+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAHA küfür eden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA) biri gördüğümüzde ne yapmalıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: ALLAHA küfür eden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA) biri gördüğümüzde ne yapmalıyız?

  Reklam  Cevap: ALLAHA küfür eden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA) biri gördüğümüzde ne yapmalıyız? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: ALLAHA küfür eden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA) biri gördüğümüzde ne yapmalıyız?
  çok zor dayanıyorum birisi Allaha küfür ettiği zaman.. nasıl tepki vereceğimi bilemiyorım kan tepeme çıkıyor.. arkadaşlarımdan da bunu yapanlar oldu kendileriyle görüşmüyorım artık.. çok zor bir durum insan katil olur.. annenize küfür edilse daha çok tepki gösterirsiniz ama insanın Rabbine küfür edildiğinde durup kalıyorız tepki veremiyoruz... Niye böyle oluyor Allah dilimizi kullanma gücü versin yanlış yerlerde bulunmamak lazım ki benim çevrem ateist insanlarla dolu buda benim sınavım galiba..

 2. Misafir

  Cevap: ALLAHA küfür eden (TÖVBE HAŞA SÜMME HAŞA) biri gördüğümüzde ne yapmalıyız?


  Reklam


  arkadaşlar ben olsam u kişiyi öldürürdüm gerçekten çünkü allaha küfür eden kimse onu kaybetmiş ve dinden çıkmış demektir zaten şeriat kanunundada bu dogrudur öldürülmesi vaciptir

 3. Misafir
  Allaha peygambere küfredenin cezası öldürülmektir..sahabeler kab bin eşref isimli bir şairi islamla peygamberle hakaret ettiği için suikastle öldürmüşlerdir.sabittir.fakat bunu şahışlar mı yapar devletler mi.imanı çok olan kendisi halleder böyle bir kafiri.islam ve değerlerimiz bize canımızdan daha değerlidir.canı her şeyi yaratan o olduğuna göre ..

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  bu tarz konularda cezaları devlet yapar diye biliyorum çünkü öbür türlü fitne çıkabilir.

  Sanırım bu tarz durumlarda yerine göre sert yada yumuşak davranıcaz ama illaki bir tavır olması lazım.

  Nisa suresi 140. ayette; Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve alaya alındığını işittiğinizde, başka bir söze geçmedikçe, onlarla bir arada oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz, denilmektedir.

 5. Misafir
  Beyler merhaba benden boyle seylerden etkilendim ve bilic altima girdi psikolojim bozuldu icimden birisi (Tövbe Haşa) Allah'a laf ediyor ama cidden kendi istegimle soylemiyorum bi dua bisey onerin lutfen

 6. orgillan
  Üye
  Kardeşlerim benim size tavsiyem siz tebliğinizi güzel bir dille yapın sonrada şu ayetlere icap edin..

  ''Onlar, Allah’ın kalplerindekini bildiği kimselerdir. Öyleyse onlara aldırma. Onlara öğüt ver ve onlara, kendileri hakkında etkili ve güzel söz söyle.(NİSA/63)

  ''Ayetlerimiz konusunda 'alaylı tartışmalara dalanlar:' -onlar bir başka söze geçinceye kadar- onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturacak olursa, bu durumda hatırlamadan sonra, artık zulmeden toplulukla beraber oturma.''(ENAM/68)

  ''Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.''(İSRA/53)

  Bundan sonra laf atmaya devam ederlerse...

  ''Cahiller onlara laf attıkları zaman, “selâm!” der (geçer)ler.(FURKAN/63)

 7. Nihat Erdem
  Üye
  Önceliğin Aleyküm selam. Cevap variyorum kardeşim. O ortamdan uzaklaşmalısın kardeşim. Söversen, döversen sende günaha girersin. Ben çok duydum ateistlerin ALLAH'a küfür ettiklerini maalesef. Öyle kişilerden uzak dur. Lafı duyana değil söyleyene günahtır. Onları ALLAH'a havale et.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
allaha küfür edenler,  allaha küfür eden,  allaha küfür etmek cezası,  allaha küfür etmenin cezası,  allaha küfür etmek,  allaha küfür edene ne yapmalı,  tövbe haşa