+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Rüyalarımda müezzinlik yapıyorum ne anlama geliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. selami6363
  Üye
  Reklam

  Rüyalarımda müezzinlik yapıyorum ne anlama geliyor

  Reklam

  Rüyalarımda müezzinlik yapıyorum ne anlama geliyor Mumsema ben bazen rüyalarımda müezzinlik yapiyorum ne anlama geliyor
  2 bazende namaza yetişmek istiyorum ve her defasında sonuna yetişiyorum
  3:ve benim babam 60 yaşında namaz kılmıyor kaç defa dedim ama nafile ne yapmam gerekiyor vereceginiz cevaplar için allah razı olsun

 2. rana
  Aciz Kul

  --->: rüyalarımda müezzinlik yapiyorum ne anlama geliyor


  Reklam


  1. ben bazen rüyalarımda müezzinlik yapiyorum ne anlama geliyor

  Imam nablusinin rüya tabiri yorumu:


  MÜEZZİN

  Rüyada müezzin görmek, hayra davet eden bir kimseye, simsara, nikah memuruna veya hapse çağırıcı bir kimseye yorumlanır. Rüyada hac aylarında ezan okuduğunu görmek, hacca gitmeye yorumlanır. Bazen de ezan hırsızlığa yorumlanır.


  hayirdir insaAllah güzel düsünelim..  2. bazende namaza yetişmek istiyorum ve her defasında sonuna yetişiyorum


  elimizden geldigince namazi vaktinde ve baslangicinda kilmaya calisalim kardesim bu elinde olmayan nedenlerle olabilir veya aksilik cikabilir fakat elinden geldigince namazin ilk vaktine yetismeye calis  "Hz. Peygamber aleyhissalatü vesselam, en faziletli amelin hangisi olduğunu soran sahabiye: "Vaktinde veya vaktinin başlangıcında kılınan namazdır" buyurmuştur. (Buhari, Mevâkît 162)

  "Namazların ilk vaktinde Allah'ın rızası, son vaktinde ise Allah'ın affı vardır"
  .
  (Tirmizi, Mevâkît 13)
  Aslında genel olarak yukarıdaki hadislerden de anlaşılacağı üzere namazları ilk vaktinde kılmanın müstehap olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, Resülüllah'ın sünnetinde, bazı namazların mevsim, iklim, v.s. gibi bazı değişik durumlar nazara alınarak, vaktin evvelinden geciktirilerek kılınması daha faziletli sayılmıştır. Bununla ilgili olarak örneğin yatsı namazının vaktiyle ilgili gelen rivayetlerden bazıları şu şekildedir:

  "Şüphesiz ki, Resûlüllah (A
  .S.) Efendimiz ateme (gecenin ilk üçte biri geçtiği vakit) diye söyledikleri vakte kadar yatsı namazını geciktirirdi ve yatsıdan önce uyumayı, ondan sonra konuşmayı (oturup sohbet etmeyi) hoş karşılamaz mekruh sayardı". (Buhari, Mevakit 13-20, Müslim, Mesacid 218-225; Nesâi, Mevakıyt 20)

  "Bir gece, yatsıyı gece yarısına kadar (şatru'lleyl) tehir etti
  . Sonra yüzü bize dönmüş olarak yanımıza geldi -sanki şu anda yüzüğünün parıltısını görüyor gibiyim- ve şöyle dedi: "İnsanlar namazlarını kıldılar ve yattılar. Siz ise, namazı beklediğiniz müddetçe namaz kılma (sevabını alma)ktasınız." (Buhârî, Mevâkît 25, 40; Müslim, Mesâcid 223)

  "Eğer ümmetime sıkıntı vermeseydim, yatsı namazını gecenin üçte birine kadar geciktirmelerini emrederdim"
  . (Tirmizi, Mevâkît 10)

  Buna göre Hanefiler, yatsı namazını gecenin ilk üçte birine kadar geciktirmeyi müstehap, yarısına kadar geciktirmeyi mubah, gecenin yarısından sonra kılınacak yatsı namazı için ise, mekruh demişlerdir
  . Hanefi ulemasından bazısı buna tahrimen mekruh derken, diğer bazıları bunu tenzihen mekruh olarak görmüşlerdir. Fakat şunu ifade etmek gerekir ki, bu müstehaplık kış mevsimindedir. Yaza gelince zaten bu mevsimde geceler kısa olduğundan yatsı namazının önce kılınması müstehaptır.

  (sie)

  3. ve benim babam 60 yaşında namaz kılmıyor kaç defa dedim ama nafile ne yapmam gerekiyor vereceginiz cevaplar için allah razı olsun

  öncelikle Allah c.c. senden razi olsun, bir evladin babaya namaz kilmasini hatirlatmasi ayri bir ecri vardir Allah katinda..
  namazini kilmaya devam ederek basarabilirsin yani onun görmesi belki etkiliyebilir hemde namazin ne güzel yanlari oldugunu ruhen rahatlattigini ve manevi bir kazanc elde ediligini tatli bir sekilde babaya anlatmaya yani sohbet arasi söylemeye calis. Sert konusursak o zaman Allahin emrini sanki bir evlat babaya emrediyor gibi algilanip ortalik gerginlesebilir. Seytan cünkü bos degil calismakta.

  Allah en kisa zamanda dualarini kabul eder ve baban namaza baslar insaAllah.

  vesSelam


 3. selami6363
  Üye
  Allah Razı Olsun Kardeşim >Tşkler

 4. rana
  Aciz Kul
  Allah c.c. cümlemizden razi olsun kardesim, rica ederim

 5. Misafir
  Arkadaş rüyamda müezzin gördüm demiyor Müezzin ilk yaptığımı gördüm diyor ben ve ona göre yorum yapın

+ Yorum Gönder
rüyada müezzinlik yapmak,  rüyada müezzinlik yaptığını görmek,  rüyada müezzin olmak,  ruyada camide muezzinlik yapmak,  ruyada muezzinlik yapmak,  rüyada camide müezzinlik yapmak,  ruyada buyuk camide muezzinlik yapmak