+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tembelliği nasıl önleyebilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ikindi
  Devamlı Üye
  Reklam

  Tembelliği nasıl önleyebilirim?

  Reklam

  Tembelliği nasıl önleyebilirim? Mumsema s.a. degerli kardeslerim

  ben Allaha sükür namaz kiliyorum. ama bazen 3-5 günlüne üstüme agirlik cöküyor ve kilmiyorum, daha dogrusu tam kilmiyorum. mesela bugünde ögle gün, su ana kadar hic kilmadim, bilerek kacirdim. lütfen bana ögle bir dua söyleyin onu okim seytandan korunim yada bana öyle birsey söyleyinki, hadis olsun baska birsey olsun, bir daha böyle duruma düstügümde bidaha namaz kacirmim

 2. Kevok
  Üye

  --->: Tembeligi nasil önleyebilirim?


  Reklam


  Aleyküm selam
  Öncelikle tabii ki Allah'a yalvaracaksınız"Allah'ım beni nefsimle baş başa bırakma,ona yenik düşmemee izin verme!"diye.Size etkili olacak bir tavsiye:sürekli ölümü düşünün.Sizi Allah'a yakınlaştıracak ortamlarda bulunun,dindar insanlarla sohbet edin,arkadaşlık edin.Aklınıza bugün de kılmayayım diye bir düşünce geldiğinde bilin ki o nefsinizdir ve ona diyin ki senin inadına kılacağım senin inadına...Aynı şeyi şeytan da söyler onun da inadına gidin.

 3. ..Mustafa..
  Üye
  Arkadaşım Allah yardımcın olsun. İnşallah çok daha dikkatli olursun. Şu hikayenin sana faydalı olması dileğiyle...
  http://www.mumsema.com/hikaye/139146...e-namazim.html

 4. zeynep çetin
  Üye
  bir kitapta okumuştum namazın devamı ve huşusu için namazın ecrini düşünün tavsiyesi vardı ayrıca namazla ilgili kitaplar okumanın çok faydası olur bence ve namaz vaktinde kılınırsa ALLAH IN izniyle faydasıdaha da artar ALLAH şeytanın ve nefsin şerrinden muhafaza etsin

 5. --> GüLüM <--
  Üye
  a.s kardesim

  burada yazildigi gibi bol dua et ve bol zikir cek. Zikirde cok fayda ve sevap vardir..

  Ve takva vs. Allah c.c korkusu ile Namazini kil. Zorla kendini.

  Namazda nefsini yakiyorsun. O yüzden tabiki istemio ve Namazda ne faydalar ne faydalar oldugu icin senin namazini kilmani istemiyorlar.

  Kendini korkut. Cehennemde vs. nasil yancani düsün kilmadin diye.

  Yada böyle bisi düsün:

  Allah c.c sana okadar cok sey vermiski sen bizim güzel Rabbimizin emredildigi namazi nasil kilmazzsin. diye kendini zorla..

  Allah c.c bize verdigi tüm güzellikleri düsün ve neler neler verdiklerini düsün.

  Takva (vs. Allah c.c korkusu) ile nefsini yen ve kalkip namazini kil.

  Bize verilen en büyük hediyemizlerden birisi: Allah c.c bizi müslüman Ailede vs. yolda kildi.

  Allah c.c bizi bu güzel yoldan ayirmasin ins. ..... (Amiiinnnnn)

  Kendini Namazinda Allah c.c ya birak. Allah c.c yolunda git baska Allah c.c istemedigi seyleri birak bak namazindan Allah c.c izniyle nasil tad alacaksin..

  Düsünki Namaz kilarken.. Allah c.c Namaz kildigin yerde ne Nurlar yagdirior yada Basin secdede oldumu güzel Rabbimizle tüm perdeler kalkio.

  Allah c.c dua et seni salih kullarindan eylesin ve senin icin en hayirlisini nasipeylesin. Güzel Rabbine kendini birak icinden ne geliyorsa dua et ve unutmaki herzaman hayirlisini iste yani hayirli kelimesini unutma ve kalpten dua et ve bol bol tövbe et..

  Allah c.c yardimcin olsun kardesim

 6. ikindi
  Devamlı Üye
  kardeslerim abilerim ablalarim ALLAH sizden razi olsun ve ettiniz bütüb dualara kalbten AMIN diyorum! dedigim gibi her zaman kilmaya calisiyorum, ve bazen böyle durumlar ortaya cikiyor, bazen nefsimi yenip kiliyorum, bazende mahlesef tembellige yenilip kilmiyorum ama ishallah bundan böyle sizin dediklerinizi düsünürüm söylediniz seylerin bazilarini zaten düsünüyorum ama artik her an aklima getirmeye calisacagim. bir sorum daha olucakti takva kelimesini kullandiniz takva nedemekdir? ALLAH hepimizin yardimcisi olsun

 7. Kevok
  Üye
  Allah'ın emirlerine uyma ve ysaklarından kaçınmadır.

  Takva:Allah'ın emirlerine uyma ve ysaklarından kaçınmadır(özür dilerim aynı mesajı bilmeden iki kez gönderdim).

 8. --> GüLüM <--
  Üye
  Sirin Yenigünün dedig dogru gelismis Modu:

  Takva , korkma, sakınma, Allah korkusuyla günahlardan korunmak demektir. Muttaki, takva üzere yaşayan mü’min demek olur.

+ Yorum Gönder