+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kadin erkek karisik dügünlere katililir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HND
  Üye
  Reklam

  Kadin erkek karisik dügünlere katililir mi?

  Reklam

  Kadin erkek karisik dügünlere katililir mi? Mumsema Benim icin bu cok önemli lütfen acil cevap bekliyorum eger kardesim evlenmek istese ve o bugünki zamana göre normal olan bir dügün istese yani kadin erkek karisik ben bu dügüne gidebilirmiyim ki ben cok haci aileler taniyorum ve onlar gidiyor. ve ogluma sünnet dügününü sadece kadinlar bulundugu sürece müzikli yapabilirmiyim?
  simdiden cevabiniz icin sizden allah ragzi olsun

 2. fiday
  Üye

  --->: Kadin erkek karisik dügünlere katililir mi?


  Reklam


  kardeşim öncelikle şunu bilmelisin. hacı olmak demek namaz farizasını yerine getirmek gibi bir ibadettir. yani bu ibadeti yapan insanların yaptığı her hareket doğrudur diye bir kanı dinimizde kesinlikle yoktur. bu birincisi. ikinci olarak şayet sen işin gerçek mahihetini soracak olursan şer-i şerife yani din-i mubin-i islama göre sazlı çalgılı ve hele hele kadın erkek karışık bir toplantıya veya düğüne veya eğlenceye katılmak kesinlikle haramdır. dinimizde bunun yeri kesinlikle yoktur. düğünün dinimizdeki mahiyeti velimedir ki bu da düğün yemeğidir. bunu verebilirsen ne ala. tabi yalnız erkeklerin bulunduğu bir ortamda. gerisi sonradan çıkmış dinde yeri olmayan adetlerdir.

 3. altinkalp
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Selamün Aleyküm
  ßende yaklaşık 5 ay Önce evlendim. Sazlı Sözlü Kadın Erkek Karışık bir düğün yaptım maalasef. Zulmet Rezalet kepazelik hepsi bir aradaydı fakat görebiLene... Ama Anam ßaßam ßu düğün ßöyle olacak dedi. Sözlerinin üzerine söz koyamadım.

  Şeriatte ßöyle ßir düğün yok. Kadın ve erkeğin aynı ortamda olması başlı başına bi haramdır. Alim ßir abimize sorduğumda ßöyle düğünlere hitaben "Allah-u teala Lanetim o topluluğun üzerinedir" dediğini işittim. Allah Yârimiz ve Yardımcımız Olsun.

  Allah Kolaylık versin Kardeş. vesselam.

+ Yorum Gönder
haca giden kişi dugune gidebilirmi