+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Köpek neden haramdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Köpek neden haramdır

  Reklam  Cevap: Köpek neden haramdır isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Köpek neden haramdır
  Melekler köpeğin pis necis kokusuna yaklaşamadıkları için köpek olan eve giremiyorlar. Melekleri korkutarak değil pis konularıyla rahatsız ediyor sen o kokuyu duymazsın.

 2. Misafir

  Cevap: Köpek neden haramdır


  Reklam


  bence bilip bilmeden konuşmayınız belki haramdır

 3. Misafir
  Bir his arkadaşım köpeğin dinimize necistir olmasının nedenini öğrenmek istiyor lütfen açıklayabilecek misiniz Neden ve nasıl haram olmuştur ?

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  köpeğin dinimize necistir olmasının nedenini öğrenmek istiyor
  Köpeğin necis olmasının nedeni HADİS-İ ŞERİFTİR, hikmeti ise mikrop yuvası olmasıdır

  Köpek, domuz ve onlardan türeyenler, bunların artığı, teri necistir. Bunlarla kirlenen eşya biri toprakla olmak üzere yedi defa yıkanır. Peygamber Efendimiz (asm):
  “Birinizin kabını köpek yaladığında, o kabın temizliği, birincisi toprakla olmak şartıyla onu yedi defa yıkamasıdır.”
  buyurmuştur. Hadisin bazı rivayetlerinde ise: “Birinizin kabından köpek içtiğinde...” şeklindedir. (Buhârî, vudû 33; Müslim, tahâret 90-91; Tirmizî, tahâret 68; Müsned, 2/245)

 5. TisselTassal
  Üye
  Anlamadıgım konuda bu 4 farklı mezhep köpek haram diğerine değil kan azcık aksın bozulmaz diğerinde bozulur kuranda olan nedir ?? Efendimiz neler buyurmuş o öenmli Tek bir doğru var haramsa haram değilse değildir kan azcık akarsaa bozulursa bozulur mezhepler ınsanları farklılaştırıyo birleştirceğine bayan ile el sıkmak bozuyo diyo temas filan kabeyi tavaf ederken insanlar birbirlerine değiyo orda bozulmuyo yolda geçerken bozuluyo anlam veremiyorum doğrusu :/

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  anlam veremiyorum doğrusu
  Mezhep nedir?
  İçtihad nedir?
  Müçtehit kimdir?

  Sorulanın cevabını iyi bilmeyen kişinin kafası karışır doğru.
  Önce bir fıkıh kitabı okuyalım, sonra o fıkıh kitabının tutunduğu delilleri okuyalım ki anlaşılsın.


 7. TisselTassal
  Üye
  Haklısın köpeği anladık sayalım ama şu kan örneği bırınde abdest bozuyo diğerinde bozmuyo abdest almak zor gelirse şuan şafiiye uycam mı dıyecek o zaman abdesti bozulmayacak mı şafii genelde doğu kesimi öyledir batıya gelcikçe hanefi mezhebi artıyor.Hanefidir adam mesela bi bayanla el sıkıstı şehvet uyandı abdestim gitmedi der halbuki gitmiştir şehvet olmasa gitmez yanlış mı biliyorum ? Hanefiye göre gitmez şafiiye göre gider ben hanefiyim diye abdest gıtmıyo mu anlamıyorum burayı işte şaffi olan el sıkışsa şehvet olmasa gene mı abdest gıdıyo demek ıstedıgım doğru 1 tane olmalı her imam farklı farklı yorumlar yapmış tamam eyvallah ama abdest ya gider ya gitmez

 8. Misafir
  İlk insan hz Adem dir O'da hz Muhammed sav aşkına yaratılmıştır yüce Allah cc Peygamber efendimizi yarattığında arşta ilk kelime şu olmuştur ELHAMDULİLLAH. Yani hepimiz iki Cihan'ın Güneş'i olan hz Muhammed'in aşkına yaratıldık O'nu ve hadislerini inkar eden Allah'ıda inkar etmiş olur dikkatli konuşalım lütfen vesselam.

 9. TAHARETTİN
  Üye
  Dinen köpek necaseti son derece sakıncalı bi durum

 10. Misafir
  İslamda esas olan Allahin emrine itaattir.kopek meselesinde mikrop hastalik vs.evet dogrudur hadisler sahihtir.Ayrica hukum koymak yalniz Allaha mahsusken peygamberimize Allahin musadesiyle bu yetki verilmistir.Rasule itaat Allaha itaattir.sunnet de Kuran gibi baglayicidir.Kuran bir klavuz Rasul ise uygulayicisidir.Allah kitapsiz peygamber gondermistir.fakat peygambersiz kitap asla gondermemistir.anlayana..vesselam..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
köpek neden haram,  köpek neden haramdır,  şafiilere köpek neden haram,  şafi mezhebine göre köpek neden haramdır,  şafii mezhebinde köpek neden haramdır,  şafi mezhebinde köpek neden haram,  şafii mezhebine göre köpek neden haramdır