+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şafii fıkhı kitapları konusunda tavsiyeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Reklam

  Şafii fıkhı kitapları konusunda tavsiyeler

  Reklam

  Şafii fıkhı kitapları konusunda tavsiyeler Mumsema GELEN MAİL:


  esselamu aleykum mum hocam
  bir arkadaşım Batman sason ilçesinin bir mezraasına imam olarak atandı kendisi hanefi ama batman bölgsinde şafiilerin çoğunlukta olduğu bilgisini aldık.
  (Dr Mustafa el-Hin, Dr Mustafa el-Buğa ve Ali eş-Şerbeci tarafından kaleme alınan ve Ali Arslan tarafından çevirilen bu eser kendi alanında Türkçeye aktarılmış en büyük ve en kapsamlı kaynaktır ) mumsema hocamızın ismini verdiği kitabı almayı düşünüyoruz dün akşam tek ciltlik (ama çevirenini hatırlayamıyorum) olanını bir yerde bulduk ama bize sadece bunun yetmeyeceğini söyledi ve halil Gönenç hocanın da şafi ilmihalini ve bir de Mehmet Emre nin fetva kitabını önerdi. Bu iki kaynağın güvenirliliğini ve varsa sizinde tavsiye edebileceğiniz detaylı bir şafii ilmihali ve fetva kitabı. İlk göevi olduğu için problem yaşamaması ve halkın isteklerine cevap verebilmesi için araştırma içerisine girdik.
  ________________________-

  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Yıllardır fıkıh dersi veren biri olarak şafii fıkhında Türkçe terceme olarak en çok beğendiğim "Dr Mustafa el-Hin, Dr Mustafa el-Buğa ve Ali eş-Şerbeci" hazırladığı "Büyük Şafii Fıkhı"nı tavsiye ediyorum.
  Bu eserin hem özet olarak tek cildi hemde 4 cilt şeklinde basılmış.
  Dört cilt olan eser huzur yayınevinden çıkmış.
  Tek ciltlisi ise gonca yayınlarından.

 2. Ramadan
  Devamlı Üye

  Cevap: Şafii fıkhı kitapları konusunda tavsiyeler


  Reklam


  Türkiyede yaşayan tüm müslümanların, bence hem şafii fıkhını hem hanefi fıkhını bilmeleri ve imamı azam ile imamı şafinin usullerini ve hayatlarını öğrenmeleri gerekir.

+ Yorum Gönder
şafii fıkıh kitapları,  safii fikih kitaplari