+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytanın ve diğer dinlerin oluşu bunların hepsi birer sınavdan mı ibaret ? çünkü Allah (cc) isteseydi diğer dinlere ve Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaso-123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şeytanın ve diğer dinlerin oluşu bunların hepsi birer sınavdan mı ibaret ? çünkü Allah (cc) isteseydi diğer dinlere ve

  Reklam

  Şeytanın ve diğer dinlerin oluşu bunların hepsi birer sınavdan mı ibaret ? çünkü Allah (cc) isteseydi diğer dinlere ve Mumsema Şeytanın ve diğer dinlerin oluşu bunların hepsi birer sınavdan mı ibaret ? çünkü Allah (cc) isteseydi diğer dinlere ve şeytanın başkaldırmasına engel olabilirdi .

 2. YaZaROW
  Emekli

  --->: Şeytanın ve diğer dinlerin oluşu bunların hepsi birer sınavdan mı ibaret ? çünkü Allah (cc) isteseydi diğer dinler


  Reklam


  Allah zaten şeytanın başkaldırmasına engel olabilir. Fakat Allah'ın bizler üzerindeki hüsnüzanıyla, şeytanı kıyamete kadar serbest bıraktığını anlayabiliyoruz. O hüsnüzan da ümmetlerin peygamberlerin yolundan sapmayacağı ve Allah'ı anmayı bırakmayacağı şeklinde. Fakat şeytan da ben onları döndürürüm, saptırırım bana müddet verir misin ya Rabbim diye söyleyince Allah'ımız da ona kıyamete kadar süre vermiş.

  Şöyle bir muhabbet de dinledim: Şeytan kıyamet gününe kadar son anda tövbe etmeyi beklermiş. Yani (Rabbimiz çok bağışlayıcı. Şeytan bile tövbe etse direk red etmemesini umuyorum ben. Çünkü sonsuz rahmet sahibi Yanlızca Allahtır.) şeytan tövbe etse affolma ihtimali var. Fakat son ana kadar insanları saptırmakla uğraşacakmış gururundan kendini büyük bilmesinden. Fakat kıyametin zamanını bilmediği için de tövbe edemeden tövbe kapıları kapanacakmış ve cehennemi boylayacakmış.

  (Bunlar kesin hadis niteliğindeki beyanlardır. Sohbetlerde anlatılırken dinlemiştim, aklımda yer etmiş.)


 3. yaso-123
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun bende böyle biliyorum ama yinede emin olmak istedim

 4. YaZaROW
  Emekli
  Amin cümlemizden

+ Yorum Gönder