+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oğuz Kaan kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Reklam

  Oğuz Kaan kimdir?

  Reklam

  Oğuz Kaan kimdir? Mumsema Selamun Aleyküm

  Benim bir sorum var biliyorsunuz Türklerin atasıdır Oğuz Kaan bazı yerlerde Oğuz Kaanın Peygamber olduğu iddia ediyor HZ. Zülkarneyn Peygamberin Oğuz Kaan olduğunu iddia edenler var acaba doğrumu bu bir ikincisi ise mesela bende Oğuz Kaanı HZ. Zülkarneyn olduğunu kabul eysem ve Oğuz Kaanı Peygamber olarak görsem tanıtsam günah olurmu ?

 2. 2
  ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  --->: Oğuz Kaan ?


  Reklam


  Aleykum Selam Ve Rahmetullah,

  Kardeşim Oğuz Kaan'ın Kesin olarak Hz Zülkarneyn Olduğuna dair birşey yoktur Kaan'ın Zülkarneyn'e benzediği söyleniyr zaten Hz Zülkarneyn sanılan 3 4 kişi daha vardı isimleri aklımda değil türk değildi ama bir genelleme yapacak olursak Oğuz Kaan'ın Hz Zülkarneyn olması o diğer 3 kişiden daha iyi ihtimal
  Ayrıca bu dediğim 4 kişide olmayabilir bide Kardeşim Oğuz Kaan'ın Hz Zülkarneyn olduğu kesin belli değildir OLmadığı halde neden Peygamberdir diyorsunki ?

 3. 3
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  öyle diyorsun ama toplumda değişik görüşlü biri çıkarda Oğuz Kaana küfür ederse hiç değilse dersin Allahın Peygamberine küfür edemezsin diye ! yani tabi Peygamber ise aslında demek istediğim yani Oğuz Kaanın HZ. Zülkarneyn olabileceğini iddia ediyorlar mesela ben de o iddia edenlere katılsam Peygamberdir desem Oğuz Kaan için bir sakıncası varmı onu öğrenmek istedim.

 4. 4
  VanLi*
  Devamlı Üye
  Tam olarak kesin bilmediğin birşey hakkında yorum yapıp millete anlatırsan eğer böyle bişey gerçektende yoksa yanlış bilgilendirme yapmış olacaksın milleti kandırmış olacaksın.Kesin bilmedik şeylerden uzak durmak gerek emin olmak gerek.

 5. 5
  Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Allah Razı Olsun Kardeş...

 6. 6
  mertfb190707
  Üye
  facebooktan bende gördüm bu iddiayı...sonuç olarak bir iddia,bir çıkarımdır ama yine de bir türkü coşturmaya yetiyor...benim okuduğum yazıda oğuz kaan olarak değil bilge kağan olarak geçiyor...bilindiği üzere orhun anıtlarından biri bu hanın adına dikilmiştir...ve bu anıtlardaki yazılar kehf suresiyle ciddi benzerlik gösteriyor...

+ Yorum Gönder

oğuz kağan isminin anlamı