+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arkadaşım Hiristiyan Ne Yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. guard45
  Üye
  Reklam

  Arkadaşım Hiristiyan Ne Yapmalıyım

  Reklam

  Arkadaşım Hiristiyan Ne Yapmalıyım Mumsema arkadaslar benim arkadasım var cok iyi ama hiristiyan yani o kdar iyi ben musluman gormedim onun ebdi cennemde yanacagını düsünmek hosuma gitmiyor islama davet etsem yanlıs anlayacak gercekten sevdigim bir arakadas ne yapmamı önerisiniz

 2. altinkalp
  Aktive Olmamış Kullanıcı

  --->: Arkadaşım Hiristiyan Ne Yapmalıyım


  Reklam


  İrşad bir müslümanın üzerindeki hak'dır. Müslümanlık gibi bir yolmu var güzel kardeşim. hiSlerini Gayet güzel anlıyorum fakat birde şu açıdan bak olaya (Hristiyan Olan kişi biliyormu bilmiyorum ama)

  Senin O arkadaşına dini tebliğ etmen gerekiyor. Duymadıysa ßilmiyorsa Mahşer günü senden Şikayetçi olacaktır. Bildiklerini Ona anlatmalısın. Hala Aynıysa senin yapabileceğin bişey yok ama Abdestsiz Olanın Yüzüne bakmak insana zuLm Yükler.

 3. guard45
  Üye
  allah razı olsun kardeşim ben görevimi yapıp onu müslanlıga davet edicem gelir gelmez beni ilgilendirmez o onun sorunudur cok saol

 4. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Bencede Güzel Bir Dille Davet Etmelisin

 5. muhasebeci
  Emekli
  abdestsiz olanın yuzune bakmak buyuk zulmden kasıt ne?
  boy abdestımı

 6. altinkalp
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Hristiyan bi inSanda Ne ararsınki

 7. R'80'
  Üye
  Öyle adamlar geçer mi ki alışmıştır kendi dininin rahatlığına .

 8. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  arkadaslar benim arkadasım var cok iyi ama hiristiyan yani o kdar iyi ben musluman gormedim
  Kardeşim önce hristiyan arkadaşın profilde çok iyi görünebilir yada olabilir
  fakat hiçbir zaman asla bir hristiyan yada yahudiyi vs. Müslümanla kıyaslama yapma
  çünkü bu hiç hoş değil...
  büyüklerimizin bir sözü var ''elin iyisinden kendi kötün herzaman hayırlıdır''...
  Bu konu hakkında Mehmet Paksu hocanın yazısını oku
  sana yardımcı olacağını umuyorum...
  Hidayet yalnızca Allah c.c dır...


  __________________________


  Hıristiyan bir aileden gelen bir insanın Müslüman olması uzun bir zaman alabilir. Öncelikle acele etmeyin, sıkıştırmayın, hiç mi, hiç herhangi bir şekilde zorlamayın. Kur'ân'ın, "Dinde zorlama yoktur. Artık doğru ile eğir birbirinden ayrılmıştır"
  (Bakara, 2:256) şeklindeki kesin emrini unutmayın.
  Hangi inanca mensup olursa olsun, hiçbir insan Müslüman olması için zorlanmaz, zorlanamaz, mecbur tutulmaz. Çünkü iman, insanın kendi hür iradesini kullanmasıyla gerçekleşir. Bir baskı sonucu edilen iman da zaten makbul değildir. Aksi halde dıştan inanır gibi gözükür ama kalbinden inanmadıkça Müslüman olmasının bir anlamı olmaz.

  İslam'ı yaşayarak sevdirin


  Birinci husus:Yapılacak şey bellidir. Öncelikle "Dinini bırak, terk" demeyin. İçinde çok ciddi yanlışlar ve hatalar olsa da Hıristiyanlık'ta da Yaratıcı/Allah, melek, âhiret gibi inançlar vardır. Bu eksiklerini, hatalarını tamamlamasını söyleyebilirsiniz.
  İkinci husus: İslam dini hakkında merak etmesini temin edin, soru sormasını sağlayın, ilgi ve alakasını çekin. Mesela doğrudan Allah inancını değil de Peygamberimiz'in ahlakını anlatın. Çünkü Hıristiyanlık'ta peygamber inancı yok sayılır.
  Üçüncü bir nokta: İslam'la, Allah ve âhiret inancıyla ilgili kitaplar getirin, ortaya bırakın. Zaman olur, ilgi duyar, okuma ihtiyacı duyar.
  Dördüncüsü ve en önemlisi: Ona İslam'ı yaşayarak, bizzat hayatınızda uygulayarak hal/beden dilinizle anlatın. Örnek bir Müslüman profili gösterin. Özellikle namazınızı vaktinde hiç aksatmadan kılmaya çalışın. Helale, harama, günaha, sevaba dikkat edin.
  "Biz İslam ahlakının ve iman hakikatlerinin güzelliklerini fiillerimizle göstersek diğer dinlerin mensupları cemaatler halinde İslam'a girerler" vecizesinde dile getirildiği gibi, İslam'ın güzelliklerini tavır ve hareketlerimizle gösterelim.
  Bir de onun için Allah'tan hidayet isteyin. Çünkü hidayeti verecek olan Allah'tır. Fakat asla acele etmeyin, çevrenin sözlerine pek aldırmayın.


  Mehmet Paksu...

 9. altinkalp
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Çok güzel ve sadeleştirilmiş ßir açıkLama Eline Sağlık.

+ Yorum Gönder