+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Papaz büyüsü diye bir şey var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Papaz büyüsü diye bir şey var mı?

  Reklam

  Papaz büyüsü diye bir şey var mı? Mumsema SELAMUN ALEYKÜM herkese arkadaşlar papaz büyüsü diye bir şey varmı nenem gitmiş bir hocaya sormuş hocada papaz büyüsü var demiş kiliseye gitsin papaza gitsin demiş ailemde hocaya gitsin diyor ben ALLAH (CELLECELALUHU) dostlarına gitmeyi düşündüm bu akşam aklıma geldi. sizce ne yapmalıyım kiliseye gitmem dinen uygun olurm hoca işlerine dinimiz nasıl bakıyor ne yapmalıyım

 2. saabe
  Devamlı Üye

  --->: papaz büyüsü diye bir şey varmı???


  Reklam


  Değerli kardeşim yanlış analama papaz büyüsü bana Kutsal Damacana'yı hatırlattı Ben öle bi durum olduguna inanmıyorum şahsen.

 3. Ferhat1991
  Emekli
  bnden pek inanmadım ama hocalarıma danışayım dedim

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Sihirbazbaz olabilmek için muhakkak küfre sapmak gerektirdiğinden, sihir büyük günah sayılmıştır. Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulur:

  "Süleyman peygamber asla kafir olmadı. Fakat o şeytanlar kafirdirler ki sihri öğretirlerdi" (Bakara:102).


  Melun şeytanın insanlara sihir öğretmekten biricik maksadı, onları, Allah'a eş tanımaya sürmektir. Nitekim Yüce Allah Harut ve Marut'un geçmişini anlatırken şöyle buyurur:

  "Halbuli onlar -Harut ve Marut-biz ancak fitneyiz (imtihan için gönderildik) sakın (sihir yapıpta) kafir olma demedikçe kimseye sihir öğretmezlerdi. İşte onlardan koca ile karısınınarasını ayıran şeyler öğrendiler. Halbu ki Allah c.c.'ın izni olmadan sihirle kimseye zarar veremezler. Onlar ise, kendilerine zarar verecek, onlara fayda vermeyecek şeyleri öğreniyorlardı. And olsun sihri satın alan-öğrenen-kimsenin ahiretten hiç bir nasibi olmadığınıda muhakkak biliyorlardı" (Bakara:102).

  Delalete düşen bir çok kimselerin sihir yapmanın küfür olduğunun farkına varmadan ve sadece haram olduğunu zannederek sihir yaptıklarını görüyoruz. Erkeği bağlamaya çalışmak ve eşleri birbirine sevfirmek için yapılan büyüler de küfür ve delalet teşkil eden bir çok sözler ihtiva eden sihirden başka bir şey değildir. Hz.Ali (r.a.) Hz Peygamber (s.a.v.)in şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir: "Üç kimse cennete giremez. İçki müptelası,akrabalık hakkını gözetmeyen ve sihre inanan kimseler." (Hakim)

  İbn-i Mes'ud'un rivayet ettiği bir Hadis-i Şerifte Hz.Peygamber (s.a.v.) buyurur ki: "Üfürük,boncuklar ve karı kocayı birbirine sevdirme işi-büyü,şirktir-küfürdür." (Hakim)

  Hadiste bahsi geçen boncuklar bir kısım cahiller tarafından çocuklara ve hayvanların üzerine takılan boncuklardır. Bunların nazar değmemesini önlediğini zannederler. Bu ise cahiliyet devrinden kalma bir delalettir. Buna inanan kafir olur.kadını kocasına sevdirmek için yapılan şey de bir nevi sihirdir. Küfür sayılmasının sebebi ise takdir-i ilahinin aksine tesir yapabileceğine inanmaktır.


+ Yorum Gönder
papaz büyüsü var mıdır,  papaz büyüsü varmıdır,  büyü diye birşey varmı,  islamda papaz büyüsü,  kuranda papaz büyüsü,  dinimizde papaz büyüsü