+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Reklam

  İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi ?

  Reklam

  İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi ? Mumsema SelamunAleyküm

  Başlıktata söylediğim gibi İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi nedir ? Ben Laikliği destekleyen biriyim çünkü Laiklik bana göre bir Din özgürlüğüdür bizim ülkemizde Laik bir ülke isteyen herkez Camiyede gidiyor isteyen gitmiyor kimse kimseye hor gözle bakmıyor ama ne kadar doğru hatırlıyorum bilmiyorum laik olmayan ülkelerde namaz vakti dükkanını açamıyorlarmış diye birşey hatırlıyorum ne kadar doğru bilmiyorum. Bence ülkemiz Din özgürlüğü bakımından rahat bir ülke bununda temelinde Laiklik yatıryor diye düşüncem var ve Laiklik savunucusuyum sizce nedir ?

 2. GÖKHÜKÜMDAR
  Devamlı Üye

  --->: İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi ?


  Reklam


  islamiyette laiklik olmaz çünkü müslümanın 7 gün 24 saat islamiyette göre ayarlar ülkemizde inanç özgürlüğü varsa neden başörtüsü yasak
  http://www.youtube.com/watch?v=YPqe8J-dfu0

 3. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Laikliği Timurtaş hoca (Allah rahmet eylesin) çok güzel izah ediyor google'de yazıp ararsanız dinlersiniz inşAllah


 4. nur11
  Üye
  halkının %98i müslüman olan bir ülke için en uygun yönetim şekli sadece ve sadece şeriattir . aksi söylenemez .

 5. YaZaROW
  Emekli
  Ben şuna en çok şaşırıyorum. Sanki Osmanlı'da din özgürlüğü yokmuş gibi cumhuriyetin din özgürlüğünü yüceltiyorlar. Ya arkadaşlar, Hıristiyanları 1454'te kendi Mezhepleri terk etti be!!! Ama Fatih Sultan Mehmet : "Gelin ülkemize yerleşin. İstediğiniz yere kiliselerinizi yapın. İbadette özgürsünüz dedi!!!!! Anlayalım artık şunu. Laiklik bize cumhuriyetin getirdiği bir özgürlük değil. 700 senelik bir gerçek laiklik Türk toplumunda.

 6. ogamest
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  SelamunAleyküm

  Başlıktata söylediğim gibi İslam Dini Açısından Laikliğin Önemi nedir ? Ben Laikliği destekleyen biriyim çünkü Laiklik bana göre bir Din özgürlüğüdür bizim ülkemizde Laik bir ülke isteyen herkez Camiyede gidiyor isteyen gitmiyor kimse kimseye hor gözle bakmıyor ama ne kadar doğru hatırlıyorum bilmiyorum laik olmayan ülkelerde namaz vakti dükkanını açamıyorlarmış diye birşey hatırlıyorum ne kadar doğru bilmiyorum Bence ülkemiz Din özgürlüğü bakımından rahat bir ülke bununda temelinde Laiklik yatıryor diye düşüncem var ve Laiklik savunucusuyum sizce nedir ?

  İnsanların yetişme biçiminden ki ben de öyle yetiştim, laikliğin iyi olduğunu kabule yatkındır.Fakat İslamda islami bir yönetim dışında bir yönetim düşünülemez.Şeriati bir yönetim olması gerekiyor.Ama şu anda bize çok dışlanmış bir yönetim sistemi geliyor (öyle gösteriliyor ve İran yanlış uyguluyor bilemiyorum) ama şeriati bir yönetim, insanlara din özgürlüğü de verir.
  Ama bu yönetim sistemleri ancak büyük savaşlar ve ya büyük devrimler sonucu değişir.

 7. zehraoku
  Talebe
  !!! islam = seriattir !!! bunun aksini ilan edip laikligi savunabilecek biri varsa kendisini tartmasi lazim...

 8. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  !!! islam = seriattir !!!
  Kardeşim ne güzel demiş
  Şeriatsız Ülke Canlı bir insanın vücudunun ikiye ayrılması demektir !
  Şuan türkiyede fuhuş kumar zina hırsızlık en üst düzeyde listelere ilk sıraya yerleşiyor eğer şeriat olsaydı adam çalsın bakalım hırsızlık yapsın bakalım elini kes bir sefer bak bakalım hırsızlık yapıyormu zina diz boyu evli kadın erkek (zina edeni öldür bakalım ondan sonra bak bakalım zina ediyorlarmı

 9. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  "Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz." Gazi Mustafa Kemal Atatürkün sözü aslında bende bu kanıdayım bana göre Laiklik Din özgürlüğü ve ülkemizde Tam olarak Laik olmasada yada Laikliğin kavramını tam olarak anlayamanlar var ben Laiklik savunucusuyum heralde bu yüzden günaha girmiyorumdur giriyorsam eğer Allah en doğru yola çevirsin Şüphesizki O En İyi Bilendir...


 10. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  "Laik hükümet kavramından dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara fırsat vermeyiniz."
  Buna bakarsan

  "herşeyden önce din anlayışını kaldırmalı­yız" dediğini ortaokul din kitaplarına koyalım"
  "benim dinim yok. Ba­zen bütün dinler denizin dibine batsın istiyorum"

  Bunu diyende odur eğer gerçekten ciddi isen tartışma değilde istişare yapalım seninle kardeşim Laiklik nedir bana anlatırmısın ?

 11. abdullahtr
  Üye

  Reklam


  Mescid-i Nebevi'de hristiyanlara ayin yaptıran peygamberimiz değil mi? Böyle hoşgörülüyse dinimiz, şeriatımız bundan daha hoşgörü aramaya gerek var mıdır? Ha gerekirse cihad vs yapılabilir o ayrı. Laiklikten kastınız bu tip şeylerse şeriatta bu zaten var. Ama laiklik bu değil işte.

  Ya sözü daha fazla uzatmaya gerek yok. Allah açık açık söylüyor. Mealen:
  Allah, hükmedenlerin en iyi hükmedeni değil midir? (Tin Suresi. 8. Ayet)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
laikliğin önemi nedir