+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müzik dinlemek caizmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Müzik dinlemek caizmi?

  Reklam

  Müzik dinlemek caizmi? Mumsema SELAMUN ALEYKÜM kardeşler abiler ablalar müzik dinlemek caizmi


  linke tıkadım tamamını okudum ben birşey anlamadım kavranılması güç örnek=mesela cep telefonundan ferdi tayfur dinlemek caizmi değilmi?

 2. ikindi
  Devamlı Üye

  --->: müzik dinlemek caizmi?


  Reklam


  ben bir kitapta söyle okumustun, sarki dinlemek caiz, mesela dügünlerde fln sarki calinmasi vs haram degildir, yanliz tek sartla, sarkinin sözleri ve konusu dinimize karsi olmamasi lazim. mesela zina, isyan, icki, kumar gibi konular oldugu zmn dinlemek uygun degildir.

  eger yanlisim varsa düzeltilsin lütfen

 3. aziz83
  Emekli
  Ehl-i sünnet itikadına göre sadece zilsiz def, ney(?) ve savaşa giderken çalınan davul dinlenebilirken, bunlardan başka her türlü müzik aletini dinlemek haramdır!!!

  Hanefi mezhebi bu görüşü alırken, Şafii mezhebi ise şevheti çağrıştırmıyorsa, kadın sesi değilse dinlenebilir demiştir...


  ayrıca sorularla islamiyet sitesinde yer alan 'Dinî musikî ruhun gıdasıdır' sözü kocaman bir yalandır...

 4. emniciba
  Hep Üye
  Ben sogopa kajmer falan dinliyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama hosuma gidiyor dinlerken soldaki melek yazıyormu acaba ?

 5. Misafir
  Selamün Aleyküm

  Şarkı dinlemek nasıl günah olur ?

  Benim arkadaşım var şarkı dinliyor onunla dinlemedğim zaman dışlanıcam korkusu var ...Ben o kadar da etkilenmiyorum şarkılarda ...Diyelim şarkı arabesk ben bundan etkilenmiyorum sadece seviyorum dinlersem günah olur mu ? Hatırlatmasımı önemli yoksa etkilemesi mi bana geniş ayrıntı verin çok evham yaptığımı düşünüyorum.

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Müzik konusu direk haram denmesi çok zor olan bir konu olsa da bu tür şarkıların içinde bulunan sayısız haramlar, isyanlar ve şehvete yönlendiren şeyler olduğu bellidir ve dinlenmesi caiz değildir.

 7. Ümmet06
  Üye
  İsyan ve batıl sözler geçen,küfür,edepsiz şeylerin geçtiği Allahı unutturan caiz değildir bazı yerlerde haram olarak geçer

+ Yorum Gönder