren Allahım(C.C.) Benim kalbimi Hak Dinin İslam üzere sabit kıl.

  Ey Kalpleri Kudret Eliyle Çeviren Allahım(C.C.) Kalplerimizi İbadetlere ve sana hakkıyla kulluk etmeye çevir.

  Ey Allahım (C.C.) Ümmet-i Muhammedin Hepsini Mağfiret Eyle

  Ey Allahım (C.C.) Ümmet-i Muhammedin Hepsine Merhamet eyle

  Allah (C.C.) Sevdiği kulunu hayırla istihdam edermiş. Ömrünü hayır işleterek doldururmuş. Sen de bunu talep et. Ey Allahım (C.C.) Beni hayırla istihdam eyle diye dua et.
  Allah (C.C.) Sevdiği kulunu dinde fakih kılarmış. Bilgili kılarmış. Sen de bunu talep et. Ey Allahım (C.C.) beni dinde fakih kıl. diye dua et.

  Bir de sürekli abdestli gezmeye gayret et. Çünkü abdest Mü'minin silahıdır. Sık sık Oruç tut. Oruç Şehveti kırar. Pazartesi ve Perşembe oruçları peygamber efendimizin sürekli tuttuğu ve bize tutmamızı tavsiye ettiği oruçlardandır bununla başlayabilirsin.
  Vesveseden kurtulmanın en güzel yolu silahlanıp hazır olmaktır. Allah(C.C.)'ın selamı üzerine olsun. Allah (C.C.)'a emanet ol.

 2. konya442
  (Cezalı)

  Cevap: El ile istimna illetinden (mastürbasyon) kurtulmak istiyorum yardım eder misiniz?


  Reklam


  Bende yemin etmis dim Wallahi billahi dedimmi tam emin degilim icimden heraldi demsitim ama isteyerek degil belki seytan dedttirmis ama dayanamadim ve kendimi tutamadim simdi ne yapmam lazim

 3. _tevazu_
  Üye
  S.a kardeşlerim
  Konuyu tamamen okudum.Şunda bende dahil olmak üzere çok kızıyorum;peygamber efendimiz (s.a.v) yolunu gösteriyor oruç tutun diyor onun sözünün üstüne söz olurmu.Yoksa resullulah efendimiz (s.a.v) daha iyi tavsiyede bulunanımı işittiniz?Ne yardan geçiyoruz ne serden mademki bu illetten kurtulmak istiyoruz ozaman zahmet çekip orucu tutmak gerek nefse ağır gelen hayırlıdır der hep büyüklerimiz nefise hükmetmenin yoluda açlıktan geçiyor zaten,ben bugüne kadar hep kendimi çok zayıfım o yüzden oruç tutamam diye kandırdım buda şeytanın ve nefsimin beni aldatma yolu olduğunu anladım. hep aynı kapıya çıkıyor 2 kapı var bunun daha başka çıkar yolu yok kendimizi kandırmamızında bir alemi yok 1-evlilik 2-oruç BİTTİ.Burdanda bir kaç okuduklarımı paylaşmak istiyorum alıntıdır.
  ELLE BOŞALMANIN (İSTİMNÂ'NIN) HÜKMÜ VE BUNUN TEDAVİSİ
  Benim bir sorum var ve size sormaktan haya ediyorum ama yeni müslüman olmuş bir bacımız var ve benden bu sorunun cevabını istiyor. Benim ise, bu soruya Kur'an ve sünnetten delillerle cevap verecek bir bilgim yok. Sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı ümit ediyorum. Eğer sorum uygun değil ise Allah Teâlâ'dan beni bağışlamasını diliyorum.Fakat biz, müslümanlar olmamız hasebiyle ilim talep etme konusunda utanmamamız gerektiği kanaatindeyim. Soruma gelince, İslâm'da elle boşalmak (istimnâ) câiz midir?

  Hamd, yalnızca Allah'adır.
  Elle boşalmak (istimnâ), Kur'an ve sünnetten delillerle haramdır.
  Birincisi: Kur'an-ı Kerim:
  İbn-i Kesir -Allah ona rahmet etsin- şöyle demiştir:
  "İmam Şâfiî ve ona mutabık olan âlimler, elle boşalmanın haram olduğuna dâir şu âyeti delil olarak göstermişlerdir:
  (( وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ (5) إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ (6) فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْعَادُونَ (7)) [سورة المؤمنون الآيات:5-7]
  "Onlar ki iffetlerini (edep yerlerini, Allah'ın haram kıldığı zinâ, eşcinsellik ve her türlü fuhşiyattan) korurlar. Yalnız eşleri ve cariyeleri bunun dışındadır. (Bunlarla cinsel ilişkiye girmelerinden dolayı) kınanmış değillerdir.Şu halde kim, bu sınırın ötesine geçmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir!" (Mü'minûn Sûresi: 5-7).
  İmam Şâfiî 'Nikah Kitabı'nda şöyle demiştir:
  "Eşleri ve câriyelerinin dışındakilere karşı iffetlerini koruduklarının zikredilmesi, eşler ve câriyelerin dışındakilerin haram olduklarını göstermektedir.Allah Teâlâ sonra bunu şu sözüyle de te'kid etmiştir:
  (( فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْعَادُونَ )) [سورة المؤمنون الآية: 7]
  "Şu halde kim, bu sınırın ötesine geçmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir!" (Mü'minûn Sûresi: 7).
  İnsanın eşi veya câriyesinden başkasıyla cinsel ilişkiye girmesi veyahut da eliyle boşalması helal olmaz. Allah Teâlâ en iyisini bilendir." (İmam Şâfiî; Kitabu'l-Um).
  Bazı âlimler de şu âyeti delil olarak göstermişlerdir:
  ((وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللهُ مِن فَضْلِهِ...)) [ سورة النور، من الآية: 33]
  "Evlenme imkânı bulamayanlar ise, Allah lütfu ile onları varlıklı kılıncaya (ve onlara evliliği kolay kılıncaya) kadar iffetlerini korusunlar." (Nur Sûresi: 33).
  Âyette geçen "iffetleri koruma" emri; onun dışındakilere sabretmeyi gerektirir.
  İkincisi: Sünneti Nebeviyye:
  Âlimler, Abdullah b. Mes'ud'un -Allah ondan râzı olsun- rivâyet ettiği şu hadisi delil olarak göstermişlerdir.
  Abdullah b. Mes'ud -Allah ondan râzı olsun- şöyle demiştir:
  (( كُنَّا مَعَ النَّبِيِّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ شَبَابًا لَا نَجِدُ شَيْئًا، فَقَالَ لَنَا رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: يَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ! مَنِ اسْتَطَاعَ الْبَاءَةَ فَلْيَتَزَوَّجْ؛ فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ، وَأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ، وَمَنْ لَمْ يَسْتَطِعْ فَعَلَيْهِ بِالصَّوْمِ؛ فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاءٌ.)) [رواه البخاري]
  "Biz, (evlenmek için) hiçbir şey bulamayan gençler idik. Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- bize şöyle buyurdu:
  - Ey gençler topluluğu! Evlenme imkânına sahip olan ve buna gücü yeten evlensin. Çünkü evlilik, (harama bakmaktan) gözü sakındırır ve (harama düşmekten) iffeti korur. Evlenmeye gücü yetmeyen ise oruç tutsun.Çünkü oruç,(harama düşmekten) bir himâyedir." (Buhârî; hadis no: 6066).
  Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- evlenmeye güç yetmediğinde, meşakkatli olmakla birlikte oruç tutmaya yönlendirmiş, nikaha iten güç daha büyük olmasına rağmen elle boşalmaya yönlendirmemiş ve elle boşalmak, oruç tutmaktan daha kolay olmasına rağmen bu davranışa izin vermemiştir.
  Bu meselede daha başka deliller de vardır ama biz bunlarla yetiniyoruz. Allah Teâlâ en iyisini bilendir.
  Elle boşalma hatasına düşmüş olan kimselerin, bu hatanın tedavisine gelince, bundan kurtulmak için aşağıdaki öğütleri ve adımları izlemesi gerekir:
  1. Bu adetten kurtulmanın yolu, Allah Teâlâ'ın emrine boyun eğmek ve O'nun gazabına sebep olan şeylerden uzak durmak gerekir.
  2. Bu adeti kökünden savmanın yolu, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in gençlere yönelik vasiyetine uyarak evlenmektir.
  3. Akla gelen düşünce ve vesveseleri savmak, nefsi ve aklı, dünya ve âhiret için faydalı olan şeylerle meşgul etmektir. Çünkü vesveseleri sürdürüp devam ettirmek, onları yapmaya götürür, sonra da bu güçlenip kuvvetlenir ve nihayet kendisinde bir âdet haline gelir. Ardından da ondan kurtulması zorlaşır.
  4. Gözleri harama bakmaktan sakınmaktır. Çünkü ister canlı olsun, isterse resim olsun, fitneye düşüren kimselere veya resimlere bakmak ve bakışı bunlardan sakındırmamak, harama götürür. Bunun içindir ki Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:
  (( قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَـهُمْ إِنَّ اللهَ خَبِيرٌ بِمَـا يَصْنَعُونَ )) [ سورة النور الآية: 30 ]
  "(Ey Peygamber!) Mü’min erkeklere söyle: Gözlerini (kendilerine helal olmayan kadınlara ve ayıp yerlere bakmaktan) esirgesinler ve ırzlarını (Allah’ın haram kıldığı zinâ, eşcinsellik ve avret yerlerini göstermek gibi şeylerden) korusunlar. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdârdır." (Nur Sûresi: 30).
  Nitekim Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- de Ali'ye -Allah ondan râzı olsun- şöyle buyurmuştur:
  (( يَا عَلِيُّ! لا تُتْبِعِ النَّظْرَةَ النَّظْرَةَ؛ فَإِنَّ لَكَ الأُولَى، وَلَيْسَتْ لَكَ الآخِرَةُ.)) [رواه أحمد وأبو داود والترمذي والدارمي وحسنه الألباني في صحيح الجامع]
  "Ey Ali! Bir bakışın peşinden tekrar bakma (birinci bakışına ikinci bakışını ekleme)! Çünkü birinci bakış, senin hakkındır (kasıtlı olmadığı için birinci bakışında sana bir şey yoktur.) İkinci bakış ise, senin hakkın değildir (kendi isteğinle olduğu için ikinci bakışında sana günah vardır.)" (Ahmed, Ebu Dâvud, Tirmizî ve Dârimî rivâyet etmişler, Elbânî de 'Sahîhu'l-Câmi'; hadis no: 7953'de hadisin hasen olduğunu belirtmiştir.)
  Birinci bakışta -ki bu, ani bakıştır- günah yok ise, ikinci bakış haramdır.
  Aynı şekilde kulun, şehveti tahrik eden ve onu harekete geçiren yerlerden uzak durması gerekir.
  5. Farklı ibâdetlerle meşgul olmak ve günah işlemek için boş vakit bırakmamaktır.
  6. Örneğin elle boşalma gibi şeyleri yapmanın sonucunda gözlerin, sinirlerin ve tenasül uzvunun zayıflaması, bel ağrıları ve daha başka zararların doğması gibi, doktorların da zikrettiği sıhhî zararları gözönünde bulundurmak gerekir.
  Aynı şekilde stres ve vicdan azabı, bundan da büyüğü özellikle de kış aylarında defalarca yıkanmaktan veya yıkanmanın meşakkatinden dolayı namazları kaçırmak ve orucu bozmak gibi psikolojik zararları gözönünde bulundurmak da gerekir.
  7. Bazı yanlış kanaatleri ortadan kaldırmak gerekir. Çünkü bazı gençler, bu davranış, kesinlikle fuhşiyata yakın olmamasına rağmen, nefsi zinâ ve eşcinsellikten koruduğu gerekçesiyle bu davranışın (elle boşalmanın) câiz olduğunu zannetmektedirler.

 4. _tevazu_
  Üye
  8. İnsanın,güçlü irâde ve kararlılık silahıyla silahlanması, şeytana teslim olmaması ve -ölü gibi- evde tek başına yaşamaktan uzak durması gerekir.
  Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'den gelen hadiste o bir kimsenin tek başına gecelemesini yasaklamıştır.
  Nitekim Abdullah b. Ömer'den -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, o şöyle demiştir:
  ((نَهَى النَّبِيُّ ع عَنِ الْوَحْدَةِ أَنْ يَبِيتَ الرَّجُلُ وَحْدَهُ، أَوْ يُسَافِرَ وَحْدَهُ. )) [ رواه أحمد ]
  "Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- bir kimsenin tek başına gecelemesini veya tek başına yolculuğa çıkmasını yasakladı." (İmam Ahmed Müsnedi; c: 2, s: 91. Elbânî: "Silsiletu'l-Ehâdîsi's-Sahiha"; hadis no: 60)
  9. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'in etkili ilacını alıp uygulamak gerekir. O ilaç da oruçtur. Çünkü oruç, şehvetin hiddetini kırar ve insandaki şehvet duygusunu eğitip düzeltir. Bir daha bu işe dönmemek üzere yemin etmek veya adak adamaktan şiddetle sakınmak gerekir.Çünkü bu işe tekrar dönerse, yeminini bozmuş olur. Aynı şekilde şehveti dindiren ilaçların alınmaması gerekir.Çünkü bu ilaçların tıbbî ve bedensel tehlikeleri vardır. Nitekim şehveti tamamen ortadan kaldıran şeyleri kullanmanın haram olduğuna dâir Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'in sünnetindeki hadis sâbittir.
  10. Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-'den gelen duâ ve zikirleri okumak gibi, uykudan önce şer'î âdâba sıkı sıkıya bağlanmak, sağ yanı üzerine uyumak ve Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- yasakladığı için yüzüstü uyumaktan uzak durmak gerekir.
  11. Sabır ve ırzı koruma ahlakıyla ahlaklanmak gerekir. Çünkü nefis istese de, haramlara karşı hepimizin sabretmesi gerekir. Bilmeliyiz ki nefsi iffetli kılmaya çalışmak, sonunda iffetin kazanılmasına ve onun kişiden ayrılmayan bir ahlak hâline gelmesine vesile olur.
  Bunun içindir ki Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- bu konuda şöyle buyurmuştur:
  (( مَنْ يَسْتَعْفِفْ يُعِفَّهُ اللهُ، وَمَنْ يَسْتَغْنِ يُغْنِهِ اللهُ، وَمَنْ يَتَصَبَّرْ يُصَبِّرْهُ اللهُ، وَمَا أُعْطِيَ أَحَدٌ عَطَاءً خَيْرًا وَأَوْسَعَ مِنْ الصَّبْرِ.)) [رواه البخاري]
  "Kim, iffetli olmak isterse, Allah onu iffetli kılar. Kim, insanlardan istemekten (dilenmekten) vazgeçerse, Allah onu(n kalbini) zengin kılar. Kim, Allah'tan sabırda muvaffak kılmasını isterse, Allah da ona sabrı kolay kılar.Hiç kimseye, sabırdan daha hayırlı ve daha geniş bir nimet verilmemiştir." (Buhârî; hadis no: 1469).12. İnsan, bu günahlara düştüğü zaman, derhal tevbe edip Allah Teâlâ'dan kendisini bağışlamasını dilemesi, bıkmadan ve ümitsizliğe kapılmadan Allah Teâlâ'ya itaat sayılan amelleri işlemekte acele etmesi gerekir. Çünkü ümitsizlik, büyük günahlardandır.
  13. Son olarak, şüphe yok ki Allah Teâlâ'ya sığınmak, O'na yalvarıp yakarmak ve bu kötü âdetten kendisini kurtarması için O'ndan yardım istemek, en büyük ve en önemli ilaçlardan birisidir. Çünkü Allah Teâlâ, duâ ettiğinde duâ edenin duâsına icâbet eder.
  Allah Teâlâ en iyisini bilendir.


  Muhammed b. Salih el-Muneccid
  alıntıdır.Bir hanım ablamız sormuş ve hocamızda çok güzel yorumlamış belki faydası dokunur ümidi ile yazdım.

  Bu yazdıklarımdaki en büyük pay benim kendi nefsime geri kalan küçük paylarda siz kardeşlerim için umarım yardımı dokunmuştur.Ümit ve Korku arasında güzel bir hayat yaşamak dileğiyle....

 5. EarthQuake®
  Yolcu
  Kardeşim senin sorunun masturubasyona yanlış bakman.Her insanın bi cinsel hayatı vardı.Evliler karılarıyla yaparlar.Bekarlar ya masturubasyon yapacak yada zina cinsellik bi gerekliliktir olmazsa olmaz.Ama belli sınırlar icinde masturübasyon yap ama harama bakarak yapma.Ve her hafta 1defa yap ve hemen yıkan bünyeni buna alıştır.Sen her yapışından sonra pişmanlık duyuyorsun.Sorunun bu.Bunu ancak evlenince bırakırsın.Yoksa bıkamazsın.Bi kerebaşladın.Bir arkadaşım war yapmıyor.Ama hiç başlamamış.Cinsellikle alakası bile yoq.

  Kafanıza göre fetva vermeyin. Bilginiz yoksa açın okuyun, araştırın, önceki sayfaları inceleyin. Başkalarına yanlış tavsiyelerde bulunarak onların günahını da üstlenmeyin. Rabbim hepimizi muhafaza eylesin. Amin. 6. konya442
  (Cezalı)
  Amin amin cok dogru kardes yanlis bilgi vermeyelim

 7. Qusai
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Ben kafama göre bilgi vermiyorum.Ahmet hocayı herkez bilir lakabi cubbeli.Teketek programına bi ara çıkmıştır.Orda ben ona mesaj attım.Sorum mastürübasyondu.Cevabını şöyle dedi.Harama bakmamak ve başkalarını rahatsız etmeden yapın dedi.Yani o bicim videolara resimlere bakarsan tabi.Günah olur.Amaç fazla meniyi atmak.

 8. ikindi
  Devamlı Üye
  qusai kardesim sen o kadar gücsüzmüsün dayanamiyorsun?harama bakmadan deniliyor ama sen onu yapmak icin aklina haram olan birseyi getirmiyormusun?ha resime bakmissin ha aklina o resmi getirmissin.aynisi bence

 9. bahadır emin
  Devamlı Üye
  hanefi mezhebinde haramdır, imam-ı şafii ilk fetvalarında cevaz vermişse de, sonra haram olduğuna fetva vermiştir.

  fazla meni rüyalar vasıtasıyla atılır veya idrarla kendiliğinden.

 10. Qusai
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Yapmak istemiyorsanız şap için istesende yapamazsın.

 11. Qusai
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Bişe soracam bu adam evlenince nasıl ilişkiye girecek ben masturüye başlamadan önce belden aşağımla hiç bağım yokdu yawaş yawaş öğrendim bu işi.

 12. Ahmed Han
  Üye

  Reklam


  Alıntı Qusai Nickli Üyeden Alıntı
  Bişe soracam bu adam evlenince nasıl ilişkiye girecek ben masturüye başlamadan önce belden aşağımla hiç bağım yokdu yawaş yawaş öğrendim bu işi
  Sen tek başına ne öğrendin ki?
  Ya da öğrendiğin şeyin pratikteki ile aynı olduğunu mu zannediyosun?

  Evlenmek için önceden cinsel konularda bilgili olmak gerekir mi?
  Sunnete baktığımızda, bakirelerin bakirelerle, dulların da dullarla evlendirilmesinin tavsiye edildiğini görüyoruz.

  Eğer ikisi de dul ise, zaten herşeyi biliyolardır, sorun olmaz.

  Eğer biri dul, biri bakire ise, bakire olana kendi cinsinden deneyimli biri anlatarak eğitim verir.

  Eğer ikisi de bakire ise, daha önce hiç ayak basmadıkları bu toprakları birlikte keşfederler , hem öylesi daha eğlenceli olur...

+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 4678 SonuncuSonuncu
masturbasyondan kurtulma duası,  masturbasyondan kurtulmak için dua,  mastürbasyondan kurtulmak için dua,  mastırbasyon kurtulmak,  dinimizislam.com kadınların masturbasyonu,  mastürbasyondan kurtulma duası,  mastürbasyondan kurtulmak için okunacak dualar