+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bayrak asmak caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gul18
  Üye
  Reklam

  Bayrak asmak caiz midir?

  Reklam

  Bayrak asmak caiz midir? Mumsema Arkadaşlar şu sayfayı bir inceler misiniz lütfen...


  Benden daha çok bilgiye sahip birisi lütfen açıklasın...
  Kuralları islama uygun olmayan devletin bayrağı asılmaz demiş. Hatta Tağuta itaat kapsamına girer demiş, küfürdür demiş. hatta ve hatta şirke götürür demiş.?

  Açıklama istiyorum


  Elbette, Her şeyin en doğrusunu, Allahü Teâlâ bilir.

 2. metzer
  Devamlı Üye

  --->: Bayrak asmak caiz midir?


  Reklam


  Astığın bayrağın ne anlama geldiğini ve senin ona itiat edip etmediğin önemli Tağut'u temsil ediyorsa sen bunu bile bile ve tağutu kabul edip asıyorsan bu şirktir.

 3. aziz83
  Emekli
  Kafirlerin bayrağını asmak şirk sayılırken, elhamdulillah müslüman bir ülke olan Türkiyemizin bayrağını asmak ise tabiki caizdir...

 4. ..Mustafa..
  Üye
  Arkadaşlar ayrıca bu konuda iken size birşey söylemek istiyorum. Bileniniz vardır fakat bilmeyenler için çünkü bende yeni öğrendim. Türkiye bayrağının ne anlama geldiği konusunda..

  Türkiye bayrağında bulunan Hilal ve Yıldız'ın ne anlama geldiğini açıklıyacağım.

  Hilal kelimesi arapça olarak Allah demektir. Nasıl;
  هلال ve الله kelimelerinde tüm harfler aynıdır ve hilal, Allah masanına geliyor.

  Yıldız ise arapça olarak "necm" demektir. Ve necm Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'i temsil etmektedir ki buna keza necm suresinde Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'den bahsetmektedir. Türkiye Bayrağına ele aldığımızda ise Türkçe olarak "Lâ ilahe illallah Muhamedurrasulullah" yazılırdır.

 5. gul18
  Üye
  29 Ekim'de dışarıdaki bayrakları görünce ben de bir Türk bayrağı asayım demiştim. Ondan bir iki gün sonra bu konu hakkında bir şeyler okuyunca telaş yapmıştım, ülkemiz islam devleti olarak geçmiyor diye. Teşekkürler.

 6. VanLi*
  Devamlı Üye
  Ülkemizin durumu her ne kadarda bu konuda olumsuz isede sonuçta türk bayrağı islam ülkesini temsil ediyor bunda sakınca olmaz.

+ Yorum Gönder
ülke bayrakları caiz mi