+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kurban kesene kurban eti verilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hakan
  Üye
  Reklam

  Kurban kesene kurban eti verilir mi?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Kurban kesene kurban eti verilirmi?


  Reklam


  Kesme ücreti olmamak kaydıyla verilebilir.

 3. Misafir
  teşekkür ederim kısa ve öz bir anlatımla cevapladınız

 4. Misafir
  Ben kurban kestim bana kurban eti verdiler alsammi iyi almasammi

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  Kurban kesene et verme iki farkı şekilde gerçekleşir.

  1.)Kurban kesen kişi bir tanıdığımız/akrabamızdır.Kurbanımızı kestiği için ona bir miktar et veririz.Ama kasap ücreti olarak vermeyiz bunu.Bu caizdir.

  2.)Kurbanımızı kesmesi için bir kasap getirtiriz.Kasap ücret olarak 50 tl der,biz de şurdan iki kg et al diyerek hesaplaşamayız.Bu şekilde et vermek caiz değildir.

  İkisi arasındaki keskin fark şudur.Birinci örnekteki kişi illaki kasap ücreti istemez,biz 10 tl versek de bir miktar et versek de hatta hiçbir şey vermesek de kabul eder.Çünkü o para için kurbanımızı kesmedi.Yardım olsun diye kurbanımızı kesti.Biz de emek harcadı diyerek bir miktar et hediye edebiliriz.

  Mesela kurbanı kestirdiğimiz kişi cidden fakirdir.Ona kurbanımızı kesmese de zaten 1 kg et verecektik;ama kurbanımızı da kesti diyerekten ona 2 kg et verebiliriz.

  İkinci örnekteki kişi kurban kesmeyi iş olarak yapar.Yani kurban keser,emeğinin karşılığını ücret olarak alır.Bu kişi derseki,benim ücretim 50 tl;ama 2 kg et verirsen ücret almam.İşte bu kesinlikle caiz olmayan bir uygulamadır.

+ Yorum Gönder
kurban kesene et verilirmi,  kurban kesene kurban eti verilir mi,  kurban kesene kurban eti verilirmi,  kurban kesen birine et verilirmi,  kurban kesen kişiye et verilirmi,  kurban kesene kurban verilirmi,  kurban eti kurban kesenlere verilirmi