+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okulda Ateist hocalarım var galiba Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. saabe
  Devamlı Üye
  Reklam

  Okulda Ateist hocalarım var galiba

  Reklam

  Okulda Ateist hocalarım var galiba Mumsema Değerli din kardeşlerim;Hala aklımdan çıkmayan bir olay oldu.Dün derste hocamız sınaw kagıtlarını okuyordu ve bizde sohbet ediyorduk.Biz yani sınıfın tüm öğrencileri.Benim dini konulardaki bilgilerim,birazda ezberimiz olsa gerek arkadaşlarım birazda bana özenip dua sure felan ezberlemeye calısıyorlarmış.Biri benle cidden çoq kısık bi sesle paylaştı.Bende az hatalrını düzelttim.Arkadaş yeniden okudu ama gerçekten çok kısık sesle ve sınıf da aşırı gürültülüydü.Hocamız bunu duymuş ve bi anda ayağı kalktı zaten dedi bu ülke yakında İran olacak.Oldugunda bolca Kuran'da okursunuz,töbe haşa ALLAH'ınızı da zikir edersiniz dedi.Benim dersimde ben yaptırmam dedi.Bende kendimi suçlu hissettim ve ayağ kalkıp istemeden cevap verdim.Beni dersten attı müdür yardımcısının odasına götürdü ve şikayetçi oldu.Tamam bişiy olmadı ama Allah'ın adı nasıl olurdu bi insanı bu kadar kızdırır ? İstemeden de olsa aklımda Ataist oldugu düşüncesi yer edindi.Ben gerçekten üzüldüm bu konuya.En azından işi biraz espiriye felan vursaydı olum yeri değil felan deseydi,anlardık ama çok sinirlendi.Bi insan din hususunda nasıl olurdu bu kadar sinirlenebilirki ve sözleri ilginç ; ALLAH'ınızı zikir edersiniz,Benim Allah'ımda töbe haşa senin Allah'ın değil mi ?? Değerli kardeşlerim kusura bakmayın bi sizinle paylaşabildim bunu...

 2. hande82
  Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ

  --->: Okulda Ateist hocalarım var galiba


  Reklam


  saabe kardeşim bu şahıs hangi ders öğretmeni merak ettim?
  Ayrıca kişilerin inancı zayıf olduğunda tahammül edemiyor duymaya doğrudur, benim ilkokul öğretmenimde böyleydi yazın kur'an kursu'na gidenleri sorardı sonrada bol bol fırça atardı, annesi çarşaflı olan bir arkadaşımız vardı onu sudan sebeplerle öyle bir döverdiki anlatamam..
  Öylelerini Yüce Allah'a havale etmek düşüyor bizlere, sen derslerine devam et kardeşim Yüce Rabbim büyüktür görüyor herşeyi...selametle

 3. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Kardeşim Malesef günümüz Laik Türkü-YE Cumhuriyetinde bunlar gayet Normal karşılanıyor halbuki o Hoca' diye geçinen varyemez'i sizin gidip müdüre şikayet etmeniz lazım ama şikayet etsen de zararlı çıkan gene sen olursun tabi

  Ama hocanın Ateist olup olmadığını ben bilemem hocalar genelde Öğrenci sesleri yüzünden stresli ve sinirli olurlar Belki istemeyerekte söylemiş o anki sinir ile bu durumda yargısız infaz olmaz ama eğer ateist olduğu kesin ise ve din dersleri vb konularda gevşeklik yapıyorsa Arkadaşlarının Aileleri Ve sizin Aileleriniz ile Birlikte "Milli Eğitim Bakanlığı"'na Şikayet Edebilirsiniz birşey çıkarmı ordan oda soru işareti (?) eğer tam emin isen o kadar Öğrenci'yi yanlış yola saptırmasıda ayrı bir mesele ayrıca hangi ders Hocası ?

 4. VanLi*
  Devamlı Üye
  Anormal bişey yok kardeşim sen sanırım yeni yeni görüyorsun.

 5. saabe
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar öncelike siyasetle işim asla olmadı olmazda.Ancak yanlış anlaşımlasın ama bu tarz yaklaşımlara sahip olan hocalarımın hepsi Atatürkçü.Bu hoca edebiyat dersine gidiyor.Bide tarihcimiz war,dersin birinde Çanakkale Savaşında Evliyadır,işte ilahi yardımdır felan yok böle şeler,Bütün olay K.Atatürk'ün eşsiz askeri zekasına bağlıdır demişti.İşte Atatürk'e bağlanan hocalarımız sapıtıyor özür dilerim Atatürk'çü arkadaşlardan ama durum böle.

 6. VanLi*
  Devamlı Üye
  doğru düşünüyorsun başka açıdanda bakarsak gerçekler acıdır.

  http://www.mumsema.com/konu-disi-bas...ion-kamal.html

  hocana deseydin atatürk deha zaten diğer savaşta bulunan askerler önemsizdir.bakalım ne diyecekti.

  herkesi her şehidi her askeri kürdü türkü çerkezi lazı bilmem neyi herkesi kenara atarlar tek kahraman çıkarırlar.Haksızlık diz boyu malesef.


 7. saabe
  Devamlı Üye
  Ewt bende asıl bunlara kızıyorum.Tamam Atatürk bi liderlik yapmış ama savaş meydanında atılmış kaç şavjör mermisi war.Bugün anlamlı günlerde Atatürk Püstünün önünde Şehitlerimizin huzurunda bizi saygı duruşunda tutuyolar.Şehitlerimize 3 İhlas 1 FAtiha okusak daha hayırlı olur.Hem nie püstün önünde bekliyoz biz Putperestmiyiz.Bilmiyorum yeni nesili hazırlayan öğretmenler nereye gidiyor.

 8. soruyorum
  Emekli
  arkadaslar simdi tmm siyaset konusmak istemiyoruzda madem basladiniz bende bi son kez birsey söylemis olim. eger atatürk olmasaydi biz simdi ermeni, yünan, ingiliz, fransiz, YANI hiristiyan olurduk. peki atatürkmü dedi hocalara cocuklara kalkipta bagirin sure ögretiyor diye, yok iran fln deyin? ne alakasi var? bide sehitler icin bir cok anilar var ve ben birkacini ziyaret ettim ve sadece birkaccini cünkü o kadar cok varki... saygi durusu yapilsin ama sen icinden 3 ihlas 1 fatiha bunda ne varki. bide söyle düsünün Allah atatürke o o kaderi vermis, bize bu kaderi vermis ve atatürk bir lider, putlari var ama biz o putlara tapmiyoruzki, tapanlarda varsa o onlarin sucu kendi iradelerine kalmis. ben atatürkcü degilim ama atatürkün yaptiklarina saygim var

 9. VanLi*
  Devamlı Üye
  soruyorum kardeş kader hakkında fazla bilgin olmadan kader hakkında bişey yazma bu çok hassas bir konu.Bir kişiye Allah kafir olma komutan olma mümin olma görevi vermiyor kaderi yanlış biliyorsun.

  http://www.mumsema.com/kadere-iman/6...ade-nedir.html

+ Yorum Gönder