+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ailemle Hep kavga ediyorum bu konuda. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nesligul
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: Ailemle Hep kavga ediyorum bu konuda.

  Reklam  --->: Ailemle Hep kavga ediyorum bu konuda. isimli yazı www.Mumsema.com--->: Ailemle Hep kavga ediyorum bu konuda.
  ALLAH C.C yar ve yardimcin olsun..

 2. saabe
  Devamlı Üye

  --->: Ailemle Hep kavga ediyorum bu konuda.


  Reklam


  Arkadaşlar cümlenizden Allah razı olsun.Şimdi anladım ki ben her zaman ılımlı yaklaşcam iyi yönlerini hep gün yüzüne çıkarcam dinizimin.Sonra olursa olur olmazsa Allah hidayet wersin.Yapacak bişiy yok.İşte insanın dünyada onlardan daha yakını yokki o yüzden insan üzülüyor.Tekrar hepinize teşekkür ederim.

  SelamunAleyküm.

 3. nebi sevdalsı
  Üye
  ve aleykümselam saabe kardeşim
  okudum anda yazını üzüldüm ama bi yandan da düşündümki eğer sen dinini öğrenip hayırlı bi evlat olursan annen babanın belki cehennem ateşinden kurtuluşuna vesile olursun biliyosun anne baba öldüğü zaman eğer hayırlı bi evladı varsa amel defteri kapanmıyo ve sen hayırlı bi evlat olduğun müddetçe de kapanmıyor onlara sevap yazılıyor ne mutlu anne ve babana rabbim herkese hayırlı evlat versin eminim sende onlardansın rabbim yar ve yardımcın olsun dinini savunmaktan korkma rabbim dinini koruyanlarla beraberdir unutma

 4. Misafir
  Arkadaşım, dini konularda kimseyi zorlayamazsın. Tamam uyar ama üstüne gitme ne yaparsa yapsın. Sen kendi ibadetine bak. Senide anlıyorum din konusunda. Annenin cennete gitmesini bundan sonraki hayatında rahat yaşamasını istiyosun. Ama buna sen karar veremezsin. Benim babam her akşam maalesef bira içiyo ben onun ne bir dua okuduğunu gördüm nede 1 kere bile yemin ederim 1 kere bile camiye namaza gittiğini görmedim. 1 kerecik bile... ki yaşım 16 düşün. O kadar ibadetten uzak. Annem de ibadetine düşkün birisi. Orucunu tutar namazını kılar kimi zaman zekat verir ramazan kutusu hazırlatır dağıtır. Vakit buldukça evde tesbih çeker. Böyle zıt kutuplar birbirini çekiyor ama. Annemle babam birbirine saygısı olduğu için anlaşabiliyor. Yoksa ikiside birbirine kızsa nasıl anlaşabilirler? Evde huzur bile olmaz. Bu babamım içki içmesini desteklediğim anlamına gelmiyor. Çünkü ben biliyorum ki annemle benim hakkımız içkiye gidiyor. Ama ne yapalım? Şimdi bende babama bağıra çağıra bunu kavgaya dönüştürerek kızayımmı? Kardeşim evde huzur olmasını istiyosan karışma onlara. Her koyun kendi bacağından asılcak. Sen uyarını yap bitsin. Sorun senden kaynaklı herkesi olduğu gibi kabul et. Yargılayacak olan Allah. Sen böyle sürekli karışırsan hep huzurunuz bozulur. Boşver yapsınlar.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
ailemle sürekli kavga ediyorum,  ailemle anlaşamıyorum ne yapmalıyım